Technologie

Haarp projesiyle ilgili bilinmesi gerekenlerHAARP

Son  günlerde  HAARP projesi gündemden düşmüyor. Bir anda tüm dünyanın gündemine gelen HAARP projesi hakkında bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

İran’da yaşanan 4.9 ve 5.5 şiddetlerindeki depremlerle ilgili de konuşulan HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program) Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı olarak değerlendiriliyor. ABD Silahlı Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülen bir program olan HAARP, 180 tane dev radyo sinyali yapabilen kulelerden oluşuyor. Sistem, bulunduğu yerdeki askeri ve sivil tüm uçuşları engelliyor. İyonesferin özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere Alaska’da sürdürülen bir çalışma olan projenin  iklim kontrol silahı olması ve yapay deprem, zihin kontrolü yaratabilmesi gibi birçok komple teorisine konu olduğunu belirtelim. Projeyle iklimlerin değiştirilebileceği, kutupların eritilebileceği veya yerinden oynatılabileceği söyleniyor. Proje ile ayrıca ozon tabakası ile oynanabileceği, deprem yaratılabileceği ve okyanus dalgalarının kontrol edilebileceği dile getiriliyor. Proje ile dünyanın enerji alanları ile oynayarak, insan beyninin dahi kontrol altına alınabileceği belirtiliyor. Tüm bunların bir teori olduğunun altını çizmekte yarar var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HAARP ne zaman faaliyete geçti?

İstasyon 1993 yılında faaliyete geçti ve  şu an aktif olan IRI 2007 yılında tamamlandı. 2015 yılının ağustos ayında tesisin ve tüm ekipmanların Alaska Fairbank Üniversitesi’ne devredildiğini de söyleyelim.

İlginizi çekebilir

2019’da en çok bunları aradık


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!