Technologie

Huawei kurucusundan dikkat çeken “emeklilik” açıklamasıHuawei Ren Zhengfei

Huawei kurucusu Ren Zhengfei, kısa süre önce şirketin başına gelenler ile bağlantılı dikkat çeken bir emeklilik açıklaması yaptı.

Huawei biliyorsunuz ulusal güvenliğe risk oluşturuyor iddiaları ve Çin ile ticari savaş doğrultusunda bir ABD ambargosu altında bulunuyor. Bu açıdan zor zamanlar geçiren firma, yine de tüm bu olumsuzluklara rağmen sağlam bir duruş sergiliyor. Bunun arkasında da özellikle kurucu Ren Zhengfei yer alıyor. Sık sık önemli açıklamalar yapan ve mevcut durum hakkında bilgiler veren Zhengfei, şirket için sürekli olarak pozitif bir imaj çiziyor. Yeni yaptığı bir açıklamada Ren Zhengfei, normalde emekli olacağını ancak yaşanan ABD sorunu nedeniyle bunu ertelediğini aktarıyor. ABD merkezli  baskıların kendisini motive ettiğini aktaran kurucu, bu yüzden ilerleyen yaşına rağmen şirketinin başında durmayı sürdürüyor. Bu da gerçekten dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei için kısa süre önce kötü bir haber geldi

Kısa süre önce ABD Temsilciler Meclisi, hükümetin Huawei ve ülkenin ulusal güvenliğini tehlikeye atacak diğer firmaların ürünlerini satın almasını engelleyen yasa tasarısını oy birliği ile kabul etti. Bu yasa tasarısının kısa süre içerisinde yüzde 100 kesin olarak senatodan da onay alacağı aktarılıyor. Bu arada ABD’li küçük telekomünikasyon sağlayıcılarına 1 milyar dolar yardım yapılarak “şüpheli iletişim araçlarını” kullanımdan kaldırılması da öngörüyor. Bu firmalar hali hazırda uzun süredir sistemlerini Huawei’nin ekipmanlarında temizlemek için çalışıyor. Yeni yasa ve yardım ile süreç daha hızlı olacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Tesla’nın yeni aşırı fütüristik aracı 

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!