Technologie

iPhone tarafında ortaya çıkan önemli kilometre taşıiPhone

Kısa süre önce 13 yaşına basan iPhone, 2020 sonunda önemli bir kilometre taşını geride bırakacak gibi görünüyor. İşte detaylar;

Teknoloji devi Apple, 2019’da üç yeni iPhone modeliyle karşımıza çıktı. 11, 11 Pro ve 11 Pro Max modelleri pazarda ciddi şekilde ses getirdi. 2019’da yaklaşık olarak 186 milyon iPhone’un satışını gerçekleştiren Apple, hesaplamalar doğruysa 2020 itibariyle bunu 195 milyona taşıyacak. İşte bu rakam doğru çıkarsa firma 13 yıllık iPhone’lar ile toplamda yaklaşık 1,9 milyar satış rakamına ulaşmış olacak. Firmanın 2021 itibariyle ise artık 2 milyar satış rakamını geride bırakacağı aktarılıyor. Bu da gerçekten önemli bir kilometre taşı olarak karşımızda bulunuyor. Bu yıl karşımıza en az beş farklı iPhone ile çıkacak denilen teknoloji devi, fiyatları biraz daha düşük tutabilirse 2 milyar rakamına 2021’den önce de ulaşabilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesi için neler biliyoruz?

Ailenin en altında iPhone 12 modeli yer alıyor ve bu model söylendiği kadarıyla 5,4 inç OLED ekran, çift arka kamera ve 699 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. Yeni seride bir de 12 Max modeli yer alıyor. Bu model ise 6,1 inç OLED ekran, çift arka kamera ve 799 dolar başlangıç fiyatı ile geliyor. Daha sonra ise karşımıza iPhone 12 Pro çıkıyor. Bu modelin 6,1 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü ve 999 dolar başlangıç fiyatıyla yolda olduğu aktarılıyor. 12 Pro Max ise tam 6,7 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü ve 1.099 dolar başlangıç fiyatıyla geliyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın 16 inç MacBook Pro modeli


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!