Technologie

iPhone üreticisi ile Fiat arasında sürpriz elektrikli otomobil ortaklığı – BB

Fiat Foxconn elektrikli otomobil
Apple’ın iPhone modellerini üreten, dünyanın en büyük telefon üreticilerinden olan Foxconn ile Fiat, sürpriz bir elektrikli otomobil ortaklığı kurdu.

Çin merkezli Foxconn, seri üretim konusunda dünyanın en büyük isimleri arasında yer alıyor. Birçok alanda yer alan ancak özellikle elektronik konusunda uzman olan firma, bir alana daha giriyor. Gelen bilgilere göre Foxconn ile Fiat, 50 – 50 ortaklıkta bir girişim kurmuş durumda. Bu girişimin arkasında ise direkt olarak elektrikli otomobil modelleri üretmek yer alıyor. Çin’de otomobil üretmek adına gerçekten büyük bir adım atan dev ikili, ilk üretimi Çin’de gerçekleştirecek, daha sonra ise üretimi Çin dışına çıkaracak deniyor. Çin’in ne kadar büyük bir pazar olduğunu ve elektrikli otomobillerin bu pazarda ne kadar çok talep gördüğünü iyi bilen Fiat, gerçekten çok mantıklı bir adım atmış ve çok doğru bir ismi seçmiş gibi görünüyor. Bu ortak girişimden iki firmanın da fazlasıyla yararlanacağı açıkça görünüyor. Üretilecek araçlar konusunda ise henüz detaylı bir bilgi yok.

Çin’de elektrikli otomobil üreten firmalar arasında Tesla da yer alıyor

Şanghay’da yer alan Tesla Gigafactory 3 fabrikası, şu an büyük sayılarda Model 3 üretimine başlamış durumda. Hatta şirket hatırlarsınız kısa süre önce Gigafactory 3‘ten ilk Model 3 teslimatını yaptı. Firmanın geleceği ve genel olarak sektör için büyük önem arz eden fabrika, gerçekten çok kısa süre işler hale gelmiş durumda. Buradaki fabrikaya büyük önem veren üretici, Gigafactory 3‘te her yıl 500 bin kadar araç üretileceğini aktarıyor. Tesla’nın önümüzdeki yılın başındaki ilk Gigafactory 3 hedefi ise haftalık 3 bin kadar Model 3’ü banttan indirmek olacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken elektrikli bisiklet


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!