Technologie

Kendi dengesini kurabilen, katlanabilir elektrikli scooter: Mantour X [Video]elektrikli scooter: Mantour X


Elektrikli bisiklet modelleri kadar elektrikli scooter modellerinin de kullanımı artıyor. Bu noktada karşımıza yeni çıkan Mantour X, gelişmiş yapısıyla fark yaratıyor.

Elektrikli scooter modelleri şehir içerisindeki kısa mesafeli yolculuklar için elektrikli bisiklet ya da motosiklet modellerinden çok daha kullanışlı. Aynı zamanda büyük kapalı mekanlarda / depolarda da kullanımı artan bu modeller, taşıma kolaylığı açısından da dikkat çekiyor. Ancak her model, özellikle de elektrikli ve gelişmiş olanlar çok da taşınabilir tasarlanmıyor. Büyük piller ve sağlam gövde yapısı, çoğu modeli “portatif çizginin” dışına itiyor. Kickstarter’da aradığı desteği fazlasıyla bulan en yeni elektrikli scooter Mantour X ise taşınabilirlik konusunda farklı şekilde yaklaşıyor. Bu modelin ilk olarak katlanabilir bir gövdesi bulunuyor. Tam olarak 80.2 x 13.7 x 18 cm boyutlarında ve 7,3 kg ağırlığında olan scooter, farkını dikey olarak durabiliyor ve bu şekilde dengesini koruyabiliyor olmasıyla koyuyor. Evet bu modelin özel bir denge sistemi bulunuyor ve ön teker üstünde rahatlıkla istenilen yere götürülebiliyor. Yani modeli katladığınız zaman tüm ağırlığıyla taşımak zorunda kalmıyorsunuz. Model dikeyde kendi dengesini kurduğu için çok az bir efor sarf ederek yanınızda gezdirebiliyorsunuz. Özellikle toplu taşımaya binileceği zaman çok güzel duran bu altyapı, modeli ciddi anlamda çok kullanışlı hale getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mantour X gerçekten fark yaratan bir elektrikli scooter

Modern tasarımlı model, 240W gücünde bir motor üstüne kuruluyor ve bu sayede 20 km/s hıza çıkılmasına imkan tanıyor. Menzili de yaklaşık olarak 20 km seviyesinde yer alan scooter, karbon fiber gövdesiyle hem de sağlam hem de yüksek taşıma kapasitesiyle geliyor. Suya karşı IP54 sertifikası olan, çift fren sistemi taşıyan ve 4 saatte tamamen doldurulabilen Mantour X, bir LCD ekrana ve aydınlatma sistemine de sahip. Model Kickstarter üzerinden yapılacak en az 320 dolar bağış ile 2020 Mart ayında elde edilebiliyor. Tanıtım videosu sayfanın üstünde yer alıyor.

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"