Anime || Manga

Kuroko no Basket Anime Tanıtımı

Kuroko no Basket


Ä°lgili resim

Hikayemiz Teikou Orta Okulu’nun efsanevi basketbol oyuncusu Tetsuya Kuroko’nun etrafında geçer. Kuroko ve takım arkadaşarı olan mucizevi nesil ulusallarda ki bütün okulları yenerek 3 kez ard arda Teikou lisesinde şampiyon olmuşlardır. Sonunda orta okul bitmiş ve bütün mucizevi nesil üyeleri Japonya’nın farklı okullarına dağılmışlardır. Kuroko’nun yeni gittiği okulun adı Seirin’dir. Yeni başladığı okulunda basketbol takımına girmek isteyen Kuroko’nun yapması gereken bir görev vardır. Basketbol takımın kaptanı bütün oyuncunlara tören sırasında okulun çatısına çıkıp bağırarak ileride kendilerini nerede gördüklerini ve ne yapmak istediklerini söylemek zorundadır. Seirin lisesinde bu bir gelenek haline gelmiştir.

Bu okulda Kuroko’nun en çok ilgi duyduğu arkadaşı Taiga Kagami’dir. Kagami’nin basketbol yeteneği çok fazladır. Kagami’nin akılalmaz yetenekleri ve bitmek bilmeyen hırsı ile mucizevi nesilin yeteneklerini bile geçebilicek bir potansiyele sahipdir.

kuroko no basket gif ile ilgili görsel sonucu

Kuroko eskiden Teikou okulundan olduğu için herkes onun çok iyi basketbol oynayacağını bekler ama o antrenman sırasında Kuroko hiçbir şey yapamaz ve bütün şutları kaçırır top süremez çok kötü bir oyuncudur. Antrenman maçı yaparken Kuroko ne şut ne de top süremesede o kadar iyi pas atarki, maçta ki verdiği düşük baskıyla rakiplerini çok kolay atlatır ve oyunun heyacanıyla oyuncular tarafından neredeyse farkedilemez.

Ä°lgili resim 

Çok hızlı pasıyla da Kagamiye pas verir ve maçları kazanırlar. Herkes Kuroko’nun akılalmaz yeteneği karşısında çok şaşırır. O gerçekten de Teikou lisesinin efsanevi 6.Hayalet oyuncusudur. Herkes bunu bir efsane sansada aslında gerçektir. Kuroko bir gölgedir ve Kagamide bir ışık, ışık ne kadar güçlü(Kagami) olursa gölgede(Kuroko) o derece güçlü olur. Kuroko ve Kagami ulusallara çıkıp dünya şampiyonu olmak ister ama yenmesi gereken 5 süper mucizevi nesil üyesi vardır.

Ä°lgili resim


 

Puan: 8.33/10 (329,697 OY)

Kategoriler: Komedi, Okul, Shounen, Spor

Bölüm Sayısı: 1.Sezon 25 / 2.Sezon 25 / 3. Sezon 25 / 4 Bölüm OVA

Daha çok anime makalesi okumak isterseniz anime manga kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!