Sozialen Medien

#Netflix Fantastik Diziler – Netflix’te IMDB Puanı Yüksek En İyi Fantastik Diziler

Netflix Fantastik Diziler – Netflix’te IMDB Puanı Yüksek En İyi Fantastik Diziler

IMDB Puanları Yüksek Netflix En İyi Fantastik Bilim Kurgu Dizileri

Netflix Fantastik dizileri listesinde siz değerli okurlarımız için en iyi dizi önerilerini bir araya getirdik. İşte, Netflix Dizileri arasından seçtiğimiz IMDB puanı yüksek en iyi Netflix Fantastik Bilim Kurgu dizi önerileri

Netflix Fantastik Bilim Kurgu Dizileri;

19. The Witcher (2019 – ) IMDb: 8.3

Netflix Fantastik Dizileri

Dünyanın en çok satan kitabı ve en çok oynanan oyunundan uyarlama olan The Witcher, netflix’te yayınlanan ve aynı zamanda Netflix’in orijinal içeriklerinden olan fantastik türde efsane bir yapım. Dizinin başrolünde yer alan Geralt, yalnız bir suikastçıdır. İnsanların, cücelerin ve elflerin savaştığı dünyada büyülü güçlere sahip prenses ve tarihi sırlara sahip genç bir adamla tanışır. Geralt yani The Witcher aynı zamanda kendisine vaad edilen çocuğun doğumunu beklemektedir. Bu çocuk dünyanın tüm dengesini değiştirecek güce sahiptir.

Tür: Fantastik, Macera, Gizem, Gerilim

Fragman


18. Titans (2018 – ) IMDb: 7.8

Netflix Fantastik Dizileri

Netflix’in fantastik türde en çok izlenen yapımlarından Titans, aynı zamanda süper kahraman konulu dizi… Konusu; anne-babasının ölümünden sonra Batman’in himayesine alınmış ve suçlularla mücadele eden eski bir sirk çalışanı Dick Grayson (Brenton Thwaites) hikayesini anlatmaktadır. Dizinin oyuncu kadrosunda Brenton Thwaites, Anna Diop, Teagen Croft ve Ryan Potter yer almaktadır.

  #„Black Widow“-Kinostart in Gefahr: Schicksal des MCU-Films wird „in letzter Minute“ entschieden

Tür: Fantastik, Aksiyon, Suç, Dram

Fragman


17. Love Death Robots (2019) IMDb: 8.6

Netflix Fantastik Dizileri

18 farklı kısa öyküden oluşan oldukça etkileyici bir yapım Love Death Robots, Netflix’in fantastik türde son yıllarda en dikkat çekici yapımlarından. Hepsi birbirinden farklı konuları işleyen öyküler adeta yetişkinlere hitap eden bir animasyon dizisi. Evde vakit geçirdiğiniz zamanlarda fantastik türde oldukça farklı bir dizi izlemek isterseniz Love Death Robots tam da size göre…

Tür: Fantastik, Animasyon, Kurgu, Komedi, Korku

Fragman


16. Star Trek Discovery (2017) IMDb: 7.3

Netflix Fantastik Dizileri

Star Trek filmlerini izleyenlerin tereddüt etmeden izlemeye başlayacağı fantastik bilim kurgu türünde bir dizi… Asıl Star Trek olaylarının anlatıldığı yapımların 10 yıl öncesine dayanan bu yapım, yeni dünyalar ve medeniyetler keşfeden USS Discovery mürettebatın yaşadıklarını izleyiciyle buluşturmaktadır. Dizinin oyuncu kadrosunda Sonega martin, Doug Jones, Anthony Rapp ve Mary Wiseman yer almaktadır.

Tür: Fantastik, Aksiyon, Bilim Kurgu, Macera

Fragman


15. The Flash (2014) IMDb: 7.7

Netflix Fantastik Dizileri

Tüm zamanların en iyi dizileri arasında da yer alan ve DC dizileri arasında oldukça başarılı bir yerde duran süper kahraman dizilerinden Flash… Konusu; Barry Allen, çok küçükken annesinin öldürüldüğüne tanık olur. Cinayetten babası sorumlu tutulur ve hapse atılır. Aradan uzun zaman geçmiştir Bary büyümüştür ve polis departmanında işe başlar. Bir gün  Dr.Harrison Wells’in üzerinde çalıştığı parçacık geliştirici patlar ve bu olayın sonunda Barry’e yıldırım çarpar. 9 ay sonra komadan çıkan Barry için artık hiçbir şey eskisi gibi değildir.

Tür: Fantastik, Aksiyon, Macera

Fragman


14. Locke & Key (2020) IMDb: 7.4

Netflix Fantastik Dizileri

Dünya genelinde en çok satan çizgi romanlardan uyarlanan 2020’nin Netflix yapımlı dizisi Lock & Key, babaları öldürüldükten sonra miras kalan eve yerleşen çocukların hikayesini izleyiciye aktarmaktadır. Üç çocuk, bu evde kendilerine süper güçler ve yetenekler veren sihirli anahtarların olduğunu keşfeder.

Tür: Fantastik, Kurgu, Gerilim, Korku

Fragman


13. Van Helsing (2016) IMDB: 6.2

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

Netflix’te hem fantastik hem de korku türünde tercih edilebilecek bir yapım… Van Helsing! Dizide Vanessa Helsing’in dünyaya vampirlerin hakim olduğu bir dünyada gizemli bir güce sahip olduğunu keşfetmesinin ardından hayatta kalan insanların vampirlere karşı verdiği mücadelede onlara önderlik etmesi konusu işlenmektedir.

FRAGMAN


12. Wynonna Earp (2016) IMDb: 7.4

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

NEtflix’ye yer alan korku ve gerilim türünün yanı sıra aynı zamanda fantastik ve bilim kurgu türünde de izlenebilecek dizilerden bir tanesi olan Wynonna Earp, gerçekten sizi kolayca etkisi altına alabilecek bir yapım. Dizide, Western’in iblis avcısı Wyatt Earp’ın büyük torunu Wynonna’yı (Melanie Scrofano) merkezine alır. Elinde bulunan silah ile iblisler, vampirler, zombiler ve doğaüstü tüm varlıklarla savaşarak adaleti düzene koyar. Uzun yıllar kaçak olarak yaşayan Wyonna evinde döner dedesinin adını temizlemek için bütün iblisler savaşmaya başlar…

FRAGMAN


11. The Protector – Hakan: Muhafız (2018 – ) IMDb: 7.6

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

Netflix’in ilk Türk yapımı ve ilk Türk dizisi olan The Protector – Hakan: Muhafız dizisinde, başrolde bulunan Hakan (Çağatay Ulusoy) tarihte önemli bir kişidir. Hakan, tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrenmektedir ve hayatı bir anda alt üst olmuştur.

  #Primetime-Check: Sonntag, 03. Januar 2021

Hakan’ın bundan sonraki süreçte muhafızlığı kabullenip en büyük düşmanı olan ölümü bulması ve onu etkisiz hale getirmesi gerekecektir. Tabi bu sırada da ölüm de boş durmaz…Onunda planları yer almaktadır.

İlk sezonu ile iyi bir etki yaratan Hakan: Muhafız dizisini kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

FRAGMAN


10. The 100 (2014 – >) IMDb: 7.7

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

Son yıllarda izleyiciyle buluşan en iyi fantastik ve bilim kurgu türünde bir dizi olan The 100, 97 yıl önce gerçekleşen nükleer patlama sonrasında hayatta kalan ancak farklı ülkelerde yaşayan insanların yaşam mücadelesi ve amaçları anlatılmaktadır. Hayatta kalan insanların bir araya gelmesi için herkes Jaha başkanlığına itaat eder. Ark oluşumunda bulunan insanlar ve görevliler kaynakların tükendiğinin farkındadır. Ark oluşumu 100 kişinin affedileceğini açıklar ancak bunun için Weather Dağı’na çıkmak ve içerisinde yeteri kadar yiyeceğin bulunduğu düşünülen eski bir uzay gemisini bulmak. İşler istendiği gibi gitmez ve olaylar gelişmeye başlar… Netflix’te yer alan en iyi fantastik ve bilim kurgu dizilerinden bir tanesi olan The 100’ü mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

FRAGMAN


9. 12 Monkeys – 12 Maymun (2015-2018) IMDb: 7.7

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

İnsanlığı yok edecek seviyede bir virüs sebebiyle, 2035 yılında dünya nüfusunun çok az bir kısmı hayatta kalmayı başarmıştır. Bu büyük salgından kurtulabilmek içinde insanlar küçük küçük koloniler oluşturmuş ve bu kolonilerde yaşamlarını sürdürmeye başlamış. Tabi, bir yandan da bilim adamları zamanı geri çevirmek ve bu durumun ortadan kalması için makine yapar… Bu işe gönüllü olarak kahramanımız James Cole seçilir. James kendisini yıllar öncesinde, bir akıl hastanesinde bulur. Ancak ne gelecekten geldiğine hiç kimse inanmamaktadır.

Her bölümünü heyecan dolu olan bu dizi Netflix platformu üyeliği üzerinden kaliteli görüntü kalitesiyle zevkle izleyebilirsiniz.

FRAGMAN


8. Chilling Adventures of Sabrina (2018) IMDb: 7.8

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

2018 yılında izleyiciyle buluşan korku, gerilim, bilim kurgu ve fantastik türlerini içerisinde barındıran son derece etkileyici bir yapım… Sabrina, dizisinde kendi ikili benliği ile bağdaşmaya çalışan kadının hikayeleri izleyiciye aktarılmaktadır. Yarı cadı yarı ölümlü bir hayat süren Sabrina, kendisini tehdit eden şeytani güçlere karşı savaşırken bir yandan da ailesi ile uğraşmak zorunda kalır.

FRAGMAN


7. Limitless (2015-2016) IMDb: 7.8

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

En İyi Filmler listesinde de yer alan Limitless filminin devamı niteliğinde olan ve aynı isme sahip olan dizinin konusu; Eddie’nin sıradan bir kişi olan Brian’e beynini kullanabileceği haplardan bir tane vererek macera başlar ancak Brian’in beklediğinden daha tuhaf bir hale gelen olaylar beklentisinin çok üstündedir. Çevresinde yaşanan olayları anlaması çözümlemesi iyi bir şey iken ancak seri cinayetler arasında kalması onu şüpheli duruma da sokmuştur. Artık peşinde dedektifler yer almaktadır ve sürekli olarak kaçmak durumundadır…

FRAGMAN


6. Altered Carbon (2018) IMDb: 8.2

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

2002 yılında İngiliz yazar Richard K. Morgan aynı isme sahip romanında diziye uyarlanan Altered Carbon 25 Y.Y ‘da geçmektedir. Dizide, insan zihni dijitalleştirilirse ve ruhlar bir bedenden diğerine transfer edilebilse neler olabileceği işlenmektedir. Netflix’te en çok izlenen dizilerin başında gelen  Altered Carbon, dizisinde her bölüm aksiyon ve gerilimin doruklarına ulaşacağınızda emin olabilirsiniz.

FRAGMAN


5. Lucifer (2015–) IMDb: 8.2

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

Cehennemin Kralı konumunda olan Lucifer, karanlıklar dünyasının dışına çıkamamış, orada sıkışıp kalmış ve mutsuzdur. Bu durumdan ötürü görevinden istifa etmeye karar verir Lucifer Morningstar adıyla melekler şehri Los Angeles’a yerleşip bir bar sahibi olur. Lucifer, yaşadığı bölgede insanların gizli tutkularını ortaya çıkartma özelliğine sahiptir. Bir gün yanında bir cinayet işlenir ve bu cinayetin suçlularını yakalamak için de Los Angelas Polis Departmanı’na destekte bulunur. Tabi eski hayatı da peşini bırakmak. Yakınlarında bulunan Meleklerden bir tanesi olan Amenadiel, Lucifer’a cehenneme geri dönmesi için baskı yapar.

Netflix’te yer alan en başarılı fantastik dizilerden bir tanesi olan Lucifer, yayınlandığı dönem içerisinde izleyicilerden tam not alırken IMDB sitesinde de ortalama 8.2 puana sahiptir.

FRAGMAN


4. Sense8 (2015-2018) IMDb: 8.4

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

Son yılların en başarılı bilim kurgu ve fantastik dizileri arasında yer alan Sense8, ilk kez izleyiciyle 2015 yılında buluştu. 8 farklı ülkede 8 ayrı insanın hikayesini anlatan dizide, yaşayan 8 kişi “hoımosensorium” yani aynı gün doğmuşlar ve evrimsel süreç içerisinde farklılaşmışlardır. Oldukça farklı bir konuyu işleyen dizide, birçok dizi de olduğu gibi savaşılması gereken kötü düşmanlarda yer almaktadır. Konusu bakımından oldukça etkileyici bir yapım olan Sense8 dizisini mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Netflix’in en çok izlenen dizisinin oyuncu kadrosu ve hikayesi hakkında daha geniş bilgi almak için“Sense8 Dizisi içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

FRAGMAN


3. Dark / Karanlık (2017 – >)  IMDb: 8.6

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

Netflix’in son yıllarda ismini duyurmasında oldukça başarılı olan „Dark„, oldukça küçük ve herkesin birbirini tanıdığı Winden isimli bir Alman kasabasında yaşanan esrarengiz konuları işliyor. Çok küçük bir yerleşim yeri olduğun için bu kasabada yaşayan herkes birbirini uzun süredir tanımaktadır. Ancak kısa bir zaman öncesinde kaybolan Eric hala bulunamamıştır ve bu durum kasabada yaşayanları oldukça tedirgin etmektedir. Aslında bu olay bir son değil adeta başlangıçtır. Bundan sonra yaşananlar adeta beyin yakacak kıvamda olacaktır. Netflix orijinal dizileri arasında yer alan Dark’ı en kısa sürede izlemenizi öneririz.

FRAGMAN


2. The Umbrella Academy – Şemsiye Akademisi (2019 – ) IMDb: 8.6

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

The Umbrella Academy, son dönemde sektöre damgasını vuran yapımlardan bir tanesidir. Dizide 1989 yılında, aynı gün doğan 43 bebeğin hikayesi anlatılır. Bu bebeklerinin doğumunu ilginç kılan ise hiçbir gebelik belirtisi olmayan ve birbiriyle alakası olmayan kadınlardan dünyaya gelmesidir. Dizi de çok zengin bir kişi olarak karşımıza çıkan Sir Reginald Hargreeves, bu bebeklerin yedisini evlat edinir ve kendisinin oluşturduğu şemsiye akademisini kurar.

2019 yılında Netflix orijinal içerikleri arasında yer alan bu yapımı mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

FRAGMAN


1. Black Mirror / Kara Ayna (2011- >) IMDb: 8.9

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

Netflix orijinal içerikleri arasında da yer alan Black Mirror, her yayınladığı sezon gündem olan ve gerçekten güzel işler yapan etkileyici bir yapım. Black Mirror dizisinde her sezon farklı bir konu ve farklı oyuncular yer alır. Kısacası sezonların birbiri ile bağlantısı yok denecek kadar azdır. Dizinin genel olarak konusu, teknoloji bağımlılığı ve bu bağımlılığın insanlar üzerindeki etkisinin acınası durumudur… Teknolojinin insanlara yaşattığı olumsuzların konu edinen harka bir dizi izlemek istiyorsanız, Netflix’ten Black Mirror çok iyi bir tercih olacaktır.

FRAGMAN


Önerilen İçerik: Netflix Dizileri – Gelmiş Geçmiş En İyi Orijinal Netflix Dizileri

BuradaBiliyorum.Com / SİNEMA

Forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"