Sozialen Medien

#Netflix Gerilim Dizileri – Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Netflix Gerilim Dizisi

Netflix Gerilim Dizileri – Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Netflix Gerilim Dizisi

Netflix’te Yayınlanan En İyi Gerilim Dizileri

Netflix’te bunu anlamış olacak ki, bünyesinde bulundurduğu diziler arasında gerilim dizileri oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Peki, Netflix en iyi gerilim dizileri arasında hangi yapımlar bulunmaktadır. İşte, Netflix dizileri arasında bulunan birbirinden gerilim dolu, güzel, etkileyici ve sürükleyici yapımlar…

Netflix Gerilim Dizileri;


15. The Forest (2016) IMDb: 5.8

netflix en iyi gerilim dizileri

2016 yılında izleyicilerle buluşan The Forest dizisinde genç bir kadın olan Sara, bir süredir kayıp olan kız kardeşini bulmak için oldukça korkutucu olan Aokigahara’ya doğru hareket etmektedir. Çevresinde bulunan kişilerin uyarısını dikkate almayan Sara kardeşinin başına gelenleri öğrenmeyi çok istese de bilmediği bir şey vardır. Orman bir sonraki misafirini öldürmek için kızgın ruhlarla doludur. Netflix’te bir süredir yer alan The Forest dizisi oldukça başarılı bir yapım olmasına rağmen otoritelerden hak ettiği değeri görmemiştir. Konusuyla ilginizi çekebilecek bu yapımı kesinlikle tavsiye etmekteyiz.

FRAGMAN


14. The Rain (2018) IMDb: 6.3

netflix en iyi gerilim dizileri

Yaşadığımız dünyanın sonu gelmiştir. Yağmurla gelen ve İskandinavya ülkelerinin nüfusunu tamamen yok eden ölümcül bir virüsün üstünden tam 6 yıl geçmiştir. Danimarkalı iki kardeşin güvenli bir yol bulmak için çıktıkları yolculuğu konu edinen The Rain dizisi gençler için oldukça tehlikeli olayların başlangıcını konu edinmektedir. Netflix bünyesinde yer alan ve son derece ilgi çekici olan The Rain dizisi ilk izlediğiniz andan itibaren sizi kendisine bağlayacak bir yapım olarak karşınıza çıkmaktadır. Günümüzde iyi bir gerilim dizisi bulmakta sıkıntı çeken okurlarımızın mutlaka The Rain dizisine başlamalarını tavsiye ederiz.

FRAGMAN


13. Collateral (2018) IMDb: 6.8

netflix en iyi gerilim dizileri

Netflix’te ve BBC 2’de yayınlanan, mini drama dizisi özelliği taşıyan Collateral, bir pizza dağıtıcısının sebepsizi ölümü üzerine kurulmuş bir gerilim dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Dizinin başrolünü çeken dedektif Kip Glaspie diğer dedektiflerin aksine bu olayın sebepsiz yere işlenmediğini ve bunun planlı bir cinayet olduğunu düşünmeye başlar. Bu cinayetin peşine düşen Collateral, cinayetin arkasındaki gizemin ortaya çıkması için çaba sarf eder. Netflix platformunda yer alan bu gerilim dizisini mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

FRAGMAN


12. Touch (2012-2013) IMDb: 7.4

netflix en iyi gerilim dizileri

Amerikan yapımı Touch dizisinde Dul olan Martin Bohm (Kiefer Sutherland), otistik olan ve konuşamayan 11 yaşındaki oğlu Jake ile zorlu bir yaşam mücadelesi vermektedir. Jake kendi dünyasında yaşayan babasının bile kendisine dokunmasına izin vermeyen günümüzde kullanılmayan telefonları büyük bir ustalıkla söküp takan ve bunları çalışır hale getirebilen özel bir çocuktur. Okulda arkadaşlarıyla uyum sorunları yaşayan Jake’in bir zaman sonra aile tarafından özel yeteneklere sahip olduğu anlaşılır.

Jake’in en özel yeteneği ise gerçekleşecek olayları önceden bilebilmesidir. Ancak bu olayları sözlerle değil sadece sayılarla anlatabilmektedir. Babası olan Martin’in, Jake’in vereceği şifreleri çözebilmesi için artık sayıların sırrını anlaması gerekmektedir. Bakalım bu sayılar bizi nerelere sürükleyecek.

FRAGMAN


11. Marcella (2016) IMDb: 7.5

netflix en iyi gerilim dizileri

Eşi tarafından kendisini artık sevmediği gerekçesiyle terk edilen Marcella, bu durumu atlatabilmek için 10 yıl önce ailesi için bıraktığı işi yani Cinayet Masası görevine polis olarak geri dönmeye karar verir. 10 yıl önce görevini bıraktığı bir cinayet göreve başladıktan sonra sanki tekrar ediyor gibi görünmektedir. Yakın zamanda işlenen ve ardı sıra gelmeyen cinayetler 10 yıl öncesinin devamı mıdır? Dizi de, bir yandan bu cinayetleri çözmeye çalışırken bir yandan da eşinin kendisini terk edişinin altında yatan gerçekleri araştırırken göreceğiz…

FRAGMAN


10. Hakan: Muhafız (2018 – ) IMDb: 7.6

netflix en iyi gerilim dizileri

Netflix Orijinal Dizileri içerisinde yer alan ve aynı zamanda ilk Netflix Türk Dizisi olan The Protector – Hakan Muhafız, Çağatay Ulusoy, Ayca Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık ve Mehmet Kurtuluş gibi ünlü oyuncuların yer aldığı bir yapım. Büyük beklentilerle izleyicinin karşına çıkan dizide başrolde bulunan Hakan (Çağatay Ulusoy) tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’un koruyuculuğunu yapması gerektiğini öğrenmiştir. Bu durum Hakan’ın psikolojini ve hayatını alt üst etmiştir. Hakan, bundan sonraki tek amacı Muhafızlığı kabullenip Ölümsüzü ortadan kaldırmak olacaktır.

FRAGMAN


9. Ruh Avcısı (2018) IMDb: 7.8

netflix en iyi gerilim dizileri

Netflix platformunda yer alan gerilim türü diziler arasında yer alan The Alienist (Ruh Avcısı), Caleb Carr’ın aynı ismiyle çok satan romanından uyarlanan oldukça başarılı bir dizi. Dizi 1896 yılında New York’ta geçmektedir. Dizide, New York Time gazetesinde muhabir olan John Schuyler Moore, okul arkadaşı psikolog „ruh avcısı“ Dr. Laszlo Kreizier ve polis müdürü Theodore Roosevelt’in bir cinayet soruşturması için birlikte çalışmalarını konu edinmektedir. Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi gerilim dizilerinden bir tanesi olan Ruh Avcısı, eminiz ki sizleri pişman etmeyecektir.

FRAGMAN


8. Gotham (2014) IMDb: 7.9

netflix en iyi gerilim dizileri

DC Comics evreninin süper kahramanı olan Batman’in şehri Gotham’da geçen aksiyon ve gerilim dolu harika bir dizi. Tüm zamanların en çok izlenen ve en iyi filmleri arasında gösterilen Batman’in çocukluk yıllarının anlatıldığı dizide polis departmanında çalışan James Gordon başrolde yer almaktadır. Bruce’un Batman’e dönüşmeden önceki hikayesini anlatan dizide çizgi romanda yer alan Penguen, Kedi Kadın, Bilmececi ve Zehirli Sarmaşık gibi birçok karakter gençlik halleriyle Gotham dizinde karşımıza çıkmaktadır. Batman hayranlarının mutlaka ama mutlaka Netflix’te izlemesi gereken bir yapım…

FRAGMAN


7. Ozark (2017 – >) IMDb: 8,0

netflix en iyi gerilim dizileri

Netflix bünyesine 2017 yılında dahil olan ve aynı zamanda Netflix orijinal içerikleri arasında bulunan Ozark, içerisinde suç, gizem ve gerilim türlerini içerisinde barındıran bir yapım. Dizinin başrol oyuncusu Marty, Meksika’nın en büyük uyuşturucu kartelin ile arasında geçen sorunları ele almaktadır. Marty, yaşanan sıkıntılardan dolayı ailesini korumak ister ve bütün aile fertleri ile beraber Güney Missouri’ye…

Son yılların en iyi gerilim dizileri arasında yer alan Ozark’ı henüz izlemediyseniz, ilk fırsatta Netflix kalitesiyle izlemenizi öneririz.

FRAGMAN


6. The Sinner (2017–)  IMDb: 8.0

netflix en iyi gerilim dizileri

2017 yılında ekranlara gelen ve aynı zamanda Netflix’te de izleyiciyle buluşan The Sinner, son yılların en ilgi çekici gerilim dizilerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. IMDB’de 8.0 puan ortalamasına sahip The Sinner, aynı zamanda Petra Hammesfahr’ın aynı isimli kitabından uyarlanmıştır. Dizide, genç bir annenin içine düştüğü nedensiz öfke, şiddet ve korkunun temeli işlenmektedir. Suç, Dram ve Gerilim türünde dizi arayanlar için The Sinner Netflix’te mutlaka izlenmesi gereken bir yapım.

FRAGMAN


5. River (2015) IMDb: 8.1

netflix en iyi gerilim dizileri

2015 yılında izleyiciyle buluşan ve mini dizi olan River, tek sezonda IMDB’de 8.1 ortalama puan almayı başaran etkileyici bir yapım… Dizide, başrolde bulunan John River (Stellan Skarsgård), oldukça akıllı bir polis memurudur. Tek sıkıntısı ise ruhsal iletişim gücünün biraz fazla olmasının yanı sıra faili meçhul cinayetlerin kurbanlarının John’un peşini bırakmamasıdır. John, bir yandan bu yeteneklerini kullanırken bir yandan da mesleğinden men edilmemek için normal biriymiş gibi davranmak zorunda kalacaktır.

FRAGMAN


4. Orphan Black (2013–2017) IMDb: 8.3

netflix en iyi gerilim dizileri

2013 yılında ekranlara gelen ve bir Kanada dizisi olan Orphan Black, Netflix’te en çok izlenen gerilim dizileri arasındadır. Dizide, Sarah adında zor koşullara adapte olabilmeyi başarmış ve kolayca kılık değiştiren bir yetim yer almaktadır. Sarah, bir gün bir kadının ölümüne tanıklık eder. Kurbanın kendisine çok benzediğini fark ettikten sonra ölü kadının yerine geçer. Birikimlerini kullanınca bütün sorunların çözüleceğini düşünen Sarah, bunun yerine oldukça şaşırtıcı bir olayın farkına varır. İntihar eden kadın ve kendisi aslında bir klondur. Bu durumun farkına varan Sarah, cevaplar aramaya başlar ve birçok insanın aynı durumda olduğunu öğrenir…

FRAGMAN


3. Luther (2010–) IMDb: 8.5

netflix en iyi gerilim dizileri

Gerilim, Suç, Gizem ve Dram türlerinin iç içe olduğu son derece başarılı yapımlardan bir tanesi olan Luther, İngiliz yapımı bir dizidir. Luther, Idris Elba’nın John Luther isimli Dedektif Başmüfettişi oynamaktadır. Elba, her sezon Altın Küre Ödüllerinde, En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü – Mini dizi/TV filmi kategorisinde aday gösterildi. 69. Altın Küre Ödüllerinde ise bu ödüle layık görüldü.

Dizide, başrolde bulunan Luther, Ciddi Suçlar Biriminde (DCI) bir dedektif Başmüfettişidir. Kahramanımıza göre iş her şeyden öncedir. Onun bu kendini adanmışlığı kendisine ve yakınlarına hem nimet hem de bir lanettir. İlk bölümde yakalayamadığı suçlu Alice Morgan isimli katil Luther’in hayatının bir şekilde değişmesine neden olmaktadır.

FRAGMAN


2. Line of Duyt (2012) IMDb: 8.6

netflix en iyi gerilim dizileri

Netflix bünyesinde yer alan 2012 yılında seyirciyle buluşan son zamanların en çok izlenen gerilim dizisi Line of Duty IMDb’de ortalama 8.6 puanı alarak bu başarısını taçlandırmaya devam etmektedir. Dizide başrolde bulunan dedektif Steve Arnott yozlaşmış polis sistemine karşı gelen olayların üstünün kapatılmasını reddeden sistemi eleştiren bir yapıya sahip memurdur. 2019 yılında beşinci sezonunu tamamlayan Line of Duty su., dram ve gerilim tarzında mutlaka izlemeniz gereken yapımların başında gelmektedir.

FRAGMAN


1. Ölüm Defteri (2006-2007) IMDb: 9.0

netflix en iyi gerilim dizileri

Anime türünde dünya üzerinde bir numara olan Japonlar, uzun süre hafızlardan çıkmayacak harika bir esere imza attılar. Death Note, listede yer alan birçok diziden IMDb’de çok daha fazla puana sahiptir ve bunu gerçekten de hak etmektedir. Anime türü bu dizide, Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Bunalımda olan Yagami, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde „Death Note“ yazmaktadır. „Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir.“

FRAGMAN


Önerilen İçerik: Gelmiş Geçmiş En İyi Orijinal Netflix Dizileri

BuradaBiliyorum.Com / SİNEMA

Forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"