Technologie

OnePlus’tan heyecan yaratan yeni duyuruOnePlus

Akıllı telefon pazarının dikkat çeken isimlerinden OnePlus, önümüzde hafta önemli bir duyuru yapacağını duyurdu. Bunun arkasında bir ekran teknolojisi yer alıyor.

OnePlus akıllı telefon modelleri fiyat-performans oranlarıyla ses getirmeyi başarıyor. Sürekli olarak Türkiye pazarına da aktif olarak gireceği iddia edilen firma, kısa süre önce 13 Ocak tarihinde bir etkinlik yapacağını duyurdu. İşte bu duyurunun merkezinde bir ekran teknolojisinin olacağı, bunun da 120 Hz bir ekran olacağı aktarılıyor. Samsung Galaxy S20 ailesinde de kullanılacak 120 Hz yenileme hızına sahip ekranlar, biliyorsunuz çok akıcı bir deneyim sunuyor. Bu konuda önemli bir adım atacak gibi görünen OnePlus, kendisi bir panel üreticisi olmadığı için geliştirdiği başka bir ekran  teknolojisini de tanıtabilir deniyor. Şu an büyük bir merak oluşturan firma, sektörün trendlerini yaklama konusunda hızlı davranan isimler arasında bulunuyor.

OnePlus

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OnePlus, en son Concept One ile çıkmıştı karşımıza

OnePlus Concept One,  “alternatif gelecek için alternatif bir tasarım sunan” özel ancak bir akıllı telefon modeli olarak ses getirmeyi başardı. Bir konsept model olduğundan teknik detayları paylaşılmayan telefon, farkını özel kamera gizleme sistemiyle koyuyor. Modelin arkasındaki kamera sistemi, normalde görünmüyor. Arka kameraların üzerinde özel bir “elektrokromik cam” kullanan firma, bu sayede kameraları kullanılmadıkları zaman görünmez hale getiriyor. Bu kamera üstü kaplama aynı zamanda ND filtre olarak da kullanabiliyor. Bu sayede sensöre gelen ışık azaltarak kişilerin aşırı yüksek ışıkta daha kontrollü video ve fotoğraf çekmesine imkan tanıyan altyapı, gayet güzel duruyor.

İlginizi Çekebilir

İki pervaneli dikkat çeken drone modeli


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!