Sozialen Medien

Parasite dizisi hakkında ilk bilgiler

2019’un en beğenilen bağımsız yapımlarından Parasite, televizyon ekranlarına adım atıyor. İşte Parasite dizisi hakkında ilk bilgiler!

Bong Joon-ho‘nun ödüllü filmi Parasite, televizyon ekranlarına adım atmak üzere. HBO’da yayınlanacak olan dizinin yapımcılığını Bong Joon-ho ve Adam McKay üstlenecek. Kim ailesinin dört üyesinin oldukça varlıklı Park ailesinin evine çeşitli yollarla sızmasını konu alan film, yönetmen Bong Joon-ho tarafından ‘palyaçosuz bir komedi, kötü adamsız bir dram’ olarak tanımlanmıştı. Son olarak Altın Küre Ödüllerinde En İyi Yabancı Film ödülünün sahibi olan Parasite, Güney Kore bağımsız filmlerinin global çapta ana akıma açılabilmesi için son derece önemli bir adım.

Parasite, 77. Altın Küre Ödülleri’nde En İyi Yabancı Film ödülünün sahibi oldu

Twistli hikayesi ve Bong Joon-ho‘nun yönetmenlik başarısını bu kez çok daha geniş bir kitleye ispatladığı yapısıyla Parasite, hem seyirci hem de eleştirmenlerden yüksek notlar aldı. Bong’un kariyerinde şu anlık en büyük sıçrama olarak yerini alan film 11 milyon dolarlık bütçesiyle dünya çapında 130 milyon doları aşan bir gişe hasılatı elde etti. Bong Joon-ho‘nun kariyerinde The Host ve Snowpiercer gibi başarılı yapımlar olsa da Parasite, ana akım kitlesine ulaşmayı başararak hem bağımsız sinemanın geleceği hem de Amerikan seyircisini yepyeni bir sinema kültürüyle tanıştırmasıyla 2019 yılının en akılda kalıcı yapımları arasındaki yerini aldı.

Son olarak Altın Küre’de olmak üzere birçok farklı ödüllerde adaylığı bulunan ve gelecek hafta Akademi’nin de birden fazla dalda aday göstermesi beklenen Parasite, bir televizyon dizisi olma hazırlığında. THR tarafından paylaşılan habere göre Bong ve McKay, İngilizce dilindeki bir Parasite dizisi için HBO ile görüşüyor. Dizinin Parasite filminin başka bir perspektiften tekrar ele alınışı, devamı ya da aynı evrende geçen başka bir hikayeyi mi konu alacağı ise henüz belli değil.

Başarılı yönetmen Bong Joon-ho daha önce The Host ve Snowpiercer gibi başarılı yapımlara imza attı

Parasite dizisi Bong Joon-ho‘nun beyazperdeden televizyon ekranlarına ulaşan ikinci yapımı olacak. Başarılı yönetmenin bir diğer filmi olan Snowpiercer‘ın dizisi bu yılın sonlarına doğru TNT’de yayınlanacak. Snowpiercer, kaynak materyal olarak bir çizgi roman serisinden uyarlanmış ve beyazperedeki başarısının ardından kısa bir süre önce televizyon dizisi olacağı duyurusunu almıştı. Parasite dizisi hakkındaki ilk yorumlar ise seyircinin böyle bir projeden henüz ne bekleyeceğine karar veremediğini gösteriyor. HBO, geçtiğimiz yılın en başarılı yapımlarından Succession gibi diziler ile iş birliği konusunda iyi bir karneye sahip olsa da Bong’un İngilizce dilinde yayınlanacak olan dizisi daha önce filmi izlememiş kişiler için pek de anlam ifade etmeyebilir. Öte yandan daha önce Fargo gibi halihazırda başarılı bir filme kendine özgü bir tarzla aynı evrende yeni bir perspektif getiren dizilerle de karşılaştık.

Bong Joon-ho‘nun Adam McKay ile birlikte yapımcılığını üstleneceği Parasite dizisinin ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil. Dizinin HBO kanalında yayınlanması bekleniliyor. Bong’un bir diğer dizisi Snowpiercer ise bu yılın sonunda TNT’de yayınlanacak.

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!