Spiel

PS4 sonrası “özel oyun” kavramını değiştirecek Horizon: Zero Dawn sızıntısı – BBPlayStation 5 öncesi PS4 özel oyunu Horizon Zero Dawn PC'ye geliyor

PlayStation 5 duyurusu beklediğimiz şu günlerde PS4 cephesinden çok ilginç bir haber geldi. Horizon: Zero Dawn PC’ye müjdelendi.

PS4 sahipleri başta olmak üzere oyun dünyasına bomba gibi düşen bir haber ortaya çıktı. Kotaku‘nun özel haberine göre, kaynakları PS4’ün özel oyunlarından olan Horizon: Zero Dawn’ın PC’ye geleceğini kaydediyordu. Quantic Dream oyunları ve Death Stranding duyurusunun ardından Horizon: Zero Dawn PC’ye geleceği kaydedilen konsola özel en yeni oyun oluyor. Oyunun 2020 yılı içince PC’ye çıkması bekleniyor. Ancak Horizon Zero Dawn’ın Death Stranding ya da Quantic Dream oyunlarından büyük bir farkı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony “özel oyun” kavramını PS4 ile bitiriyor mu?

Horizon: Zero Dawn’ın geliştiricisi Guerrilla Games, Sony’nin oyun stüdyolarından biri. Yani üçüncü parti bir geliştiricinin PlayStation’a özel oyununun konsolu terk etmesinden bahsetmiyoruz. Sony’nin doğrudan kendi stüdyosunda kendisi için ürettiği oyunu PC’ye getirmesinden bahsediyoruz. Bu yüzden geçmişte konsola özel oyunlar PC için açıklansa da Horizon: Zero Dawn’ın PC’ye geçmesi şirket için bir ilke imza atacak. Tabii bu durumda God of War gibi oyunlar için de PC umudu belirecek. Tabii Horizon Zero Dawn ve Death Stranding’in aynı teknolojiyle geliştirildiğini kaydedelim.

Tüm bu sızıntı ise Sony’nin PS4 sonrası özel oyun kavramını tamamen bitirmese bile esnetmesi ihtimalini güçlendiriyor. Horizon: Zero Dawn 2017’de konsol oyuncularıyla buluşmuştu. 3 yıllık bir süreçte “konsola özel” kalması firma için kafi görünüyor. Bu da elbette PlayStation 5 cephesinde farklı düşünceleri doğuruyor. Sony bundan sonra yeni nesil konsoluna çıkaracağı oyunları “süreli özel oyun” olarak tanıtıp PC oyuncularıyla da buluşturabilir. Sony cephesinden henüz resmi bir açıklama gelmediğini kaydedelim.

PlayStation Plus ocak ayı ücretsiz oyunları


Daha çok oyun makalesi okumak isterseniz oyun kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!