Allgemeines

#Saç Nasıl Boyanır – Evde Saç Boyama Teknikleri #SosyalMedya #Tv #BB

Saç Nasıl Boyanır – Evde Saç Boyama Teknikleri

Evde Saç Nasıl Boyanır? Saç Boyanırken Nelere Dikkat Edilir

Saç boyama işlemleri, fiyat olarak bazen çok uçuk olabiliyor. Kuaförün konumu, saç tasarım uzmanının referansı ve daha birçok etken, fiyatların artmasında veya azalmasında etkendir.  Tüm bunların detaylarıyla uğraşmak yerine evde en kolay saç boyama yöntemleri hakkında bilgi vereceğimiz bu yazımızı okuyarak masraf etmeden kolay bir şekilde saçlarınıza istediğiniz rengi verebilirsiniz. “Saç boyama nasıl yapılır?” detaylarını merak ediyorsanız buyurun detaya…

Saç Boyama – Evde En Kolay Saç Boyama Yöntemleri

Boyaların geneli, içerisinde kimyasal maddelerin bulunduğu ve renklendiricilerin ilave edildiği maddelerdir. Saç boyamanın en zor yönü de belki burada kendini gösterir. Çünkü saçlarınızı boyarken yüzünüze bulaşması durumu söz konusu olabilir, alerjiye neden olabilir, saçlarınızın kıvırcık olması işinizi zorlaştırabilir vs. aşağıda vereceğimiz bilgiler doğrultusunda hareket ederek tüm bunlardan sıyrılabilir ve saçlarınıza istediğiniz rengi verebilirsiniz.

  #Bud Spencer-Ausstellung in Berlin soll im Juni eröffnen

1. Nemlendirici Krem Mutlaka Kullanın

evde-sac-boyama-yontemleri-007.jpg

Evde saç boyarken en sık karşılaşabileceğiniz problemlerden biri, boyanın yüzünüze bulaşması olacaktır. Bu durumun önüne geçmek aslında çok kolay… Günlük cilt bakımı için kullandığınız nemlendirici krem, işinizi görmeye yetecektir. Yani boyama işlemine başlamadan önce yüzünüze nemlendirici krem sürün.


2. Cildinizin Boyaya Alerjisinin Olup Olmadığını Anlayın

evde-sac-boyama-yontemleri-002.jpg

Saç boyamak için sürekli kuaföre gidiyorsunuz ama bu defa buna zamanınız olmadığı için saçlarınızı evde boyamak istiyorsunuz. Saçlarınızı boyarken karşılaşabileceğiniz sorunlardan biri de cildinizin alerji yapabilmesi durumudur. Bunu anlayabilmek için boyadan biraz alarak kulak arkanıza uygulayın. 15 dakika kadar bekleyin. Eğer cildinizin boyaya karşı alerjisi varsa, kaşıntı ve kızarıklık gibi durumlar kendini göstermeye başlayacaktır. Böyle bir durumda saçlarınızı boyamaktan vazgeçmelisiniz.

  #Kalkfreitag: Tele 5 bringt „Kalkofes Mattscheibe“-Special zu Ostern

3. Kıvırcık Saçlılar Buraya!

evde-sac-boyama-yontemleri-004.jpg

Kıvırcık saçlı olmak güzeldir. Dalgalanması daha kolay, şekil verilmesi daha pratik olan bir saç tipidir. Ama boyama işlemi için aynı özelliklere sahip olduğunu söylemek pek de mümkün olmayabiliyor. Kıvırcık saçları boyamak gerçekten uğraş gerektirir. Hele evde saç boyamaya girişiyorsanız işiniz biraz daha zor olacaktır. Ama kıvırcık saçlıların saç boyamasını kolaylaştırabilecekleri yöntemler de yok değil. Mesela boyama işlemine başlamadan önce maşa yardımı ile saçlarınızı düzleştirebilirsiniz.


4. Bırakın Saçlarınız Kirli Kalsın

evde-sac-boyama-yontemleri-003.jpg

Normalde temiz saçlar daha güzel ve daha canlı görünür ama boyama işi tam aksine işler. Saç boyasında kimyasal madde olduğu için saçlarınız temizken boyadığınızda, gözeneklerin açık olması, saç diplerinizin yanmasına neden olur. Bu yüzden saçlarınız kirli iken boyama işlemini yapmanız, canınızın yanmasını engelleyecektir.


  #Ava Vegas im Porträt: Verschmierter Lidschatten mit Twist

5. Saç Boyasının Kutusunu Kullanmayın

evde-sac-boyama-yontemleri-005.jpg

Satın aldığınız saç boyası, hazır bir kutu içerisinde gelir. İşiniz acele olabilir ama biraz sabır ve zaman ayırmanız gerektiğini unutmayın. Evde en kolay saç boyama yöntemleri arasında yer alan bu madde, işinizin daha kolay hale gelmesini sağlayacak aslında. Satın aldığınız saç boyasını uygun bir kaba koyduktan sonra işlem yapmanız, hem daha rahat hareket etmenizi sağlar hem de istediğiniz sonuçları almanızı kolaylaştırır.


6. Alüminyum Folyo Önemli!

evde-sac-boyama-yontemleri.jpg

Evde saç boyama yöntemleri hakkında bilmeniz gereken en önemli şeylerden biri de saçlarınızı boyarken yanınızda hazırda alüminyum folyo olmasına dikkat etmek olmalıdır. Bununla ne mi yapacaksınız? Boyama işlemi bittikten sonra, boyanın saçlarınıza daha iyi nüfuz edebilmesi için uçlarını folyo ile kapatmanız gerekecek.


  #TV-Marathon: Sky Atlantic zeigt den ganzen Tag „Euphoria“

7. Bekleme Süresine Dikkat Edin

evde-sac-boyama-yontemleri-001.jpg

Her saç boyasının kalitesi farklıdır ve saçlara tam nüfuz edebilmesi için de beklenmesi gereken süreler değişebilir. Bu yüzden saçlarınızı boyadıktan sonra kısa sürede saçlarınızı yıkamayın. Saç boyası kutusunun üzerinde ne kadar beklemeniz gerektiğini yazan bir alan vardır, buna riayet ederek hareket etmeniz, sonuçların daha iyi olmasını sağlayacaktır.


8. Saçlarınızı Yıkarken Dikkat

evde-sac-boyama-yontemleri-006.jpg

Evde en kolay saç boyama yöntemleri hakkında gerekli bilgileri aktardıktan sonra en önemli konuya geçiş yapabiliriz. Saçlarınızı kurallarına uygun şekilde boyattınız ve istediğiniz gibi bir sonuç alabileceğinizi düşünüyorsanız, saçlarınızı yıkamaya geçebilirsiniz. Ama bunu yaparken doğru yıkama teknikleri ile yıkamanız gerektiğini unutmayın. Sert hareketler, fırçalı taraklar gibi saç boyasına ve saçlara zarar verecek aletler kullanmaktan uzak durun. Saçlarınızın tamamen temizlenmesi için yumuşak dokunuşlarla hafif şampuanınızı birleştirerek işlem yapın.


  # Decred-Mitgründer erklärt „Psychologie“ hinter Kursbewegungen von Bitcoin

9. Başarılı Sonuçlar İçin Danışın

Pratik yöntemlerle evde saç boyama hakkında söyleyebileceklerimiz bundan ibaret. Ama biraz pratik biraz da beceri kazanmak istiyorsanız, saçlarınızı boyamadan önce saç boyama videoları izleyebilir, daha geniş anlatım için saç tasarımcılardan fikir edinebilirsiniz. Bu şekilde yapmanız daha sağlıklı sonuç almanızı sağlayacaktır.


Önerilen İçerik: Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"