Allgemeines

#Sedat Peker: Adam Olmayanla Düşman Dahi Olmam! #SosyalMedya #Tv #BB

Sedat Peker: Adam Olmayanla Düşman Dahi Olmam!

Sedat Peker: Adam Olmayanla Düşman Dahi Olmam!

07.04.202011:12

Bir süredir yurtdışında olan Sedat Peker, Berat Kandili dolayısıyla sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulundu. Peker’in açıklamasındaki “Adam olmayanla düşman dahi olmam” sözleri dikkat çekti.

Haber güncelleme tarihi 07.04.2020 11:12

Uzun bir süredir yurtdışında olduğu bilinen Sedat Peker, üç ayların son kutsal gecesi Berat Kandili’nde sosyal medya hesaplarından bir paylaşımda bulundu.

Peker paylaşımında haksızlığa uğradığını düşündüğünde İmam-ı Azzam Ebû Hanîfe Hazretleri’nin hayatını okuduğunu belirtip “Kendisi hayattayken diğer üç hak mezhebin kurucuları tarafından (Şâfii, Mâlikî ve Hanbeli) kendisi hakkında söylenmedik hiçbir kötü söz kalmamıştır” ifadelerini kullandı.

Sedat Peker’in paylaşımında en çok dikkat çeken nokta ise düşmanlıkla ilgili ifade ettikleri oldu. Peker arkadaşlarının kendisine “Bazı insanlar sana düşmanlık yapıyor. Sen neden onlara cevap vermiyorsun?” şeklinde soru sorduklarını, kendisinin ise “Ben adam olmayanla düşman dahi olmam” şeklinde yanıtladığını belirtti.

İşte Peker’in O Açıklamaları;

Kıymetli dostlarım, ruh dünyamda çalkalanmalar olduğunda haksızlığa uğradığımı düşündüğüm zamanlarda mezhep kurucumuz olan İmam-ı Azzam Ebû Hanîfe Hazretleri’nin hayatını okumaya gayret gösteririm. Kendisi hayattayken diğer üç hak mezhebin kurucuları tarafından (Şâfii, Mâlikî ve Hanbeli) kendisi hakkında söylenmedik hiçbir kötü söz kalmamıştır.

Birçok konuda kaynak olarak kullandığımız yazıların sahibi İmam Buhârî tarafından da ne yazık ki, şeytan olarak adlandırılmıştır. 75 yaşlarında ise kendisine yapılan işkenceler, sonucunda cezaevinde yatarken şehit olmuştur. Ancak, adaletin sahibi olan Yüce ALLAH’ımız, İmam-ı Azzam Ebû Hanîfe hazretlerine, öyle bir yüce makam vermiştir ki. Dünyada en çok takipçisi olan bir mezhebin kurucu imamı olma şerefine nail olmuştur.

Haklıyken haksızlığa uğradığını düşünen dostlarım, sizler de duygu karmaşası yaşadığınızda lütfen, İmam-ı Azzam Ebû Hanîfe hazretlerinin hayatını okuyun ve içerisinde bulunduğumuz Berat gecesinde bolca dua edin. Eğer ki, bir hakkımız varsa, bu hakkımız bize dünyada ulaşmasa bile, öldükten sonra mutlaka ulaşacaktır gönlünüz rahat olsun.

Bazı arkadaşlarım, bana bazı insanlar sana düşmanlık yapıyor. Sen neden onlara cevap vermiyorsun? Dediklerinde onlara “ben adam olmayanla, düşman dahi olmam” diyorum.

Kıymetli dostlarım, bu insanlar benim düşmanlığıma laik değiller. Çünkü onlar adam bile değiller.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"