Technologie

Sinema deneyimini evlere getiren televizyon: Panasonic HZ2000Panasonic

Çok iyi görüntü kalitesine sahip pahalı televizyonlarıyla bilinen Panasonic, CES Fuarı’nda yeni televizyonunu sergiledi.

Panasonic HZ2000 olarak adlandırılan televizyon film tutkunlarını hedef alıyor. Dolby Vision IQ ve Filmmaker modunu destekleyen ilk OLED TV olduğunu belirtilen televizyon Panasonic’in Master HDR OLED Professional Edition paneliyle üretildiği ifade ediliyor. Bu panel sayesinde Panasonic televizyon diğer OLED TV’lere kıyasla yüzde 20 daha yüksek parlaklık sunuyor.

Dolby Vision IQ ise ortam ışığından veya içerik türünden bağımsız olarak görüntü kalitesini akıllıca optimize etmek için tasarlanmış durumda. Şirket basın açıklamasında “Dolby Vision IQ, içeriğin her ayrıntısını akıllıca görüntülemek ve odanın parlaklığına uyum sağlamak için Dolby Vision dinamik meta verilerini kullanıyor” dedi.

Filmmaker Modu ise doğru renk, en boy oranı ve kare hızlarını sağlıyor. HZ2000 Dolby Vision, HDR10 + ve HLG Fotoğraf modlarını da destekliyor. Şirket bununla birlikte kullanıcıların siyah seviyelerini ekstra hassasiyetle kalibre etmelerine yardımcı olmak için yeni bir kalibrasyon modu da ekliyor. Siyah seviyesini en iyi derecede sunan televizyonun bu sayede daha gerçekçi bir görüntü deneyim sunduğu belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Panasonic televizyonun satış fiyatı belli oldu mu?

Yaz aylarında yurt dışında satışa sunulacağı açıklanan Panasonic televizyonun satış fiyatı ise henüz açıklanmadı. Televizyonun satış fiyatı açıklanması durumunda sizlerle paylaşacağız, LOG’u takip etmeye devam edin.

İlginizi Çekebilir

Elektrikli motosiklet APEX

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!