Sozialen Medien

#Taika Waititi, Netflix İçin Charlie and the Chocolate Factory’den Uyarlanacak İki Animasyon Dizisi Hazırlayacak #SosyalMedya #Tv #BB

Taika Waititi, Netflix İçin Charlie and the Chocolate Factory’den Uyarlanacak İki Animasyon Dizisi Hazırlayacak


Son filmi Jojo Rabbit ile Oscar kazanan Taika Waititi, Netflix için Charlie and the Chocolate Factory’den uyarlanacak iki animasyon dizisi hazırlayacak.

2018 yılında Netflix’in, edebiyat dünyasında daha çok çocuklara yönelik yazdığı kitaplarla hafızalara kazınan Roald Dahl’ın aralarında Charlie and the Chocolate Factory, Matilda, The BFG gibi eserlerinin bulunduğu birçok kitabını ve öyküsünü animasyon olarak diziye uyarlayacağını sizlerle paylaşmıştık. The Roald Dahl Story Company’nin desteğiyle çekilecek bu projeler için hazırlıklarını sürdüren Netflix, çok önemli bir yönetmenle anlaşma sağladı.

  #Dünyanın En Güzel ve Güçlü Kadını Neslican Tay'ın Hayatı Hakkında 13 Bilgi!

IndieWire’ın haberine göre son filmi Jojo Rabbit ile Oscar kazanan Taika Waititi, Netflix için Charlie and the Chocolate Factory‘den uyarlanacak iki animasyon dizisi hazırlayacak. Taika Waititi, yazıp yöneteceği bu iki dizinin yürütücü yapımcılığını da üstlenecek.

Taika Waititi, Charlie and the Chocolate Factory’den Uyarlanacak İki Animasyon Dizisinin Yapımcılığını da Üstlenecek

Taika Waititi’nin hazırlayacağı bu iki animasyon dizisinden biri Roald Dahl’ın Charlie and the Chocolate Factory kitabını mercek altına alırken; diğeri de Willy Wonka’nın çikolata fabrikasında çalışan Umpa Lumpalar’ın yaşamını konu alacak.

Bu girişimiyle bir Roald Dahl evreni yaratmak isteyen ve animasyon türündeki içeriklerini genişletmeyi hedefleyen Netflix, bu dizilerin Roald Dahl’ın kitaplarının çok ötesindeki dünyayı ve karakterleri ilk kez inşa edeceğini belirtirken; orijinal hikâyenin ruhunu ve tonunu koruyacağını da sözlerine ekledi.

  #Baraj 5. Bölüm

Filmlerinde yarattığı atmosferle izleyiciyi içerisine çeken yapımlar ortaya koyan Taika Waititi’nin, Charlie and the Chocolate Factory uyarlamalarına imza atacak olması heyecan verici bir haber. Sinema ve televizyon sektöründe yönetmeni senarist ve oyuncu olarak varlık gösteren yönetmenin animasyon türünde nasıl eserler ortaya çıkaracağı da merak konusu. Taika Waititi imzasını taşıyacak olan bu iki dizinin yayın tarihi henüz netlik kazanmadı.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"