Technologie

Tesla modelleri yakında “konuşmaya” başlıyor [Video]Tesla Elon Musk

Elektrikli otomobil pazarının en önemli firması konumunda bulunan Tesla, yine geleceğe yönelik ilginç bir sistem ile gündeme bulunuyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, birçok korkutucu açıklamasına rağmen yapay zekaya çok önem veriyor. Yapay zekadan hali hazırda birçok konuda yararlanan şirket, bu bağlamda araçları geliştirmeye devam ediyor. Firmanın şimdi ortaya çıkan yeni altyapısı ise Model serisi araçları dile getiriyor. “Yakında” diye tanıtılan bu yeni altyapı sayesinde araçlar gerçek anlamda “konuşabiliyor” hale gelecek. Bunun bir örneğini aşağıdaki kısa video ile gözler önüne seren Musk, Knight Rider’daki KITT benzeri bir dönemi başlatacak gibi görünüyor. Avrupa ve ABD’deki kurallar gereği Model 3’ün ön dış kısmına bir hoparlör yerleştiren firma, bunu hem yayaları uyarmak için hem de yapay zekalı Tesla’ların konuşması için kullanacak gibi görünüyor. Elbette içeride de çalışacak altyapı, şimdilik tam olarak nasıl bir deneyim sunacak bilinmiyor. Ancak Siri / Alexa benzeri bir karşılıklı iletişimin sunulacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla, son çeyrek sonuçlarıyla beklentileri aştı

Firma 2019 dördüncü çeyrekte bir rekora imza attı ve tam 112 bin otomobil teslimatı gerçekleştirmeyi başardı. Firmanın daha önceki rekoru çeyrek bazında 97 bin araçtı. 2019 dördüncü çeyrekte bir rekor daha kırarak toplam 104.981 araç üreten firmanın, en çok satışı ve üretimi yapılan aracı ise tahmin edebileceğiniz üzere Model 3 oldu. 2019’da toplam 367 binden fazla araç teslimatı yaptıklarını da açıklayan Tesla, üretim sorunları ortadan kaldırmış durumda.

İlgili Video

Şirketin merakla beklenen hiper modeli Roadster


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!