Sozialen Medien

#William Friedkin İmzalı Unutulmaz Korku Filmi The Exorcist’in Kamera Arkası Videosu Yayınlandı #SosyalMedya #Tv #BB

William Friedkin İmzalı Unutulmaz Korku Filmi The Exorcist’in Kamera Arkası Videosu Yayınlandı


William Friedkin imzalı unutulmaz korku filmi The Exorcist’in yapım sürecini gözler önüne seren etkileyici bir kamera arkası videosu yayınlandı.

William Peter Blatty‘nin 1971 yılında yazdığı aynı isimli romandan sinemaya uyarlanan The Exorcist; özellikle William Friedkin‘in harika yönetmenliği sayesinde zaman içerisinde kült film statüsüne ulaşırken; 70’li yılların durgun geçen korku sinemasına yeni bir soluk getirdiği gibi tüm zamanların en başarılı korku filmlerinden biri olarak kabul edildi.

Ellen Burstyn, Linda Blair, Jason Miller, William O’Malley ve kısa bir süre önce hayatını kaybeden Max von Sydow‘un oyuncu kadrosunda yer aldığı The Exorcist, En İyi Film dalında Oscar adaylığı kazanan ilk korku filmi olarak adından söz ettirdi. 12 yaşındaki Regan’a musallat olan şeytani bir gücün alt edilmeye çalışılmasıyla yaşanan olayları konu alan film, şeytan çıkarma eyleminin yanında karakterlerin vicdan ve inanç konularını sorgulayan sahneleriyle sıradan bir korku filminden ayrılıyor. İyi ve kötü arasındaki çatışmayı basit bir dille anlatmadan, derinlemesine inceleyen film, kendisinden sonra gelen birçok filme ilham kaynağı oluyor.

  #„DSDS“ 2021: Wer ist raus? Wer schafft es in die Live-Shows?

The Exorcist’in Yapım Sürecini Gözler Önüne Seren Kamera Arkası Videosu Yayınlandı

The Exorcist, Regan’a musallat olan şeytani varlığın etrafa dehşet saçmasını ve karşısına çıkan herkese zorlu dakikalar yaşatmasını etkileyici sahneler eşliğinde izleyiciye aktarıyor. Film, bir yandan izleyiciyi gerim gerim geren atmosferinin içerisine sürüklerken diğer bir yandan da Regan’ın şeytani bir varlığa dönüşümünü ilmek ilmek işliyor. Filmin izleyicinin aklından çıkaramayacağı bütün bu sahneleri barındırmasında yapım ekibinin payı büyük.

Eyes on Cinema isimli Twitter kullanıcısı, The Exorcist’in yapım sürecini gözler önüne seren kamera arkası görüntülerin yer aldığı bir video yayınladı. Videoda, yapım ekibinin filmdeki önemli sahneleri ortaya çıkarmak için ne kadar titiz bir şekilde çalıştığını görüyoruz. Filmi yeniden izleme isteği uyandıracak kamera arkası videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Amazing behind the scenes footage of The [email protected] @RealLindaBlair pic.twitter.com/WQRGdYbFUz

— Eyes On Cinema (@RealEOC) March 3, 2020

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"