Sozialen Medien

#Woody Allen’ın Yeni Kitabının Yayımcısı Olan Hachette Book Group’un Çalışanları İş Bırakma Eylemi Yapıyor #SosyalMedya #Tv #BB

Woody Allen’ın Yeni Kitabının Yayımcısı Olan Hachette Book Group’un Çalışanları İş Bırakma Eylemi Yapıyor


Woody Allen’ın 7 Nisan’da yayımlanacak yeni anı kitabı Apropos of Nothing’in yayımcısı olan Hachette Book Group’un çalışanları, kitabın satışa sunulmasını engellemek için iş bırakma eylemi yapıyor.

2017’nin son aylarında yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayan ve Hollywood’u sarsan cinsel taciz skandalları, ister istemez eski meseleleri de yeniden gündeme taşıdı. Bu meselelerden biri de usta yönetmen Woody Allen‘ın, 1992’de üvey kızı olan Dylan Farrow‘u henüz 7 yaşında iken istismar ettiği yönündeki iddialardı. Bu iddiaların yeniden gündeme gelmesinin ardından kendisini #MeToo ve #TimesUp hareketlerinin hedefinde bulan Allen, Hollywood’daki saygınlığını yitirdi ve son filmi A Rainy Day in New York’a Amerika’da dağıtımcı bulamaz hâle geldi. Hollywood’daki saygınlığını yitiren Allen, Avrupa’da yeni filmlere imza atmaya devam ediyor olsa da, bu projeler tepkileri de beraberinde getiriyor.

  #Starttermin für The Equalizer bekannt

Allen’ın yeni bir anı kitabı yazdığı ve Apropos of Nothing adını taşıyan bu kitabın 7 Nisan’da yayımlanacağı geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Yönetmenin hem özel hem de profesyonel hayatını detaylı bir şekilde anlattığı Apropos of Nothing’in yayımlanacağının duyurulması tepkileri ve protestoları de beraberinde getirdi.

Hachette Book Group’un 75 Çalışanı Apropos of Nothing’in Çıkışını Durdurmak İçin İş Bırakma Eylemi Başlattı

75 plus employees of Hachette are standing in solidarity with @ronanfarrow, @realdylanfarrow and survivors of sexual assault and walked out of the Hachette offices today in protest of Woody Allen’s memoir. #HachetteWalkout #LittleBrownWalkout pic.twitter.com/wTNi3c7gy8

— Kendra Barkoff Lamy (@kabarkoff) March 5, 2020

Apropos of Nothing’in satışa sunacak yayınevi olan Grand Central Publishing‘i bünyesinde barındıran Hachette Book Group‘un çalışanları, kitabının çıkışını durdurmak için iş bırakma eylemi başlattı. Bu eylemlerini sosyal medya üzerinden duyuran Hachette Book Group çalışanları, şirketin New York ofisinde şu ana kadar 75 kişinin bu eyleme katıldığını belirtti. Eyleme katılan bir çalışan ise Twitter’da yaptığı paylaşımda, bu taktiğin 2018 yılında Simon & Schuster çalışanları tarafından da uygulandığını ve bu eylemler sonucunda yayınevinin siyaset dünyasında tartışmalı bir figür olan Milo Yiannopoulos’un Dangerous adlı kitabını basmaktan vazgeçtiğini belirtti.

  #Video Nasty – Seth Rogen und Lionsgate sorgen für Slasher-Wahnsinn

Hachette’in Apropos of Nothing’in yayımlayacak olmasına tepki gösteren isimler arasında yönetmenin üvey kızı Dylan Farrow ve oğlu Ronan Farrow da yer alıyor. Henüz 7 yaşındayken Allen’ın istismarına maruz kaldığını açıklayan Dylan Farrow, kitapta anlatılanları doğrulaması için kendisiyle iletişime geçilmemesine ve bu kitabın Hachette gibi #MeToo hareketi üzerinden para kazanan bir şirket tarafından basılacak olmasına tepki gösterdi. Hachette, Ronan Farrow‘un başta Harvey Weinstein olmak üzere birçok taciz skandalını gündeme taşıyan Catch and Kill adlı kitabının da yayımcısı olduğu için Dylan Farrow’un #MeToo hareketi üzerinden para kazanma iddialarının asılsız olmadığını söyleyebiliriz. Zira 2017 yılında yayımlanan Catch and Kill, #MeToo ve #TimesUp hareketlerinde bugüne kadar en etkili olan kitaplar arasında yer alıyor. Woody Allen’ın kitabını yayımlayacağını açıklamasının ardından, Ronan Farrow’un Hachette’ten ayrılacağını açıklaması, protestoların çalışanlarla sınırlı kalmayacağını ve yazarlara da yansıyacağını gösteriyor.

  #Disney, Lin-Manuel Miranda’nın Tony Ödüllü Hamilton Müzikalinden Uyarlanan Filmin Haklarını 75 Milyon Dolara Satın Aldı #SosyalMedya #Tv #BB

Kaynak: IndieWire

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"