Technologie

Yurt dışından getirilen cihazlar için ek bandrol ücretiIMEI kayıt ücreti artışı sonrası şimdi de ek bandrol ücreti açıklaması

Yurt dışından getirilen akıllı telefonların IMEI kayıt ücreti için yapılan zamdan sonra 2020 yılı için geçerli olmak üzere yurt dışından getirilen cihazlara ek bandrol ücreti belirlendi.

23 Aralık 2019 tarihli Resmi Gazete‘de yayınlanan yeni karar sonrası ticari ithalat maksadı dışında yurt dışından getirilen cihazlar için ek bandrol ücreti belirlendi. Resmi Gazete’de yayınlanan açıklama şu şekilde: “Ticari ithalat maksadı dışında yurt dışından getirilecek televizyon, radyo, video ve birleşik cihazlar ile bunların dışındaki görsel ve/veya işitsel yayınları alabilen cihazlar için bir defaya mahsus ve 2020 yılı için geçerli olmak üzere ekli listede belirtilen ücretlerin alınmasına, 3093 sayılı Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu Gelirleri Kanununun 4. maddesi gereğince karar verilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 yılında geçerli ek bandrol ücreti neleri kapsıyor?

Şimdilik bu açıklamadan sadece 2020 yılında geçerli olacakmış gibi görünen bu sistemde televizyondan radyolara, cep telefonlarından bilgisayarlara kadar her cihaz listelenmiş. Televizyonlar için en yüksek ücret 148 inç panel ve üstü için 80 euro olarak belirtiliyor. 51 ince kadarsa 10 euro ödenecek.

Cep tipi radyolar için dahi 1 euroluk ücret belirlenirken, akıllı telefonlar için IMEI kayıt ücreti dışında ayrıca bir de 20 euro bandrol ücretinin ödenmesi gerekecek. Bilgisayar ve tabletler için bu ücret 10 euro olarak belirtilmiş. Elbette SIM’le çalışan tabletler için de ayrıca IMEI kayıt ücretinin ödenmesi gerekeceğini belirtelim. Son olarak listelenmemiş olan diğer tüm cihazlar için de 18 euro ücret belirlenmiş. Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Yeni nesilden ilk konsol göründü! Xbox Series X baştan aşağı yenilenen tasarımıyla karşımızda

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!