Allgemeines

#Aksiyon Filmleri – IMDB Puanı 7 ve Üzeri En İyi Aksiyon Filmleri #SosyalMedya #Tv #BB

Inhaltsverzeichnis

Aksiyon Filmleri – IMDB Puanı 7 ve Üzeri En İyi Aksiyon Filmleri

Adrenalin Hiç Dinmediği En İyi Aksiyon Filmleri

Aksiyon filmleri içeriğinde, IMDB puanı yüksek ödüllü aksiyon filmlerini listeledik. İşte, çoğunluğunu 2017, 2018, 2019 ve 2020 aksiyon filmlerinin oluşturduğu gelmiş geçmiş en iyi aksiyon filmleri listesi…

Aksiyon Filmleri;

62. Ölüm Yarışı (2008) – IMDb: 6.4

en iyi aksiyon filmleri

Aksiyon filmlerinin yıldız oyuncusu Jason Statham’ın rol aldığı efsanevi bir yapım… Filmde, Jensen Ames ülkede en azılı suçluların olduğu hapishaneye düşer. Oldukça farklı bir yapıya sahip olan hapishanede adeta ölüm yarışları düzenlenmektedir.

Yarışçıların yapması gereken tek şey, her gün çıktıkları yarışı ölmeden tamamlamaktır. 

Fragman


61. Cehennem Melekleri (2010) – IMDb: 6.5

en iyi aksiyon filmleri

Savaş timi olarak karşımıza çıkan The Expendables yani Cehennem melekleri, aksiyon türünde herkesin tanıdığı isimlerin yer aldığı bir yapım. Devletin üst kademesinden gelen bazı emirleri yerine getirme için oluşturulan bu ekipte, her alanda tecrübeli ve uzman eski askerler yer almaktadır. Her anı heyecan ve aksiyon dolu Cehennem Melekleri filminde Sylvester Stallone, Jason Statham, Bruce Wilis, Jet Li ve Arnold Schwarzenegger gibi çok önemli oyuncular rol almaktadır.

Fragman


60. 60 Saniye (2000) – IMDb: 6.5

en iyi aksiyon filmleri

Memphis Raines (Nicholas Cage) eski bir araba hırsızıdır.  Kardeşi (Kip) aynı kendisi gibi araba hırsızıdır ancak son işi tamamlayamamıştır ve iş tekrardan Memphis’in omuzlarına yüklenmiştir. Kardeşini beladan kurtarmak isteyen Memphis, işverenle yeni bir anlaşma yapar. Soygun ve aksiyon türü filmleri seven okurlarımız için 60 Saniye filmi çok doğru bir tercih olacaktır.

Fragman


59. Taşıyıcı (2002) – IMDb: 6.5

en iyi aksiyon filmleri

Aksiyon Filmi denince Taşıyıcı serisinden bahsetmemek olmaz. Filmde, başarılı bir şoför olan Frank Martin, kendisine verilen kargoyu istenilen noktaya ulaştırma konusunda uzman ve hatta bu işin en iyisi konumundadır. Ona verilen tehlikeli görevlerde ve yasalara aykırı kargolarda soru sormadan sadece taşıma işini başarılı şekilde yaptığı için ünlenmiştir.

Fragman


58. Aranıyor (2008) – IMDb: 6.7

en iyi aksiyon filmleri

Angelina Jolie, Morgan Freeman ve James McAvoy’un baş rolünü paylaştığı en iyi aksiyon film listesi içerisinde yer alan Wanted, babasının intikamını alması için fırsat verilen Wesley Gibson’u heyecan dolu hikayesini anlatmaktadır. Gibson’ın babası bir suikasta kurban gitmiştir ve babasının intikamını almaya kararlıdır. İntikamı alacağı kişinin kim olduğunu araştırırken büyük bir şok ile karşılaşır. Görsel efekt ve geçişler açısından oldukça başarılı bir film olan Wanted, aksiyon film önerileri listesinde kesinlikle izlemeniz gereken bir yapım.

Fragman


57. A Takımı (2010) – IMDb: 6.8

en iyi aksiyon filmleri

Beklentileri karşılayan bir aksiyon filmi… 2010 yılında yenisi çekilen A Takımı filminin baş rolünde Bradley Cooper, Liam Neesson, Jessica Biel ve Patrick Wilson gibi önemli isimler yer almaktadır.

Fragman


56. James Bond (1962-2015) – IMDb: 7.0

en iyi aksiyon filmleri

İlk olarak 1962 yılında çekilen Bond filmi, yayınladığı yıllarda büyük beğeni toplamış ve sonrasında seri halinde uzun yıllar çekimlerine devam edilmiş bir seri…

Günümüze gelene kadar 6 adet oyuncu Bond karakterine hayat vermiştir. Sırasıyla Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan ve son olarak Daniel Craig toplamda 24 adet filme imza atmıştır. Tabi Daniel Craig’ in oynadığı Casino Royale, Skyfall ve Spectre gelişen teknoloji ile birlikte görsel efektler açısından en verimli aksiyon sahnelerini barındırmaktadır.

Fragman


  #Karantinanın Tarihi: Karantina Dünyada İlk Nerede ve Nasıl Uygulandı? #SosyalMedya #Tv #BB

55. İtalyan İşi (2003) – IMDb: 7.0

en iyi aksiyon filmleri

Dünyanın en iyi soygun filmlerinden bir tanesi olan İtalyan İşi filminde, Jason Statham, Edward Norton ve Mark Wahlberg ile aksiyona doyacaksınız. En yeni aksiyon filmleri arasında güzel film bulmakta zorlanan okurlarımız için bu aksiyon ve soygun türündeki bu yapımı izlemenizi tavsiye ederiz.

Fragman


54. Tetikçi (2007) – IMDb: 7.2

en iyi aksiyon filmleri

Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez oyuncuları arasında gösterilen Mark Wahlberg, keskin nişancı rolünü aldığı The Shooter filminde, son bir kez işine geri dönmesi istenir. Aldığı son görevin, ABD Başkanına yönelik bir suikast senaryosu olduğunu anlar. Sonrasında kendisine bu pusuyu kuranların peşine düşer.

En iyi aksiyon filmleri arasında gösterilen Tetikçi filmi, koltuktan kalkmadan izleyeceğiniz bir yapım.

Fragman


53. Ghajini (2008) – IMDb: 7.3

en iyi aksiyon filmleri

Aamir Khan’ın başrolünde oynadığı bu film 2000 yılında vizyona giren „Memento“ filminin Hint sinemasına uyarlanmış halidir. Memento“ filminden alıntı olsa da oyunculuk, duygusallık ve aksiyon sahneleri ile izleyici her şekilde tatmin etmektedir. İntikam tarzı filmleri sevenler için bulunmaz Hint kumaşı… Filmin kısa bir özetini söylemek istersek, gözleri önünde karısı öldürülen bir insanın intikam duygusunu işlemektedir… Aamir Khan’ın en güzel filmlerinin yer aldığı bir başka listemiz için „En İyi Aamir Khan Filmleri“ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Fragman


52. Yüz Yüze (1997) – IMDb: 7.3

en iyi aksiyon filmleri

1997 yılında vizyona giren Nicolas Cage ve John Travolta’nın başrolünü oynadığı Yüz Yüze filmi, aksiyon macera ve gerilim türleri arasında gösterilen oldukça nadide bir eser. Eğer en yeni çıkan aksiyon filmleri arasında size uygun bir film bulamadıysanız, Yüz Yüze filmini kesinlikle öneririz.

Fragman


51. Devlet Düşmanı (1998) – IMDb: 7.3

en iyi aksiyon filmleri

Aksiyon film listesindeki bir başka başarılı yapım „Devlet Düşmanı“… Filminin konusunda Robert Dean, tesadüfen önemli bir siyasi cinayetin delilerini ele geçirir. Bir anda hükumete bağlı bir istihbarat servisinin hedefi haline gelen Dean için hayat kabus haline gelir. Aksiyon macera filmleri arasında yer alan ve soluksuz izlenebilen Devlet Düşmanı, sizler için oldukça başarılı bir tercih olacaktır.

Fragman


50. John Wick (2014) – IMDb: 7.3

en iyi aksiyon filmleri

Aksiyon filmleri konusunda sıkıntı çekiyorsanız ve henüz John Wick filmlerini izlemediyseniz, aksiyon filmleri önerileri arasında bu filmi tercih edebilirsiniz.

John Wick, hayallerindeki kadınla tanıştıktan ve evlendikten sonra kirli işleri bırakmış eski bir kiralık katildir. Eşi, kanserden dolayı hayatını kaybeder. John Wick artık yalnızdır. Eşi, ölmeden önce John Wick’e mektup yazmıştır ve yalnız kalmaması için kendisine bir köpek bırakır. Bir akşam evine gelen saldırganlar, arabasını çalıp köpeğini öldürür.Arabaya saldıran çetenin, eski patronun oğlu olduğunu öğrenen Wick, intikam peşine düşer.

Fragman


49. Black Panther (2018) IMDb: 7.3

en iyi aksiyon filmleri

Marvel Evreni’ndeki Avengers karakterlerinden bir tanesi olan Black Panther, 2018 yılının en çok gişe yapan filmi… Fantastik türde sinema sevenlerin büyük beğenisini kazanan filmde herkesin merak ettiği ve üçüncü dünya ülkesi sandığı Wakanda’nın kapıları kral Tcalha ile açılmak üzere…

Fragman


48. Looper (2012) IMDb: 7.4

en iyi aksiyon filmleri

Zaman yolculuğu icat edilmiştir ancak makinenin kullanılması yasadışıdır. Sadece karaborsa da mevcut olan makine, genellikle mafya dünyasında birinden kurtulmak istediği zaman kullanılır. Bu iş için en popüler isim Joe’dir. Her görevi başarılıyla yerine getiren Joe gittikçe zenginleşmiştir ve bu durum mafyanın dikkatini çekmektedir. Artık hedefte Joe vardır ve Joe’nin gelecekte ki hali geçmişe gönderilir.

Fragman


47. Maymunlar Cehennemi: Savaş (2017) IMDb: 7.4

en iyi aksiyon filmleri

Maymunlar Cehennemi üçlemesinin son filmi… İlk filmi 2011 yılında ikinci filmi ise 2014 yılında vizyona giren sesinin son filminde, insanlık ile maymunlar arasındaki savaş yıkıcı boyutlara ulaşmış her iki taraftan da çok büyük kayıplar verilmiştir. İki ırkın varlığı son savaşa bağlıdır. Maymunların lideri Sezar ile insanların komutanı Albay arasındaki mücadele iki ırkın kaderini belirleyecektir.

Fragman


46. Görevimiz Tehlike (2011) – IMDb: 7.4

en iyi aksiyon filmleri

Görevimiz Tehlike filmleri serisinin 4. filmi olan Mission: Impossible – Ghost Protocol, aksiyon filmleri arasında oldukça başarılı bir yapım. Sizler de aksiyon dolu ve heyecanın hiç bitmediği film önerisi istiyorsanız, Mission: Impossible – Ghost Protocol filmini kesinlikle izlemelisiniz.

Fragman


45. Zor Ölüm (1988-2013) – IMDb: 7.5

en iyi aksiyon filmleri

Dedektif olan John McClane ve onun başından geçen olaylar filmlerin konusunu oluşturur. İlk 1988 yılında yayınlanan film toplamda 5 seriden oluşmaktadır. Son gelen bilgilere göre serinin altıncı filmi de çekilecektir. Serideki beşinci filmiyle beklentileri karşılayamamış olsa da altıncı film konusunda yine iddialı bir yapım ortaya konacağı söylentileri dolaşmaktadır. Devam filmi gelecek olsa da Zor Ölüm Serisi şimdiden aksiyon filmleri arasında adını sağlamlamış ve efsane olmuştur.

Fragman


44. Doktor Strange (2016) IMDb: 7.5

en iyi aksiyon filmleri

Başarılı olmasının yanı sıra aynı zamanda oldukça kibirli bir yapısı bulunan Cerrah Stephen Strange’nın (Benedict Cumberbatch) geçirdiği trafik kazası sonucu, elindeki sinirler hasar görür ve mesleğini yapamayacak duruma gelir. Yaptığı araştırmalar neticesinde bu problemin Tibet’te yaşayan ve tüm yaraları iyileştirebilen büyücü Ancient One tarafından düzeltileceğine inanır.

Marvel evreni Doctor Strange ile ilk kez mistik dünyaya adım atarken, gelecekte ki Avengers Infinity War ve Endgame filmlerine büyük katkı sağlayacaktır.

Fragman


  #Kült Filmlerin Başarılı Yönetmeni Alfred Hitchcock’un Kesinlikle İzlemeniz Gereken 14 Filmi

43. Wonder Woman (2017) IMDb: 7.5

en iyi aksiyon filmleri

Sadece amazon kadınlarının yaşadığı Themyscira adasında büyüyen Diana, buradan hiç dışarı çıkmamış, erkek görmemiş ve müthiş savaş yeteneklerine sahip yarı tanrıdır. Günün birinde yaşadığı adaya ABD uçağı düşer ve uçağın pilotu Steve, amazon kadınımız Diana tarafından kurtarılır. Dünyanın büyük bir savaş içerisinde olduğunu öğrenen Diana, adasını terk ederek uygar dünyaya doğru yola çıkar.

Fragman


42. Örümcek-Adam: Eve Dönüs (2017) IMDb: 7.5

en iyi aksiyon filmleri

2017 Yılında vizyona giren Örümcek Adam: Eve Dönüş filmi genç Peter’in başında geçen aksiyon ve heyecan dolu olayları konu almaktadır. Yenilmezler macerasına kapılan ve içi içine sığmayan Peter, aynı zamanda Yenilmezler’in en güçlü karakteri İron Man’in de gözetimi altındadır. Sahip olduğu güçleri suçlulara karşı kullanmak isteyen genç Peter’in amacı yaşadığı dünyayı daha iyi bir hale getirmektedir. Tüm bu sorumlulukların altına giren Peter, bir yandan da sevdiklerine zarar gelmesini engellemek zorundadır.

Fragman


41. İz Peşinde (2010) IMDb: 7.6

en iyi aksiyon filmleri

İlk olarak 1969 yılında çekilen sonrasında ise 2010 yılında yenilenmiş haliyle bir kez daha izleyicinin karşısına çıkan True Grit, babası öldürülmüş ve bunun için adalet arayan 14 yaşındaki Mattie Ross’un hikayesi anlatılmaktadır. İntikam için ailenin tek üyesi olan Arkansas/Fort Smith’e ulaşan Mattie, intikam için ülkenin en acımasız askeri olarak bilinen sarhoş ve sorumsuz Rooster Cogburn’u kiralar.

Fragman


40. Tam Gaz (2017) IMDb: 7.6

en iyi aksiyon filmleri

Hırsızlık yapan çetelerin soygundan sonra kaçışında kullandığı yetenekli bir sürücü olan Baby, alanında en iyilerden birisidir. En önemli özelliği ise soygundan kaçış sırasında kulaklıkla dinlediği şanslı şarkısıdır. Uzun süredir bu işi yapan Baby, rüyalarına giren kıza rastladığında hayatına yeni bir sayfa açmak istemektedir. Ancak bu o kadar da kolay bir karar olmayacaktır. Kendisini bu işe zorlayan patronu ile tehlikeli şekilde yüzleşmek zorundadır.

Fragman


39. Sicario (2015) IMDb: 7.6

en iyi aksiyon filmleri

2015 yılında vizyona giren ve gişede en çok izlenen aksiyon filmleri arasına ismini yazdıran Sicario, görevine sadık bir FBI ajanı olan Kate Macer’ın başından geçen olayları anlatmaktadır. Özel Görev Kuvveti sorumlusu Matt tarafından ABD ile Meksika sınırında tehlikeli bir bölgeye uyuşturucu savaşına destek için gönderilir. Bölgeye gelip araştırmalarını yapan Macer, operasyonla ilgili her şeyi sorgulamaya başlar. Her sahnesi aksiyon ve heyecan dolu Sicario’yu mutlaka izlemelisiniz.

Fragman


38. Upgrade (2018) IMDb: 7.6

en iyi aksiyon filmleri

2018 yılına bilim kurgu ve gerilim türünde damgasını vuran Upgrade, gelecek yıllarda yeni nesil teknolojinin nelere sebep olacağı hakkında oldukça dikkat çekici bilgiler vermektedir. Baş rolde yer alan karakterimiz, uğradığı saldırının ardından karısını kaybetmiş ve felç kalmıştır. Bir daha yürümesi imkansız olan Grey Trace’yi, milyarder Mucit Gery’in vücuduna yapay zeka implantı takarak eskisinden daha iyi bir hale gelmesine olanak sağlayacaktır. Artık tek hedefi, karısının intikamını almaktır.

Fragman


37. Kiss Kiss Bang Bang (2005) IMDb: 7.6

en iyi aksiyon filmleri

Film, ufak çaplı hırsızlıklarla hayatını sürdüren Harry’nin, kendisini bir cinayet soruşturmasının ortasında buluvermesi ve sonrasında yaşananları aktarmaktadır. Aksiyon, komedi ve suç türünde oldukça başarılı bir yapım olan Kiss Kiss Bang Bang’ın bünyesinde Robert Sowney Junior, Val Kilmer ve Michelle Monaghen yer almaktadır.

Fragman


36. Sherlock Holmes (2009-2011) – IMDb: 7.6

en iyi aksiyon filmleri

Aksiyon filmleri denince akıllara gelen filmlerden bir tanesi olan Sherlock Holmes serisinde başrol Robert Downey JR. ve en yakın dostu Watson ( Jude Law) maceradan maceraya atılmaktadır. Aksiyon macera film önerileri arasında sizlere sunacağımız film serisi olan Sherlock Holmes serisini henüz izlemediyseniz kesinlikle tavsiye ederiz.

Fragman


35. Kingsman: Gizli Servis (2014) IMDb: 7.7

en iyi aksiyon filmleri

2014 yılında gösterime giren Kingsman: Gizli Servis; aksiyon-macera ve komedi dalındaki başarılı çıkışına bir yenisini daha ekliyor. Asi genç Eggsy olarak ilk filmde karşımıza çıkan Taron Egerton ve karizmatik centilmen ajan Harry olarak tanıdığımız Colin Firth’ü tekrar geri dönenler arasında.

Fragman


34. Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (2016) IMDb: 7.8

en iyi aksiyon filmleri

Marvel Evreninin başarılı yapımlarında bir tanesi olan Kaptan Amerika: Kahramanları Savaşı, Sokovia olaylarından sonra yaşananları aktarmaktadır. Sokovia’da yaşanan olaylar sonrasında Yenilmezler grubunun bir otorite tarafından kontrol edilmesine karar verilir. Bu durum sonunda Yenilmez iki gruba ayrılır. Bir tarafın lideri Captain Amerika, diğer tarafın ki ise Iron Man olur… Artık tercih izleyicidedir… Ya Captain Amerika ya da Iron Man…

Fragman


33. Ocean’s 11 (2001) IMDb: 7.8

en iyi aksiyon filmleri

Son yıllarda çekilen en başarılı soygun filmleri arasında oldukça önemli bir yeri bulunan Ocean’s Eleven filminde, hapishaneden yeni çıkmış bir soyguncunun, büyük bir ekip toplayarak tarihin en büyük kumarhane soygununu gerçekleştirmesini ele almaktadır. İmkansız olarak nitelendirilen soygun planı başarılı olursa, bütün ekip hayatlarının sonuna kadar yetecek paraya sahip olacak. Eğer başarısız olurlarsa kumarhane sahibinin gazabına uğrayacaktır.

Fragman


32. 96 Saat (2008) – IMDb: 7.8

en iyi aksiyon filmleri

Aksiyon filmleri denince akla ilk gelen isimlerden olan Liam Neeson’ un başrolünü oynadığı 96 Saat filmi, son derece etkileyici bir yapım

Filmde, kızı kaçırılan bir baba olan Bryan’ın başından geçen olaylar anlatılıyor. Bryan, kızını Paris’ e tatile gönderir. Paris’te kadın kaçırmak ve satmak konusunda uzman olan bir çete tarafından kızının kaçırıldığını telefonda öğrenir. Amerika’dan kalkıp Paris’e gelen ve kızının izini sürmeye başlayan Bryan’ ın sadece 96 saat vakti vardır fakat çetenin de bilmediği bir şey vardır. Bryan eski gizli ajandır.

Fragman


  #Köln hakt nach: Woher stammt der Name "Schildergasse"?

31. Yılanın Kucağında (2015) IMDb: 7.9

en iyi aksiyon filmleri

Film, Karamakate´nin ve kırk yılı aşkın bir süre onun topraklarında yetişen kutsal bir şifa bitkisini arayan iki değerli bilim insanın başından geçen olayları izleyiciye aktarmaktadır. Bir şifa bitkisinin aranmasıyla başlayan macera siyah ve beyaz ayrımının derinliklerine kadar inmektedir.

Fragman


30. Thor: Ragnarok (2017) IMDb: 7.9

en iyi aksiyon filmleri

Avengers kahramanlarından bir tanesi olan Thor’un 3. filmi Ragnarok…  Hela, son derece tehlikeli olan ve Asgard’a hükmedip diğer dünyaları etkisi altına almak isterken, Thor ise Asgard’ı halasının zulmünden kurtarmak zorundadır. Filmde, sürpriz bir Avengers karakteri de uzun bir aradan sonra karşımıza çıkmaktadır. Thor, kendini kaybetmiş bu karakterle büyük bir dövüşün içerisine girecektir. Marvel filmleri listesinde oldukça popüler olan bu yapım, aksiyon türünde filmi arayanlar özellikle önerdiğimiz bir yapım.

Fragman


29. Dunkirk (2017) IMDb: 7.9

en iyi aksiyon filmleri

İkinci Dünya Savaşı sırasında Almanya’nın büyük üstünlüğünün bulunduğu dönemi anlatan filmde, İngiltere, Kanada, Fransa ve Belçika’ya ait müttefik ordularından 400 bin asker  Dunkerque (Dunkirk) bölgesinde kıskaça kalmıştır.  Almanlar hava bombardımanı ile 400 bin askeri yok etme planları yaparken, İngiliz Başbakanı Churchill’in yönlendirmesiyle askerleri kurtarabilmek için çok tehlikeli bir karar alır. İkinci Dünya Savaşı’nın kaderini değiştiren Dunkirk Tahliyesi, filmde oldukça gerçekçi bir şekilde izleyiciye aktarılmaktadır.

Fragman


28. Demir Adam (2008) IMDb: 7.9

en iyi aksiyon filmleri

Avengers karakterleri arasında Marvel’den çıkan ilk film olma özelliği taşıyan İron Man, kötülere karşı geliştirdiği ve tam teknoloji ile donanan Demir Adam’ın zırhı ve savaşını anlatmaktadır. Zırhın gücünü hisseden ve onun kullanan Tony Stark bir nevi süper kahraman oluyor. Sonrasında ise S.H.I.E.L.D yöneticisi Nick Fury sayesinde Avengers’a katılıyor. Her sahnesi aksiyon ve heyecan dolu İron Man ve diğer serilerini mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Fragman


27. Gece Vurgunu (2014) IMDb: 7.9

en iyi aksiyon filmleri

Kariyer peşinde hırslı ve genç bir adam olan Lou Bloom, geceleri yaşadığı şehirde yaşanan suç olaylarını kamerasına alıp bu işten para kazanmaktadır. Şehrin büyük televizyon kanallarından birinde gece muhabiri olarak işe girmesi de çok uzun sürmez. Kariyer basamaklarını teker teker çıkan Bloom’un “başarıya giden yolda her şey mubahtır” görüşü, yakın zamanda başına büyük belaların açılmasına neden olacaktır.

Fragman


26. Yarının Sınırında (2014) – IMDb: 7.9

en iyi aksiyon filmleri

Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez karakterleri arasında yer alan Tom Crouise’nin baş rolünü oynadığı Yarının Sınırında filminde, uzaylılar dünyaya saldırmıştır ve dünyada bu düşmana karşı ordular birleştirilmektedir. Filmde daha önce hiçbir tecrübesi olmayan Bill Cage’in ilk görevi intihardır ve savaşın başında hemen ölür ancak olaylar buradan sonra gelişir. Ölümünden hemen sonra tekrardan dirilen Cage, sürekli bir döngünün içerisinde kalmıştır.

En iyi aksiyon filmleri arasında yer alan ve IMDB aksiyon filmleri arasında gösterilen Edge Of Tomarrow’un kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Fragman


25. Kanlı Elmas (2006) – IMDb: 8.0

en iyi aksiyon filmleri

Film Afrika Kıtası’nda geçmektedir. 90’lı yıllarda Sierra Leon bölgesinde elmas ticareti ve kazancı sebebiyle çatışmalar ve iç savaş yaşanmaktadır. Güney Afrika Cumhuriyeti vatandaşı olan Danny Archer bölgeye paralı asker olarak gelmiştir. Bu bölgede fakir balıkçı Solomon Mandy ile yolları kesişir. Her ikisi de kanlı elmas diye geçen ve değeri çok yüksek olan pembe bir elmasın peşine düşmüştür. İki adam da Afrika insanı olmasına rağmen birisi kısa yoldan köşeyi dönmek için diğeri ise köle hayatı yaşamaktan kurtulmak için bu mücadeleyi vermektedir.

Film bu yönüyle aslında Afrika Kıtası’nda yapılan sömürge düzenine, iç savaş ve kaos ortamına ayna tutmaktadır. Başrollerde Leonardo DiCaprio ve Djimon Hounsou’ nun yer aldığı film, aksiyon ve gerilimli sahnelerinin altında yatan dram konusu ile birlikte bir solukta izleyeceğiniz film özelliği taşımaktadır.

Fragman


24. X-Men: Geçmiş Günler Gelecek (2014) IMDb: 8.0

en iyi aksiyon filmleri

İlk kez 200 yılında vizyona giren X-Men serisinin en önemli yapımlarından bir tanesi olan X-Men Days of Future Past, Mutantların soylarının tükenmemesi için zamanda yolculuk yapmasını izleyiciye aktarmaktadır. Gelecekte kamplara hapsedilmiş Mutantlar, aynı zamanda günümüzde avlanıp öldürüldükleri için sayıları iyice azalmış durumdadır. Kurtuluşun bütün yükü Wolverine’nin (Hugh Jackman) omuzlarındadır. Ekibi ise kendisine destek olacaktır.

Fragman


23. Son Ültimatom (2016) – IMDb: 8.0

en iyi aksiyon filmleri

Jason Bourne serileri arasında yer alan ve giriş filmi olan The Bourne Ultimatum filmi, günümüzde dahi en iyi aksiyon filmleri arasında yer almaktadır. Aksiyon film önerileri listemizde bulunan Bourne serisinin ilk filminde, CIA’in eski ajanı Jason Bourne (Matt Damon) tekrardan ortaya çıkmaktadır. Onu yakalamak üzere yeni bir program geliştirilmişken Bourne geçmişinde saklı kalmış sırları araştıracaktır.

Fragman


22. Marslı (2015) IMDb: 8.0

en iyi aksiyon filmleri

2015 yılında vizyona giren ve gelmiş geçmiş en iyi aksiyon filmleri listesinde kendisine yer bulan harika bir uzay filmi… Mars gezegenine gönderilmek için görevlendirilen astronotlardan Mark Watney, şiddetli bir fırtına sonrasında ekibinden ayrı düşer ve öldü sanılarak terk edilir. Oldukça zeki olan Watney, elindeki imkanlarla Mars’ta hayatta kalmayı başarır ama çok fazla vakti yoktur. Dünyaya bir an önce yerini belli eden sinyal mesajı göndermelidir. Orijinal ismiyle Martian, aksiyon film önerileri listesinde sizlere özellikle tavsiye edeceğimiz bir yapım…

Fragman


21. Deadpool (2016) IMDb: 8.0

en iyi aksiyon filmleri

2016 yılında ilk kez izleyiciyle buluşan Deadpool, Marvel Evreni içerisinde yer alan ve diğer Süper kahramanlardan tarzı sebebiyle ayrılan bir karakter… Filmde, kanser olduğu ortaya çıkan Wade Wilson’ın, bilindik yöntemler hayatta kalması mümkün değildir. Weapon X adlı bir program, Wilson’u geçmişinden daha iyi bir hale getireceği vaadinde bulunur. Program sayesinde ortaya oldukça ilginç bir süper kahraman çıkar… Komedi ve aksiyon türünde oldukça başarılı Deadpool, kesinlikle pişman olmayacağınız bir yapım.

Fragman


  #Reynmen Kendisine Kafir Diyen Ece Erken’e Yasak Aşkı Üstünden Yüklendi #SosyalMedya #Tv #BB

20. Çılgın Max: Öfkeli Yollar (2015) – IMDb: 8.1

en iyi aksiyon filmleri

Mad Max filmleri serisinin 3. filminden 30 yıl sonra tekrardan sinemaya gelen Mad Max: Fury Road, aksiyon film önerileri arasında sizlere sunduğumuz bir yapımdır. Görsel efektlerin çokça kullanıldığı filmde maceraya ve aksiyona hazır olun.

Fragman


19. Savaş Vadisi (2016) IMDb: 8.1

en iyi aksiyon filmleri

Yönetmen koltuğunda usta oyuncu Mel Gibson’ın yer aldığı Hacksaw Rigde ( Savaş Vadisi) filmi, İkinci Dünya Savaşı’nda ABD ile Japonya arasındaki savaşta insan öldürmeye karşı çıkan vicdani retçi asker Desmond T. Doss’un sağlıkçı olarak savaş bölgesinde gönderilmesini ele alır.

Fragman


18. Logan (2017) IMDb: 8.1

en iyi aksiyon filmleri

Hugh Jackman’ın Wolwerine veda ettiği efsanevi bir film… Genel olarak aksiyon ve dram türünü içerisinde barındıran Logan filminde, karakterimizin tek amacı hasta olan Profesör X’i Meksika sınırında saklamaktadır. Ancak bu düşünüldüğü kadar kolay olmayacaktır. Logan’ın geçmişi bir mutantın ortaya çıkması tekrardan gün yüzüne çıkacak ve tehlikeli olayların başlamasına neden olacaktır.

Fragman


17. Zafere Hücum (2013) IMDb: 8.1

en iyi aksiyon filmleri

Formula 1 hayranlarının bir dakika bile kaybetmeden izlemesi gereken harika bir filmi… Zafere Hücum filminde, Formula 1’in 2 efsanevi yarışçısı Niki Lauda ve James Hunt’ın aksiyon, heyecan ve gerilim dolu hikayesini anlatılıyor.

6 farklı dalda ödüle layık görülen Rush filmi, sıkılmadan izleyeceğiniz enfes bir yapım.

Fragman


16. Galaksinin Koruyucuları (2014) IMDb: 8.1

en iyi aksiyon filmleri

Marvel Evreni’nin tamamı uzayda geçen ilk filmi olan Galaksinin Koruyucuları, aksiyon, macera ve fantastik türde oldukça etkileyici bir yapım. Filmde, lakabı Star Lord olan Peter Quill, süper güce sahip küreyi çalınca hırslı ve ihtiraslı bir kötü adam olan Ronan’la başı belaya girer. Quill başını beladan kurtarmaya çalışırken, bir anda kendisini birbiriyle hiçbir ilgisi olmayan uyumsuz bir ekibin içerisinde bulur.

Fragman


15. Kill Bill (2003-2004) – IMDb: 8.1

en iyi aksiyon filmleri

Gelin (The Bride) lakaplı kiralık katil, evlenmeye karar verir. Tam düğünü esnasında kiliseye saldırı düzenlenir ve düğüne katılan herkes öldürülür. Gelin karnındaki bebeği ile ağır yaralanır. Bebek ölür fakat kadın hayata tutunmayı başarır. Tam 5 yıl boyunca komada yaşam mücadelesi veren ve sonunda kazanan kadının artık tek bir amacı vardır. Ona bu suikastı düzenleyen eski patronu Bill’i bulmak ve öldürmek.

Film bu senaryo ile başlar. Başrolünde Uma Thurman’ ın rol aldığı Tarantino yönetmenliğindeki film serisi 2 adet filmden oluşur. Her iki film de aşırı kanlı ve şiddet içeren sahneleriyle kimilerini rahatsız etse de Tarantino filmlerini bilen kişiler için bu durum oldukça normaldir. Bolca dövüş ve aksiyon sahnesi bulunan film müziğiyle de bir dönem neredeyse herkesin telefon melodisi olmayı başarmıştır. Aynı zamanda tüm zamanların en iyi intikam filmleri arasında gösterilir.

Fragman


14. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 (2011) IMDb: 8.1

en iyi aksiyon filmleri

Harry Potter serisinin son filmi Ölüm Yadigarları 2’de, iyi ve kötünün mücadelesi büyücülük dünyasında büyük bir savaşa sahne olacaktır. Artık hiçbir yer güvenli değildir. Uzun zaman kötülük abidesi Voldemort ile iyiliğin genç savunucusu Harry Potter savaşın kaderini belirleyecektir.

Fragman


13. Yenilmezler (2012) IMDb: 8.1

en iyi aksiyon filmleri

Avengers serisinin ilk filminde, S.H.I.E.L.D kurucusu Nick Fury Marvel’ın Süper Kahramanlarını bir araya getirir. Demir Adam, Thor, Hulk, Kaptan Amerika ve Hawkeye ve Black Widow… Kahramanların bir araya gelmesinin sebebi ise Thor’un kardeşi Loki’nin evrenin diğer güçleriyle bir araya gelip dünyaya saldırmasıdır.

Fragman


12. V For Vandetta (2005) – IMDb: 8.2

en iyi aksiyon filmleri

Film, İngiltere’ de geçmekte ve fikir ve düşünce özgürlüğüne vurgu yapmaktadır. Yüzünde maske olan ve siyah kıyafetler giyen bir adam kendisine V adını vermiştir. Hukümetler tarafından korku yoluyla sindirilmiş halklara korkmayın çağrısı yapar. Hukümet denen olgunun halk tarafından belirlendiğini ve baskı yolu ile düşüncelerin değiştirilemeyeceğini savunan filmde maskeli kahraman bu çağrısının ses getirebilmesi için ses getiren eylemler yapar ve şiddet kullanmaktan geri kalmaz.

Başrollerinde Hugo Weaving, Natalie Portman, Stephen Fry ve John Hurt’ un yer aldığı film, farklı konusu ile birlikte aksiyon sahneleriyle ön plana çıkmaktadır. Herkes tarafından en çok bilinen replik ise şöyledir. ʺBu maskenin altında etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var ve fikirler kurşun geçirmez.ʺ

Fragman


11. Soysuzlar Çetesi (2009) IMDb: 8.3

en iyi aksiyon filmleri

Brad Pitt, Melanie Laurent ve Christoph Waltz’ın rol aldığı, son yılların en çok izlenen ve en popüler aksiyon filmleri listesinde de kendisine yer bulan Soysuzlar Çetesi filmi, ailesi katledilen bir kızın Paris’e yeni bir kimlikle yerleşmesi ve sonrasında yaşanan çatışmaları izleyiciye aktarmaktadır.

Fragman


10. Baahubali 2: The Conclusion (2017) IMDb: 8.3

en iyi aksiyon filmleri

Serinin ilk filmi 2015 yılında Baahubali: The Beginning ismi ile izleyicilerin karşısına çıktı. IMDB’de 8.1 puan alan filmini ikincisi olan Baahubali 2: The Conclusion ise daha iyi bir performans sayesinde birinci filminde önüne geçti. En iyi aksiyon filmleri listesinde yer alan filmde, eski bir krallığın gerçek varisi olarak dünyaya gelen ve büyük bir suikasttan kurtulan Baahubali’nin hikayesini anlatmaktadır.

Fragman


9. Yaralı Yüz (1983) – IMDb: 8.3

en iyi aksiyon filmleri

Alpaçino’nun (Tony Montana) başrolünde yer aldığı Scarface (Yaralı Yüz) filmi uzun yıllardır en iyi aksiyon filmleri arasında hala daha yerini korumaktadır. Şu bir gerçek ki, o yıllarda teknoloji günümüzde olduğu kadar gelişmemiş olsa dahi ortaya koyulan oyunculuklar filmlerin bugüne kadar gelmesine katkı sağlamıştır. 1983 yılında vizyona giren Scarface, genç kardeşlerimizin izlemediği filmler arasında yer alabilir. Aksiyon film önerileri listesinde sunduğumuz bu başarılı aksiyon filmini henüz izlemediyseniz ilk sıraya alabilirsiniz.

Fragman


  #Die 11 Jodel der Woche: Viagra, Dickpics und Leopardenmuster

8. Coco (2017) IMDb: 8.4

en iyi aksiyon filmleri

IMDb sitesinde oldukça yüksek bir puana sahip olan Coco, henüz 12 yaşında gitar meraklısı Miguel’in başından geçen olayları aktarmaktadır. Miguel’in en büyük hayali Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz tanışmaktır. Yakın bir vakitte ün  Cruz hayatını kaybetmiştir. Bunun üzerine Miguel hayallerinden vazgeçmez ve her gün Cruz’u şarkılarını dinlemektedir. Bir gün Miguel ünlü müzisyenin gitarını bulur ve onu çalmaya başlar. Ancak bu olay ilginç olayların başlamasına neden olur. Oldukça eğlenceli ve macera dolu animasyon filmi Coco’yu kesinlikle izlemelisiniz.

Fragman


7. Köstebek (2006) – IMDb: 8.5

en iyi aksiyon filmleri

Billy Costigan, genç ve çaylak bir polistir. Güney Boston polisinin mücadele ettiği mafya babası Frank Castello’nun bölgesinde yetişmiş olması sebebiyle, polis teşkilatı tarafından mafya içine sızması görevi verilir. Bu sırada bir başka genç polis Collin Sullivan da teşkilat içinde hızlı bir şekilde yükseliştedir. Polis teşkilatı mafya içine köstebek yerleştirmişken aynı şekilde Collin de mafya babası Frank Castello’ ya hizmet etmektedir. Hem teşkilat hem de mafya aralarında köstebek olduğunu anlar ve tespit etmeye çalışır. Genç polisler artık tehlike altındadır.

Leonarda DiCaprio, Matt Damon ve Jack Nicholson başrolleri paylaşmaktadır. Polisiye film olması ve mafya ilişkisi ile birlikte aksiyon anlamında beklentinizi fazlasıyla karşılayacak film, mutlaka izlenilmesi gereken filmler arasındadır.

Fragman


6. Avengers: Sonsuzluk Savaşı (2018) – IMDb: 8.6

en iyi aksiyon filmleri

Son yıllarda çıkan Marvel filmleri arasında oldukça önemli bir yerde olan Avengers Infinity War, aksiyonun dibine vurulduğu bir serinin önemli yapımlarından. Sizde aksiyon film önerileri arasında yer alan Avengers: Infinity War ve diğer filmler için daha detaylı bilgi sahibi olabilmek ve Marvel serisini keşfetmek isterseniz En İyi Marvel Filmleri listemizi inceleyebilirsiniz.

Fragman


5. Er Ryan’ı Kurtarmak (1998) – IMDb: 8.6

en iyi aksiyon filmleri

İkinci Dünya Savaşı’nda Amerikan ordusunda yaşanan bir olayı konu alan filmde James Ryan adlı askeri bulma çalışmaları anlatılmaktadır. 4 oğlunu savaşa gönderen anne, 3 oğlunun öldüğü haberini alınca geriye kalan tek oğlunun yaşayıp yaşamadığı hakkında bilgi ister. İşte bu son çocuk Er James Ryan’ dır. Amerikan ordusu adeta seferber olur ve bu askerin yaşadığı haberini annesine ulaştırmak için ne gerekiyorsa yapılır. Savaş sahneleri ve teknik bakımından kusursuz olan film, 169 dakikalık süresiyle kimilerince uzun olarak eleştirilse de savaş ortamını gerçekten hissettirebilmesi açısından ve kurgusuyla hiç de uzun gelmeyecek ve sizi etkisi altına almayı başaracak cinsten. Tom Hanks, Vin Diesel, Matt Damon ve Giovanni Ribisi gib oyuncuların yer aldığı film, kült filmler arasında ön sıralarda yer almaktadır.

Fragman


4. Matrix (1999) – IMDb: 8.7

en iyi aksiyon filmleri

Klasik bir aksiyon filminden farklı olan Matrix, aksiyon ve maceranın hiç bitmediği bir yapımdır. Filmin içerisinde yer alan başrolümüz Neo, yazılım şirketinde çalışmaktadır ve Matrix’i aramaktadır. Enteresan bir şekilde Trinity ve Morpheus ile tanışan Neo, yaşadığı dünyanın aslında beyninde gerçekleşen bir sanal dünya olduğunu öğrenir. 3 seriden oluşan Matrix, aksiyon film önerileri arasında sizlere sunacağımız ve kesinlikle izlemeniz gereken filmlerdendir.

Fragman


3. Avengers: Endgame (2019) IMDb: 8.7

en iyi aksiyon filmleri

Marvel Evreninin final filmi olarak vizyona giren ve tüm zamanların en çok izlenen yapımı olan Avengers Endgame, 2019 yılına adeta damgasını vurdu. Geçmiş Marvel filmleri izlemeden direkt olarak Avengers: Endgame izlemek hikayeyi anlamanızı güçleştirebilir. Sizlere tavsiyemiz Marvel Filmleri Hikaye Sırasına Göre İzleme Listesi içeriğine göz atmanız ve Avengers Endgame filmini en sonra bırakmanız… Her filmi heyecan ve aksiyon dolu Yenilmezler serisinin son filminin zevkine o zaman daha iyi varacağınızı hissedeceksiniz. Aksiyon filmleri listesinde kesinlikle izlemeniz gereken bir yapım.

Fragman


2. Yüzüklerin Efendisi (2001-2003) – IMDb: 8.8

en iyi aksiyon filmleri

En iyi aksiyon filmleri arasında yer alan ve aynı zamanda aksiyon macera filmleri listesinde de bulunan Yüzüklerin Efendisi serisinde Orta Dünya’da geçen hikayemizde savaşların ve ölümlerin sebebi olan yüzükten kurtulmak için yaşananların anlatıldığı filmde, amcasından kendisine emanet olan yüzüğün ne olduğunu öğrenen Frodo Baggins’in Gandalf’ın da yardımı yüzükten kurtulma hikayesi işlenmektedir. Yüzüğü yok edilebileceği tek yer olan Mordor’a götürmek için kendini feda eden savaşçılardan oluşan bir ekip oluşturulur. Çok uzun ve çetin geçecek olan yolculuk başlar. Orta Dünya’nın kaderi, bu insanların ellerindedir.

Fragman


1. Kara Şövalye (2008) – IMDb: 9.0

en iyi aksiyon filmleri

Çizgi roman kahramanlarından olan Batman için yapılan en iyi film şüphesiz ki Kara Şövalye’ dir. Batman filmleri arasından sıyrılmayı başaran bu filmde kahramanımız, Gotham şehrinde suça karşı yaptığı mücadeleyi genişleterek tüm sokaklardaki suçluları temizleme işine girişiyor. Bu konuda Teğmen Jim Gordon ile birlikte Savcı Harvey Dent, Batman’ e yardım ediyor. Her şey istedikleri gibi giderken birden karşılarında suç dünyasının efsane ismi Joker çıkıyor. Muhteşem zeki ve iyi kurgular ortaya koyan bu suç efsanesi karşısında verilen mücadelenin anlatıldığı film görsel efektler ve aksiyon sahneleri ile izleyenleri oldukça mest etmektedir.

Başrollerinde Morgan Freeman, Christian Bale, Gary Oldman, Heath Ledger ve Michael Caine gibi isimlerin oynadığı film kurgu ve teknik bakımından da tam not almıştır ve kesinlikle izlenmesi gereken başyapıtlardan bir tanesidir.

Fragman


Önerilen İçerik: En İyi Macera Filmleri

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"