Allgemeines

#Dişlerin Daha Beyaz Olmasını Sağlayacak 10 Güzellik Sırrı #SosyalMedya #Tv #BB

Dişlerin Daha Beyaz Olmasını Sağlayacak 10 Güzellik Sırrı

Dişleri Lekelerden Kurtaracak 10 Güzellik Sırrı

Ne kadar fırçalarsanız fırçalayın veya diş ipi kullanın, dişlerinizi beyaz tutmak oldukça zordur. Kahve, soda, şarap ve hemen hemen her türlü yiyecek dişlerinizi lekeleyebilir ve gülümsemeniz konusunda daha az güvende hissetmenize neden olabilir. Bu içerikte yüzlerce pahalı diş aletine para harcamak zorunda kalmadan gülüşünüzü nasıl aydınlatabileceğinizden bahsediyoruz. İşte dişlerinizin beyaz kalmasını sağlayacak birbirinden faydalı 10 güzellik sırrı!


  #BR reagiert auf Rassismus-Vorwürfe – und rudert zurück

1. İçeceklere Süt Ekleyin

Süt, dişlerinizdeki lekeleri azaltmada oldukça başarılıdır. Kazein adında bir protein içeren süt, diş minenizdeki lekeleri beyazlatmaya yarar. Fakat kahveyle birlikte tükettiğiniz süt için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz çünkü kahve dişleriniz için kesinlikle zararlıdır.

sut-002.jpg


2. Diş Beyazlatma Kalemi Kullanın

Diş beyazlatma çubuğu en iyi arkadaşınız olmalı ve her zaman yanınızda olmalıdır. Lekeleri önlemenin en iyi yollarından biridir. Bir fincan şekerli kahveden ve yemeklerden sonra mutlaka kullanmalısınız.

dis-beyazlatma-kalemi.jpeg


3. Ruj Kullanın

Bazı ruj renkleri dişlerinizi daha sarı, bazıları ise daha beyaz gösterecektir. Sıcak alt tonlu rujlar yerine nude renkli rujlar tercih etmelisiniz. Zıtlıklar dişlerinizi daha beyaz gösterecektir.

ruj-kullanin.jpg


  #„(T)Raumschiff Surprise – Periode 1“ ist rassistisch, frauenfeindlich, homophob

4. Zeytinyağı Kullanın

Dişlerinizi beyazlatmak için bitkisel yöntemler mevcuttur. Sabahları bir şeyler yemeden veya içmeden önce bir tatlı kaşığı zeytinyağı yutmak dişlerinizdeki lekeleri gözle görülür bir biçimde azaltacaktır.

zeytinyagi-kullanin.jpg


5. Peynirli Atıştırmalıklar Tüketin

Peynir bir tür laktik asit olduğu için, sarı lekelerle savaşmanızda size yardımcı olacaktır. Ayrıca çilek de içerisinde bulundurduğu malik asit adı verilen enzim sayesinde dişlerdeki lekeleri yok eder.

peynirli-atistirmaliklar.jpg


6. Diş Macununuzu Dikkatli Seçin

Diş beyazlatma da etkili bir sürü diş macunu bulunmaktadır. Düzenli kullanımda neredeyse hepsi işe yaramaktadır. Dişlerimiz bizim için çok önemli olduğu için macun konusunda kesenin ağzını biraz açmalıyız!

dis-macunu.jpg


  #An diesen 12 Orten macht Drachen steigen lassen in Berlin besonders Spaß

7. Dilinizi Unutmayın

Ağzındaki bakterilerin çoğunun nerede olduğunu biliyor musunuz? Evet diliniz! Diş fırçası ile beraber dişlerinizi fırçaladığınız sıklıkta dilinizi de fırçalamalısınız. Dilinizdeki bakteriler dişlerinizdeki lekelenmelere yol açabilir.

dilinizi-unutmayin.jpg


8. Gözlerinize Dikkat Çekin

Dişlerinize bakan insanlardan kaçınmanın en iyi yolu, dikkatlerini başka yöne çekmektir. Maskara ve eyeliner ile süslenmiş gözleriniz her zaman diş beyazlığınızdan daha çok dikkat çekecektir. Dişlerinize ve gülümsemenize güvenmiyorsanız, insanları bakışlarınızla etkilemeye çalışın.

gozlerinize-dikkat-cekin.jpg


9. Şeker Kullanımınıza Dikkat Edin

Çok fazla şeker tüketen biriyseniz dişlerinizin tehlikede olduğunu söylemek çok şaşırtıcı olmayacaktır. Dişlerinizdeki çürüklerin sebebi genel olarak şeker tüketimine bağlıdır. Abur cubura karşı zaafınız varsa yedikten sonra hemen dişlerinize bakım yapmanızı öneriyoruz.

seker-kullanim.jpg


  #Şişecam Polatlı’yı Avrupa’nın En Büyük Düzcam Üretim Üslerinden Biri Yaptı

10. Diş İpini Küçümsemeyin

Diş ipi kullanımı ağız hijyeni konusunda ciddi bir adım değilmiş gibi görünebilir ancak aslında en önemli bakım ritüellerinden biridir. Diş ipi kullanmak, plaka oluşumunu büyük ölçüde önler ve plakların dişiniz üzerinde lekeye dönüşmesine engel olur.

dis-ipi-002.jpg


Önerilen İçerik: Diş Beyazlatan Besinler Nelerdir?

BuradaBiliyorum.Com / Sosyal Fayda

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"