Allgemeines

#Dwayne Johnson Filmleri – IMDB Puanına Göre En İyi Dwayne Johnson Filmleri #SosyalMedya #Tv #BB

Dwayne Johnson Filmleri – IMDB Puanına Göre En İyi Dwayne Johnson Filmleri

Dwayne Johnson Filmleri – IMDB Puanına Göre En İyi Dwayne Johnson Filmleri

Bu listede tüm zamanların en iyi Dwayne Johnson filmlerini spoiler içermeden, IMDB puanlarıyla birlikte sizler için bir araya getiriyoruz.

Dwayne Johnson Filmleri;

1. Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu (2011) – IMDB: 7,3

fast-five-001.jpg

Justin Lin yönetmenliğinde çekilen Fast Five, 2001’de başladığından beri hayatımızda olan Hızlı ve Öfkeli serisinin en beğenilen filmlerinden biridir. Başrollerinde Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson gibi ikonların yer aldığı Fast Five, Dwayne Johnson’lı son filmdir. Eski polis Brian O’Conner ve Mia Toretto, Dom’u hapisten kaçırıp özgürlüğüne kavuşturduktan sonra polisleri atlatıp sınırı geçerler ve Rio de Janeiro’da ortaya çıkarlar. 

Tür: Aksiyon, Polisiye, Gerilim


Fragman


2. Hızlı ve Öfkeli 7 (2015) – IMDB: 7,2

furious-7-.jpg

Furious 7, James Wan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, başrollerinde ise Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson ve Jason Statham gibi oyuncuların yer aldığı Hızlı ve Öfkeli serisinin yedinci filmidir. Hızlı ve Öfkeli ekibi bu kez İngiltere’den gelen bir intikam planından habersizlerdir. Shaw kardeşi Owen’ın hesabını sormakta ve onu yaralayanların karşısına çıkmaktadır. Shaw kibin Toretto evini havaya uçurduktan sonra Dom yetkili bir devlet ajanından yardım ister. Böylece ekip bir kez daha harekete geçer. 

Tür: Aksiyon, Gerilim


Fragman


3. Hızlı ve Öfkeli 6 (2013) – IMDB: 7,1

fast--furious-6-001.jpg

Herkesin heyecanla beklediği Hızlı ve Öfkeli serisinin altıncı filmi Fast & Furious 6, Fast Five’ın da yönetmeni Justin Lin tarafından çekilmiştir. Hobbs dünyada 12 ülkeye yayılmış bir suç organizasyonu araştırmaya başlar. Bu örgüt her biri birer ölüm makinesi olan paralı askerlerden oluşmaktadır; ve örgütün ikinci lideriyse Dom’un öldüğünü sandığı eski aşkı Letty’den başkası değildir!

Tür: Aksiyon


Fragman


4. Jumanji: Vahşi Orman (2017) – IMDB: 7.0

jumanji-welcome-to-the-jungle.jpg

Jake Kasdan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, başrollerinde ise Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart gibi başarılı isimlerin yer aldığı Jumanji: Welcome to the Jungle, fantastik aksiyon türünün en sevilen filmlerinden biridir. Dört sıra dışı arkadaş bir video konsol oyunu bulur. Daha önce kimse bu oyunun adını duymamıştır. Heyecanla oyunu incelemeye başlayan ve oynamaya koyulan dört ergen kendilerini vahşi bir ormanda avatarların bedenlerinin içinde bulurlar.

Tür: Aksiyon, Fantastik


Fragman


5. Çete (2006) – IMDB: 6,9

gridiron-gang-.jpg

Başrollerinde Dwayne Johnson, Xzibit L., Scott Caldwell gibi isimlerin yer aldığı Gridiron Gang’ın yönetmen koltuğunda Phil Joanou oturmaktadır. Sean Porter, gençlerin kaldığı bir tutukevinde kamp yöneticisidir. Gençlere futbol sayesinde takım olabilme ve kendilerine güven duygusu aşılamaya çalışma hikayesine odaklanmaktadır.

Tür: Dram, Komedi


Fragman


6. Hızlı ve Öfkeli 8 (2017) – IMDB: 6,7

the-fate-of-the-furious-001.jpg

F. Gary Gary’in yönetmenliğini yaptığı Hızlı ve Öfkeli serisinin sekizinci filmi The Fate of the Furious’un başrollerinde Vin Diesel, Dwayne Johnson ve Jason Statham gibi isimler yer alıyor. Dünya turu yapan ekip her ekip üyesinin temize çıkmasıyla birlikte normal hayatlarına geri döner. Ancak, gizemli bir kadın olan Chiper, Dom’u hedef almış durumdadır. Dom’u tekrar suça bulaşmaya ikna eden Chiper, Dom’u sevdiği ve güvendiği insanlardan da ayıracaktır. Artık Dom’u durdurmanın tek yolu ekibin geri kalanının onun peşine düşmesidir.

Tür: Aksiyon, Gerilim


Fragman


7. Yedek Polisler (2010) – IMDB: 6.7

the-other-guys-001.jpg

Adam McKay’ın yönetmen koltuğunda oturduğu The Other Guys’ın başrollerinde Mark Wahlberg, Will Ferrell, Samuel L. Jackson gibi isimler yer alıyor. Filmde Polis teşkilatlarında iki ayrı kuvvet arasında hep süregelen bir rekabet, hırs ve kıskançlık konusu işlenmektedir.

Tür: Komedi, Aksiyon


Fragman


8. The Rundown (2003) – IMDB: 6,7

the-rundown.jpg

Dwayne Johnson, Christopher Walken, Ewen Bremner gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı The Rundown’ın yönetmenliğini Peter Berg yapmaktadır. Bir yeraltı patronunun oğlu olan Travis, Amazon’a geldikten sonra kaybolur. Amacı ise paha biçilmez tarihi bir eseri bulabilmektir. Bölgeye gelen bir diğer adam ise yeraltı patronu adına çalışmaktadır ve amacı Travis’i geri döndürmektir. 

Tür: Macera, Komedi


Fragman


9. Akıllı Ol (2008) – IMDB: 6,5

get-smart.jpg

Peter Segal’in yönetmenliğini yaptığı Get Smart filminin başrollerinde Steve Carell, Anne Hathaway, Alan Arkin ve Dwayne Johnson gibi isimler yer almaktadır. Akıllı ancak bir o kadar da sakar bir ajan olan Maxwell Smart, içinde bulunduğu CONTROL teşkilatının ajanlarıyla birlikte düşman oldukları KAOS teşkilatının gerçekleştireceği bir terörist saldırısını durdurmak zorundadır.

Tür: Aksiyon, Komedi


Fragman


10. Muhbir (2013) – IMDB: 6,5

snitch.jpg

Rio Roman Waugh’un yönetmen koltuğunda oturduğu Snitch’in başrollerinde Dwayne Johnson, Susan Sarandon ve Barry Pepper gibi isimler yer alıyor. Üniversite öğrencisi genç oğlu, yanlış bir suçlamayla uyuşturucu satıcılığından 20 yıl hapis cezası alınca, düzenli ve sakin bir aile hayatı süren babasının yapacak tek bir şeyi alır: polisle iş birliği yaparak kılık değiştirecek ve uyuşturucu çetesinin en tepesindeki adama ulaşmaya çalışacaktır. 

Tür: Aksiyon


Fragman


11. Hızlı (2010) – IMDB: 6,5

faster.jpg

Dwayne Johnson, Billy Bob Thornton, Oliver Jackson-Cohen gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı Faster’in yönetmenliğini George Tillman Jr. üstlenmektedir. Avcının tam olarak av olduğu bu filmde, kahramanımız Sürücü işlediği bir suç nedeniyle on yıl hapis cezası alır. Cezasını tamamlayan Sürücü, on yıl kaldığı hapishanede tek bir amaca odaklanır o da intikam!

Tür: Aksiyon, Dram


Fragman


12. Mumya Geri Dönüyor (2001) – IMDB: 6,4

the-mummy-returns.jpg

Stephen Sommers’ın yönetmenliğini yaptığı The Mummy Returns filminin başrollerinde Brendan Fraser, Racher Weisz ve Dwayne Johnson gibi isimler yer alıyor. Mumya Geri Dönüyor’da lanetli efsane bir kez daha dehşet saçıyor!

Tür: Macera, Fantastik


Fragman


13. Zor Kazanç (2013) – IMDB: 6,4

pain--gain.jpg

Pain & Gain filmi, Michael Bay tarafından yönetilmiştir ve başrollerinde Mark Wahlberg, Dwayne Johnson ve Ed Harris gibi oyuncular yer almaktadır. Florida’da yaşayan üç vücut geliştiricisi kendilerini gasp, adam kaçırma ve cinayete kadar varan suçların içinde bulur. 

Tür: Aksiyon, Dram, Komedi


Fragman


14. Merkezi İstihbarat (2016) – IMDB: 6,3

central-intelligence.jpg

Rawson Marshall Thurber’ın yönetmenliğini yaptığı Central Intelligence 2016 yılının en sevilen komedi aksiyon filmlerinden biri olmayı başarmıştır. Başrollerinde Dwayne Johnson, Kevin Hart, Amy Ryan gibi isimlerin yer aldığı film, eski bir dostuyla uzun bir aradan sonra Facebook aracılığıyla yeniden bir araya gelen bir muhasebecinin kendisini uluslarası casusluk dünyasının tam göbeğinde bulmasını konu almaktadır. 

Tür: Aksiyon, Komedi


Fragman


15. Yolun Sonu (2004) – IMDB: 6,3

walking-tall-.jpg

Kevin Bray’ın yönetmenliğini yaptığı, Dwayne Johnson, Neal McDonough, Ashley Scott gibi isimlerin de oyuncu kadrosunda yer aldığı 2004 yapımı bu film oldukça beğeni toplamayı başarmıştır. Orduda görevini yapıp evine geri dönen asker, yaşadığı yerin suç ve yolsuzlukla dolu olduğunu gördüğünde bütün kasabayı temizlemek için kollarını sıvar.

Tür: Aksiyon, Dram


Fragman


16. Oyun Bozan (2007) – IMDB: 6,2

game-plan.jpg

Kötü adam karakterlerini başarıyla canlandıran Dwayne Johnson, sadece bir kas yığını olmadığını ispat etmek istercesine, oyunculuk yeteneklerini komedi tarzı filmlerle de pekiştirmeye gayret ediyor. Yönetmenliğini Andy Fickman’ın yaptığı filmin başrollerinde Madison Pettis, Kyra Sedgwick gibi isimler de yer alıyor.

Tür: Komedi, Aile


Fragman


17. Rampage: Büyük Yıkım (2018) – IMDB: 6,1

rampage.jpg

Brad Peyton’un yönetmenliğini yaptığı başrollerinde ise Dwayne Johnson, Naomie Harris, Malin Åkerman gibi isimlerin yer aldığı Rampage, 2018 yılının macera ve aksiyon filmlerinin en beğenilenlerinden biri olmuştur. İnsanları kendinden uzak tutan bir Primatolog olan Davis Okoye, doğumundan beri bakımıyla ilgilendiği oldukça zeki bir goril ile arasında inanılmaz bir bağ kurar. Oldukça nazik olan maymun, uygulanan yanlış bir deney sonucu korkunç bir canavara dönüşür. 

Tür: Macera, Aksiyon


Fragman


18. San Andreas (2015) – IMDB: 6,1

san-andreas.jpg

Dwayne Johnson, Carla Gugino, Alexandra Daddario gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı San Andreas filminin yönetmen koltuğunda Brad Peyton oturuyor. Film, California’da yaşanan ve Batı Kıyı Şeridi’nin tamamını etkileyen büyük çaplı bir deprem faciasının ardından yaşanan arama kurtarma sürecinde, itfaiye eri Tom’un yaşadıklarını konu alıyor.

Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim


Fragman


19. Hercules (2014) – IMDB: 6.0

hercules-.jpg

Dwayne Johnson, Rufus Sewell, Aksel Hennie gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı Fantastik filmin yönetmen koltuğunda Brett Ratner oturuyor. Yapımcılığını Paramount Pictures ve Metro-Goldwyn-Mayer Stüdyoları’nın beraber üstlendiği filmde doğa üstü güçlerin hakimiyetinden ziyade, daha mantıklı bir dünyada geçiyor.

Tür: Aksiyon, Fantastik, Epik


Fragman


20. Gökdelen (2018) – IMDB: 5,9

Başrollerinde Dwayne Johnson, Neve Campbell, Chin Han gibi isimlerin yer aldığı Skyscraper filminin yönetmen koltuğunda Rawson Marshall Thurber oturuyor. Will Sawyer, eski bir FBI Rehine Kurtarma Ekibi lideridir. Fakat artık gökdelenlerin güvenliğini değerlendirmektedir. Çin’deki görevi sırasında dünyanın en uzun ve en güvenli binası ateşler içinde kalınca tüm suç onun üzerine atılır. 

Tür: Aksiyon, Gerilim


Fragman


21. Gizemli Adaya Yolculuk (2012) – IMDB: 5,8

journey-2-the-mysterious-island.jpg

Verne mitolojisini serbest bir şekilde kullanan ve Verne hayranlarının yanında iflah olmaz bilimkurgu tutkunlarını da tavlamaya çabalayan Journey 2: The Mysterious Island filminin yönetmen koltuğunda Brad Peyton oturuyor. Filmin başrollerinde ise Dwayne Johnson, Michael Caine, Josh Hutcherson gibi isimler yer alıyor.

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik


Fragman


22. G.I. Joe: Retaliation (2013) – IMDB: 5,8

g.i.-joe-retaliation.jpg

Bruce Willis, Channing Tatum, Dwayne Johnson gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı G.I. Joe: Retaliation filminin yönetmen koltuğunda Jon M. Chu oturuyor. G.I. Joe Efsanesi son filminde yine zorlu görevlerle geri dönüyor. Ekip bu sefer dünyayı hakimiyeti altına almayı hedefleyen Zartan ve onun adın çalışanlar ve Zartan’ın etkisi altına giren dünya liderleriyle zorlu bir mücadeleye giriyor…

Tür: Aksiyon, Macera, Bilimkurgu


Fragman


23. Sihirli Dağ (2009) – IMDB: 5,7

race-to-witch-mountain.jpg

Andy Fickman’ın yönetmenliğini üstlendiği, başrollerinde ise Carla Gugino, Dwayne Johnson, AnnaSophia Robb gibi ünlü isimlerin yer aldığı Race to Witch Mountain bilimkurguyla maceranın başarılı bir birleşimidir. Tüm dünya kumarhanelerinin şahikası bölge olarak kabul edilen Las Vegas’ın yakınlarında olağanüstü gelişmeler yaşanmaktadır. Taksi şoförü Jack Bruno arabasına Sara ve Seth adlı iki kardeşi aldığında şok geçirecektir.

Tür: Macera, Bilimkurgu


Fragman


24. Sakin Ol (2005) – IMDB: 5,7

be-cool.jpg

Bir devam filmi olan Sakin Ol, John Travolta ile 2005 yılında tekrar izleyici karşısına çıkmıştır. Film işlerinde istediğini elde edemeyen Chili, arzuladığı başarıya ulaşabilmek için müzik alanında arayışa giriyor. F. Gary Gray yönetmenliğinde çekilen filmin başrollerinde ise Uma Thurman ve Vince Vaughn gibi değerli isimler de yer alıyor.

Tür: Komedi


Fragman


25. Akrep Kral (2002) – IMDB: 5,5

the-scorpion-king.jpg

Chuck Russell’in yönetmen koltuğunda oturduğu başrollerinde ise  Dwayne Johnson, Kelly Hu, Michael Clarke Duncan gibi isimlerin yer aldığı The Scorpion King filminde Kral Mennon beş bin yıl önce yaşamış, kimseye acıması olmayan, merhametsiz bir savaşçıdır. Zamanında, vahşi ordusuyla önüne ne geldiyse katlederek ölümün izini sürmüştür.  Mennon’un bu korkunç gücü karşısında direnebilmek çok kolay değildir. Ancak cesaret bulabilen birkaç kabile vardır. 

Tür: Aksiyon, Macera


Fragman

Önerilen İçerik; En İyi Dövüş Filmleri – Heyecanlı ve Bol Kavgalı En Güzel 26 Dövüş Filmi

NeOldu.com

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"