Fernsehsendungen - Filme

İzlenmesi Gereken 14 Gerilim Filmi izle

Farklı Yapımlar Arayanlara: Tek Bir Mekanda Geçen 14 Gerilim Filmi“ , Klasik yapımlardan sıkılanlar buraya! İşte sıra dışı konulara sahip 14 gerilim filmi!

Sosyal izolasyon dönemiyle birlikte birçoğumuz, vaktimizi evde geçirmeye başladık. Durum böyle olunca bitirmediğimiz dizi, izlemediğimiz film kalmadı! ? Eğer klasik yapımlardan sıkıldıysanız ve farklı filmler arıyorsanız doğru yerdesiniz! Tek mekanda geçen, en sürükleyici gerilim filmlerini sizler için araştırdık ve derledik. İşte bir an önce izlenecekler listenize eklemeniz gereken 14 sıra dışı film!

1. The Platform (2019)

The Platform Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Son zamanların en popüler filmlerinden biri olan Platform tek mekanda geçen filmlerden biri. Her katında iki kişinin yaşadığı çok katlı bir hapishaneyi konu ediniyor. Haksızlıkların ve sınıf ayrımlarının yaşandığı bu hapishanede yemekler, ilk olarak en üst kattakilere veriliyor. Arta kalan yemeklerse sırayla alt katlara iniyor. Bu korkunç sistem, birçok mahkumun açlıkla boğuşmasına neden oluyor. Sıra dışı konusuyla beğeni toplayan Platform, mutlaka izlemeniz gereken filmlerden biri.

 

2. Gerald’s Game (2017)

Gerald’s Game Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Güzel bir hafta sonu geçirmek isteyen Jessie ve Gerald, ıssız bir göl evine gitmeye karar verir. Huzur dolu tatillerine biraz da olsa eğlence katmak isteyen çift, fantezilerini gerçekleştirmek ister. Ancak olaylar, bekledikleri gibi sonuçlanmaz. Bir kaza sonucu Gerald ölür ve Jessie, elleri yatağa kelepçeli bir halde kalıverir. İçinde bulunduğu durumdan kurtulmaya çalışan Jessie, zaman ilerledikçe odanın içerisinde bir başkasının daha olduğunu düşünmeye başlar.

3. Cube (1997)

Cube (Küp) Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Farklı sosyal gruplardan, farklı yeteneklere sahip insanlar, bir anda kendilerini bir küpün içerisinde bulur. Bu hiçliğin ortasına nasıl geldiklerini bilmeyen bu kişiler, durumu anlamak için birbirlerini tanımak zorundadır. Ancak bu küpün içerisinde bir cevabı aramak, en az o cevabı bulmak kadar zordur. Korku duygusunu iliklerinize kadar hissedeceğiniz bu filme bayılacaksınız.

4. Carnage (2011)


Carnage Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Fransız oyun yazarı Yasmina Reza tarafından yazılan Tony Ödüllü bir tiyatro oyunundan uyarlanan film, 11 yaşında iki çocuğun kavga etmesinin ardından aileleri arasında başlayan tartışmayı konu ediniyor. Kara komedi olarak nitelendirebileceğimiz bu film, Brooklyn’de geçiyor. Ancak Roman Polanski’nin ABD hükümetiyle olan davası nedeniyle film Paris’te çekiliyor. Klasik senaryolardan sıkıldıysanız bu filme mutlaka bir şans vermelisiniz!

 

5. 12 Angry Men (1957)

12 Angry Men Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

12 Öfkeli Adam, cinayetle suçlanan bir gençle ilgili karar vermesi gereken 12 jüri üyesini konu ediniyor. Latin Amerikalı bir genç adam, babasını öldürdüğü gerekçesiyle suçlanıyor. Sanığın kaybettiğini söylediği bıçak, cinayetin işlendiği odada bulunuyor. Bunun üzerine genç, oldukça zayıf bir savunma yapıyor. Ardından yaşananları duyduğunu iddia eden pekçok tanık ortaya çıkıyor. Suçlu bulunduğu takdirde idama mahkum edilecek genç, 12 jüri üyesinin 11’i tarafından suçlu bulunuyor. Jürilerin kararları arkasındaki motivasyonlarsa kanınızı donduracak cinsten! Sıra dışı konusuyla sizleri içine çekecek bu filme bayılacaksınız.

6. Buried (2010)


Buried Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Paul Conroy, Irak’ta çalışan Amerikalı bir kamyon şoförüdür. Bir grup Iraklı direnişçi Paul’u kaçırır. Paul, gözünü açtığında ölümle burun buruna olduğunu görür çünkü kendisi bir tabutun içinde gömülü haldedir. Oraya nasıl ve kim tarafından getirildiğiniyse bilmemektedir. Ölmemek için zamana karşı yarışan Paul’un hikayesi, klostrofobiklerin kabusu olacak.

7. Panic Room (2002)


Panic Room Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Meg Altman, kocasından yeni ayrılmıştır. Aldığı nafakayla oldukça eski bir ev satın alır. Evi gezerken özel bir oda fark eder. Bu oda, müthiş bir güvenlik sistemiyle donatılmış, güvenli bir panik odasıdır. Odanın içerisindeki monitörlerden evin her köşesi izlenebilmektedir. Meg ve kızı, acil durumlarda bu odaya sığınabilecektir. Peki bu odaya sığınmalarını gerektirecek neler yaşanacak? Heyecanı doruklarda yaşayacağınız bu film, listemizin en dikkat çeken filmlerinden biri.

8. Moon (2009)


Moon Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Astronot Sam Bell, Lunar Industries ile üç senelik bir kontrata imzalamıştır. Sözleşmede dünyayı besleyen en önemli enerji kaynaklarından biri olan Helium-3’ü keşfetmek üzere Ay’ın karanlık bir köşesine gönderilmesi kararlaştırılmıştır. Bu zorlu görev boyunca yalnız olacaktır. Görevi esnasında başına talihsiz bir kaza gelir. Uydu bağlantısının kopmasıyla tüm iletişimi kaybeden Sam, oldukça zorlu maceralara atlatır. Ancak artık sağlığını da kaybetmiştir. Uzay’da zor zamanlar geçiren Sam, halüsinasyonlar görmeye başlar ve hafızasını yavaş yavaş yitirir.

 

9. The Invitation (2015)


The Invitation Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Will ve Eden sevgi dolu bir çiftir. Ancak ilişkileri, çocuklarının ölümü ardından Eden’ın ortadan kaybolmasıyla son bulur. Aradan iki yıl geçer ve Eden, yeni bir eş ve bambaşka bir kişilikle geri döner. Geride bıraktığı her şeyle tekrar bağ kurmak isteyen genç kadın, yeni eşi David ile evlerinde bir davet verir. Eski arkadaşların toplandığı bu davette Will ve sevgilisi de yer alır. Davet oldukça güzel bir şekilde başlamıştır ancak bir süre sonra Will, Eden ve David’in tuhaf davranışlar sergilediğini düşünmeye başlar. Gecenin ilerleyen saatlerinde bu tuhaflıkların devam etmesi, Will’in aşırı tepki vermesine neden olur. Yaşananlar Will’in paranoyaklığı mıdır yoksa gerçekten evde yolunda gitmeyen bir şeyler mi vardır?

10. Locke (2013)

Tek Mekanda Geçen Gerilim Filmleri
Locke Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Bir yapı şirketinde yönetici olan Ivan Locke, iki çocuğu ve eşiyle birlikte mutlu bir hayat sürmektedir. Ancak bu gidişat, aldığı bir haberle bozulur. Arabasıyla çıktığı yolda aldığı bu haberin ağırlığıyla mücadele ederken bir yandan da işiyle ilgili bir krizi çözmelidir. Şirketi zarara sokabilecek bu krizi soğukkanlılıkla çözmeye çalışır. Ancak yalın ve basit çözümleri karşı tarafı sakinleştirmeye yetmez. Ivan Locke, o telefon görüşmesi sırasında kariyerinin ve hayatının en zorlu sınavıyla karşı karşıya gelir.

11. Non-Stop (2014)

Tek Mekanda Geçen Gerilim Filmleri
Non-Stop Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Kimin suçlu kiminse masum olduğunu anlayamayacağınız bu filmde Bill, Hava Kuvvetleri’nden emekli bir askerdir. Bulunduğu uçakta her 20 dakikada bir, bir yolcuyu öldürmekle tehdit eden gizemli bir suçlu vardır. Uçaktaki 200 yolcunun hayatı şimdi onun ellerindedir. Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı, herkesin potansiyel bir suçlu kabul edildiği bu durum, Bill’i baş etmesi güç bir macera ve gerilimin içine sürükler. Ancak yolcular, Bill’in bu kargaşadan sorumlu olduğunu düşünmeye başlar ve işler karışır.

12. 127 Hours (2010)

Tek Mekanda Geçen Gerilim Filmleri

127 Hours Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Tek mekanda geçen gerilim filmleri arasında yer alan 127 Hours, yaşanmış bir olaya dayanıyor. Genç dağcı Aron Ralston’un başına gelenleri konu ediniyor. Aron, kimseye haber vermeden çıktığı yolculukta büyük bir kaya parçasının arasına sıkışır. 5 gün boyunca hayatta kalmak için çabalayan Aron’ı oradan kurtaracak kimse yoktur. Kolu kayaya sıkışmış bir şekilde aç ve susuz kalan Aaron, yakınlarından yardım bekler. Ancak bir süre sonra kimsenin ondan haberi olmadığını anlar. Aron’ın yaşadığı içsel hesaplaşmalar sizi adeta içine çekecek.

 

13. The Man From Earth (2007)

Tek Mekanda Geçen Gerilim Filmleri
The Man from Earth Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

John Oldman, bir üniversitede tarih profesörüdür ve görevinden ayrılıp başka bir yere taşınmaya karar verir. Veda için evine gelen arkadaşları, John’un taşınmasının altındaki gerçek nedenleri merak eder. Arkadaşlarının soruları üzerine pes eden John, taşınma nedenini açıklar: John, yaklaşık 14 bin yaşında olan bir ölümsüzdür. Birçok arkadaşı John’un yalan söylediğini düşünse de bazılarıysa ona inanır. Düşük bütçeli bir film olmasına rağmen oldukça ilgi çekici olan The Man From Earth, kesinlikle izlemeniz gerekenler arasında!

14. Rear Window (1954)

Tek Mekanda Geçen Gerilim Filmleri
Rear Window Türkçe Altyazılı (Dublaj) izle

Tüm filmin tek bir açıdan çekilmesi, gerim gerim gerilmenize yetiyor! Oldukça eski bir film olan Rear Window, bacağını kaybettikten sonra tekerlekli sandalyeye mahkum kalan Jeff’in başına gelenleri konu ediniyor. Tekerlekli sandalyede geçen günleri boyunca bir kamera yardımıyla komşusunun evini izleyen Jeff, komşunun acımasız bir suçlu olduğunu öğrenir. Adaletin yerini bulması içinse elinden geleni ardına koymayacaktır.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!