Sozialen Medien

#Netflix Hayatta Kalma Filmleri – Netflix’te İzleyebileceğiniz IMDb Puanı Yüksek Hayatta Kalma Filmleri

Netflix Hayatta Kalma Filmleri – Netflix’te İzleyebileceğiniz IMDb Puanı Yüksek Hayatta Kalma Filmleri

Reklamsız Dizi Film izlemek isterseniz Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi ziyaret edebilirsiniz .

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Hayatta Kalma Filmleri

Netflix aboneleri için aksiyonu, macerası ve gerilimi en bol olan hayatta kalma filmlerini listeledik. Listemizde en popüler hayatta kalma filmlerinin yanı sıra sadece Netflix’te izleyebileceğiniz filmlerde yer alıyor. İşte BuradaBiliyorum.Com okurları için hazırladığımız en iyi hayatta kalma konulu Netflix filmleri…

Netflix Hayatta Kalma Filmleri;


1. Solo (2018) – IMDb: 4.9

Netflix

Yaşanmış bir hikayenin senaryolaştırılarak izleyiciye sunulduğu “Solo” filminde genç sörfçü Alvaro Vizcaino’nun başına gelenleri izliyoruz. Kanarya Adası taraflarında en iyi dalgayı bulmak için keşfe çıkan genç adam kayalık bir bölgeden yuvarlanarak sakatlanır. İnsanlardan oldukça uzak bir yer de olan Alvaro hayatta kalabilmek için sıcakla, soğukla, dayanılmaz acılarla ve susuzlukla mücadele edecektir. Solo filmini Netflix’te izleyebilirsiniz.

Tür: Hayatta Kalma, Dram, Macera

Fragman


2. How It Ends (2018) – IMDb: 5.0

Netflix

Başrolünde Theo James ve Forest Whitaker’in rol aldığı hayatta kalma filmi How It Ends filminde nişanlısını bulmak için türlü tehlikeler atılan Will ve kayınpederini izliyoruz. Şehirde yaşanan büyük bir felaket sonucu şehir kuzey ve güney olmak üzere ikiye ayrılır. Her yerde bir kaos ortamı hüküm sürerken Will’in nişanlısı kaybolmuştur. Üstelik bir de hamile olan kadını bulmak için kayınpederiyle bir olan Will onunla birlikte batıya doğru yol alırlar.

Tür: Hayatta Kalma, Gerilim, Aksiyon

Fragman


3. The Silence (2019) – IMDb: 5.3

Netflix

Korku ve gerilim dolu senaryosuyla Netflix’te yayınlanan en iyi hayatta kalma filmlerinden biri olan The Silence filminde dünyayı etkisi altına alan ölümcül yaratıkların saldırısından kurtulmaya çalışan bir aileyi izliyoruz. Sese karşı duyarlı olan ve hemen saldırıya geçebilen yaratıklardan kurtulmanın tek yolu sessiz olmaktır.

Tür: Hayatta Kalma, Korku, Gerilim, Fantastik

Fragman


4. In the Tall Grass (2019) – IMDb: 5.4

Netflix

Uzun otlarla kaplı uçsuz bucaksız bir ovanın ortasında oturan teyzelerine gitmek için yola çıkan Cal ve Becky kardeşler bu uzun yolculuk sırasında otların arasından bir anne ile küçük çocuğunun feryadını duyarlar. Bu bağırışlar sonucu insanları kurtarmak için otların arasına giren iki kardeş artık yardım eden değil yardım bekleyen kişiler olacaklardır.

Tür: Korku

Fragman


5. Hold the Dark (2018) – IMDb: 5.6

Netflix

William Giraldi’nin romanından sinemaya uyarlanan ve başrolünde Jeffrey Wright, Alexander Skarsgard ve Riley Keough’un rol aldığı Gerilim dolu hayatta kalma filmi bir avcının hikayesini konu ediniyor. Filmin hikayesinde ufak bir köye gelen kurt sürüsü küçük bir çocuğu yanlarına alarak yyuvalarına dönerler. Çocuğun ailesi ise hala yaşıyorsa eğer çocuklarının geri dönmesi ve kurtların öldürülmesi için işinin ehli bir avcı tutarlar. İlk başta görevinde bir hayli ilerleme kaydeden avcı gün geçtikçe fiziksel ve psikolojik olarak yorulacaktır. Artık avcı ve avlanan kavramları tamamen değişmiştir.

Tür: Hayatta Kalma Filmleri, Gerilim

Fragman


6. The Skin of the Wolf (2017) – IMDb: 5.7

Netflix

Hayatta kalma deyince bunun sadece fiziksel olarak değil ruhsal olarak da bir hayli zor olduğunu gösteren The Skin of the Wolf eşsiz senaryosuyla öne çıkıyor. Filmde tek başına dağın başında yaşayan ve avcılık yaparak geçinen Martinon’un evliliklerini ve eşlerinin yaşadıkları felaketleri izliyoruz. Arkadaşı Pascuala’nın tavsiyesiyle evlenen Martinon karısını bir hayli boşlayınca karısıda hem ona ihanet edip hem de kısa sürede ölür. Bu ölümün ardından bir hayli sarsılan Martinon bu sefer tekrar Pascuala’nın yanına gider. Bu seferde Pascuala’nın kızı ile evlenen Martinon karısına öyle kötü günler yaşatmaktadır ki Adela artık bu karanlık hayat içinde hayatta kalma mücadelesi verirler.

Tür: Dram

Fragman


7. The Decline (2020) – IMDb: 5.9

NEtflix

Netflix2in 2020 yılına damgasını vuran hayatta kalma filmi The Decline distopik bir gelecekte yaşanması beklenen felaketlere hazırlık için bir grubun hayatta kalma kampına katılmasını anlatmaktadır. Bu kampta hayatta kalabilmek için eğitimler alan bir grup insan yaşanan bir kaza sonrasında büyük bir felaket başlar. The Decline filmini mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Hayatta Kalma, Aksiyon

Fragman


8. The Ritual (2017) – IMDb: 6.3

Netflix

Üniversite yıllarından beri sıkı dost olan 4 arkadaş sevdikleri bir arkadaşının ölümü vesilesiyle tekrar bir araya gelirler. Birlikte İskandinav diyarında uzun bir geziye çıkmak isteyen 4 arkadaş bu sırada tehlikelerle dolu İskandinav ormanlarının derinliklerine doğru yol alırlar.

Tür: Hayatta Kalma, Korku

Fragman


9. Bird Box (2018) – IMDb: 6.6

NEtflix

Fantastik bir hikayeyi konu edinen Bird Box filminde genç bir kadın iki çocuğuyla birlikte peşlerinde olan gizemli yaratıklardan kurtulmaya çalışmaktadırlar. Tüm dünyada insanların hayatlarını tehdit eden ve nerdeyse insanlığın sonunu getiren bu yaratıklar. İki çocuğunu kurtarmak amacıyla bu fantastik canavarlardan kaçmayı düşünen Malorie bu zorlu yolculukta gözleri kapalı bir şekilde ve sadece duyma yetisini kullanarak devam etmek zorundadır.

Tür: Korku, Gerilim

Fragman


10. The Platform (2019) – IMDb: 7.0

NEtflix

2020 yılının en dikkat çekici ve en iyi filmlerinden biri olan The Platform Netflix orijinal yapımı bir hayatta kalma filmidir. Sosyal bir deney amacıyla dikey bir şekilde tasarlanan ve 100’lerce kattan oluşan El Hoyo hapishanesi her katında iki mahkumu barındırmaktadır. Hergün iki defa mahkumlara verilen yemek ise bir platform üzerinden en yukarıdan en aşağı katlara kadar gönderilir. Tabi bir yerden sonra yemek kalmayacak ve alttakiler aç kalacaktır. Gönüllü olarak bu sisteme katılan Goreng geçirdiği ilk iki ayın sonucunda sisteme baş kaldırmaya başlar. Son yılların en iyi hayatta kalma filmlerinden biri olan El Hoyo İspanyol yapımı bir filmdir.

Film hakkında ilginç bilgilere ulaşmak için; Tüm dünyayı kasıp kavuran Netflix Filmi The Platform içeriğini okuyabilirsiniz.

Tür: Bilim Kurgu, Korku

Fragman


11. The Road (2009) – IMDb: 7.2

Netflix

2009 yılına damgasını vuran ve senaryosuyla bir hayli konuşulan The Road filminin oyuncu kadrosunda Viggo Mortensen, Kodi Smit-McPhee ve Guy Pearce rol almıştır. Filmde Kıyamet sonrası yangın yerine dönen Amerika’da bir baba ve oğlunun Amerika’yı boydan boya yürüyerek geçmeleri konu ediniliyor. Hayatta kalanların yanına sığına bilmek için bu tehlikeli yolculuğa çıkan ikili ellerindeki basit silahlarla bu tehlikeli ve zor hava koşullarına rağmen yollarına devam ederler.

Tür: Bilim Kurgu, Dram

Fragman


12. Unbroken (2014) – IMDb: 7.2

Netflix

İkinci dünya savaşı sıralarında geçen yaşanmış bir hayatta kalma hikayesini anlatan Unbroken filminde Amerikalı Olimpiyat oyuncusu ve uzun mesafe koşucusu Louis Zamperini’nin yaşadıklarını izliyoruz.2. Dünya savaşı sıralarında olimpiyatlarda yaşadığı başarılarla Adolf Hitler’in dahi tanışmak istediği bu adam savaş zamanı kariyerini bir kenara bırakarak gönüllü olarak asker olur. Pasifik savaşı sıralarında yaşanan bir kaza sonrasında 2 arkadaşı ile birlikte 47 gün boyunca yaşam mücadelesi veririler. Sonunda kurtulduklarını sanan 3 arkadaş 47 günün üzerine şimdide Japon Deniz Kuvvetlerine esir düşmüşlerdir.

Tür: Dram, Biyografi, Savaş

Fragman


13. Sessiz Bir Yer (2018) – IMDb: 7.5

NEtflix

Konuşmayı bilmelerine rağmen birbirleriyle işaret dili ile anlaşan bir aile hayatlarını son derece sessizlik içerisinde geçirmektedirler. Bunun sebebi ise ailenin peşinde ve sese duyarlı olan varlıkları uyandırmak istememeleridir. Ancak bu sessizlik çocukların oyun oynarken bir lambayı kırmalarıyla bozulacaktır. 2018 yılında yayınlanan hayatta kalma filmi Sessiz Bir Yer’i Netflix’te izleyebilirsiniz.

Tür: Gerilim, Korku

Fragman


14. Cast Away (2000) – IMDb: 7.8

NEtflix

Ünlü yönetmen Robert Zemeckis imzalı unutulmaz hayatta kalma filmi Cast Away’ın başrolünde Tom Hanks rol almıştır. 2000’li yılların en iyi filmlerinden biri olan Cast Away filminde FedEx şirketi için çalışan sistem analisti Chuck Noland’ın yine bir iş gezisi sırasında Güney Pasifik üzerlerindeyken uçağının düşmesiyle verdiği hayatta kalma mücadelesi anlatılmaktadır. Bilinmeyen bir sebeple düşen uçaktan sağ kurtulmayı başaran Noland bilincini kaybetmiş bir şekilde kendisini bir adada bulur. Hayatı boyunca lüks bir yaşam süren Noland yokluk içerisinde bu adada hayatta kalmaya çalışacaktır.

Tür: Macera, Hayatta Kalma, Dram

Fragman   


15. The Revenant (2015) – IMDb: 8.0

Netflix

Hollwood’un en iyi aktörlerinden Leonardo di Caprio’nun başrolünde yer aldığı unutulmaz film başarılı aktöre Oscar ödülünü de getirmiştir. Filmde Amerika’nın henüz kuruluş yıllarında avcılık ve toplayıcılıkla hayatlarını sürdüren bir gruba mensup olan Hugh Glass yine bir av sırasında Ayı saldırısına uğrar ve ağır yaralanır. Ekibin en iyisi olmasına rağmen arkadaşları tarafından ölüme terk edilen Glass’ın gözü önünde oğlunu da vururlar. Ölmek üzere olan Glass deneyimlerinden ve intikam düşüncesinden güç alarak hayatta kalmaya çalışacaktır. Gelmiş geçmiş en iyi hayatta kalma filmlerinden biri olan The Revenant’ı Netflix’te izleyebilirsiniz.

Tür:Western, Macera

Fragman

Önerilen İçerik: Netflix’te Yer Alan En İyi ve Unutulmaz Filmler

BuradaBiliyorum.Com

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"