Allgemeines

#“Savaşa Hayır” Eylemlerine Yasak Getiren İstanbul Valiliği Sosyal Medyanın Gündeminde #SosyalMedya #Tv #BB

“Savaşa Hayır” Eylemlerine Yasak Getiren İstanbul Valiliği Sosyal Medyanın Gündeminde

Geçtiğimiz günlerde Suriye sınırında gerçekleşen hain saldırı sonucunda 35 askerimiz İdlib’te şehit olmuştu. Türkiye, şehitlerinin yasını tutmaya devam ederken İstanbul Valiliği de ülkedeki hassas durumda çatışma ortamının oluşmaması için tedbir aldığını belirtti. Valilik, 10 gün süreyle tüm miting ve gösterileri yasakladığını duyurdu. Detaylara birlikte bakalım.

  #BluTv’nin Yeni Dizisi: Saygı | Bir Ercüment Çözer Dizisi

İstanbul Valiliği, İdlib’te 35 askerimizin şehit olmasının ve göçmenlere sınır kapılarının açılmasının ardından bir karar aldı

istanbul valiliği


Valilik alınan kararla, toplumda infial oluşmaması için 10 gün süre ile İstanbul’da gerçekleşecek tüm miting ve gösterileri yasakladığını duyurdu

istanbul valiliği

10 Mart Salı günü saat 23.59’a kadar tüm gösteri ve mitinglere yasak getirildi

istanbul valiliği

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamanın tam metni ise şöyle;
“İç savaş dolayısıyla ülkemizi tehdit eden terör gruplarına yönelik 2016 yılında Fırat Kalkanı ve 2018 yılında Zeytin Dalı Harekatlarıyla terör devleti oluşumlarını engelleyen ülkemiz ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman askerlerine yönelik, son olarak 27 Şubat’ta İdlib’de Esat rejiminin gerçekleştirdiği menfur saldırıya müteakip başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı’yla bölgenin istikrarı adına meşru müdafaa kapsamında gerekli karşılıklar verilmektedir.

  #12 Denkmäler für die Opfer der NS-Zeit in Berlin

“Suriye’de şehitlerimiz ve gazilerimizin olduğu böylesi hassas bir dönemde, toplumda infial uyandıracak; milli, vicdani ve insani değerlere dokunacak, toplumsal iç barışı tehdit edebilecek şekilde “Savaşa Hayır” vb. konular adı altında; miting, yürüyüş, basın açıklaması, imza kampanyası, stant/ çadır açma, bildiri, afiş dağıtma vb. eylem ve etkinlikleri gerçekleştirecek grup/şahıslar ile vatandaşlarımız arasında sözlü ve fiziksel provokasyon amaçlı olayların olabileceği dikkate alındığında kamu düzeninin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunmasını tehlikeye düşürebileceği değerlendirilmektedir.

“Bu bağlamda, ilimiz sınırları dahilinde huzur ve güvenliğin, kamu düzeninin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması, müessif ve provokatif olayların yaşanmaması için, Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin Suriye’de yürütmekte olduğu askeri operasyonları eleştirmeye veya bu operasyonların sonlandırılması amacıyla kamuoyu oluşturmaya yönelik toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, stant açma, imza toplama, bildiri, broşür dağıtma vb. etkinlikler; 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/A ve 11/C maddeleri ile 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19. Maddeleri hükümleri doğrultusunda Valilik Makamının 01.03.2020 tarihli olurları ile 01.03.2020 Pazar günü saat 00.01’den 10.03.2020 Salı günü saat 23.59’a kadar (10) gün süreyle yasaklanmıştır.”

  #How I Met Your Mother Hakkında Az Bilinen 10 Detay!


1. İstanbul Valiliği tarafından alınan bu karar ise sosyal medyanın gündemine oturdu;

#SavaşaHayır demek İstanbul Valiliği tarafından yasaklanmış.

Sanırım savcılarda boş durmayacak ve tweet atanlar hakkında işlem de yapacak.

Bugünden yarına not düşmek istiyorum;#SavaşaHayır pic.twitter.com/u9K9Ge0MHJ

— Gökhan ÖZBEK (@gokhanozbek) March 3, 2020

2.

İstanbul valiliği’nin açıklamasını gördünüz mü? #SavaşaHayır demek yasaklanmış. Gerekçesi de „iç barışı tehdit etmesi“. Savaş istememek nasıl barış tehdidi oluyor. Nasıl bir kafa bu? pic.twitter.com/grj4BzTgZZ

— Levent?️ (@fevrisosyolog__) March 3, 2020

3.

İstanbul Valiliği #SavaşaHayır demeyin demiş…

Peki o zaman;#BarışaEVET diyebiliyor muyuz? pic.twitter.com/HX70qh2llE

— subLiminAL (@ceLALce) March 3, 2020

4.

İstanbul Valiliği “ #SavaşaHayır “ temalı aktiviteleri yasaklamış.

MESAJ GAYET AÇIK

YORUM YAPMAYA GEREK YOK..

— T.CKemalBildiş (@TC_BildisKemal) March 3, 2020

Kaynak: 1

  #Çarkıfelek (Passion Fruit) Meyvesi Nedir? Faydaları Nelerdir?

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"