Technologie

Sıra dışı tasarımıyla gelecekten fırlayan piyano: Roland GPX-F1 [Video]roland


Elektronik enstrüman şirketi Roland, sıra dışı bir piyanoya imza attı. Tasarımıyla fütüristik bir çizgi sunan GPX-F1 isimli piyano, geleceği gözler önüne seriyor.

Konsept bir ürün olarak karşımıza çıkan piyano, şirketin gelecekteki vizyonunu sergiliyor. Roland, piyanonun yaklaşık 300 yıldır var olduğunu ve bu süre zarfında formunda çok az değişiklik olduğunu belirtiyor.  Şirket, tasarımcılardan piyanonun geleneksel tasarımı yerine sıra dışı bir ürüne imza atmalarını istedi ve 2015 yılından beri çalışan tasarımcılar ana görselde yer alan ürünü tasarladılar.

Bu ürün şu şekilde çalışıyor: Hoparlörler ve rezonatörler, genellikle bir piyano kabininden gelen ses rezonansını yeniden oluşturmak için tabandan üst panele, içi boş çerçevenin içine kadar her yerde paketleniyor. Hatta oyuncunun özel olarak fark edeceği seslerin yansıtıldığı ve çekiçlerin akustik bir piyano teline çarptıklarında çıkardığı gürültü gibi şeyleri yeniden yaratacağı yakın alan hoparlörleri bile mevcut.  Roland’ın geçtiğimiz yıl Alexa destekli bir klavye tanıttığı göz önüne alınırsa bu piyano çok da sürpriz değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Roland imzalı piyano satışa sunulacak mı?

Satışa sunulması için hiçbir planın olmaması gerçek bir konsept ürünü – Roland, piyanonun geleceğini göstermek için yaptıklarını söylüyor.


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!