Technologie

Tesla Cybertruck’ın kırılmaz denilip kırılan camları tişört oldu! – BB

Elon Musk’ın yeni gözdesi olan Tesla Cybertruck sunumunda beklenmedik bir sürpriz olmuştu. Firma bu sürprizi de ticari hale getirdi..

Tesla Cybertruck, Tesla Semi ile benzer şekilde Tesla Armor Glass isimli darbelere oldukça dayanıklı “özel zırhlı camlar” üstüne kuruluyor. İşte bunu göstermek için Cybertruck lansmanında Tesla’nın tasarım şefi Franz von Holzhausen aracın penceresine bir “demir top” fırlatmıştı. Hatırlarsınız tam da bu noktada “firma için” beklenmedik bir durum oldu ve kırılmaması gereken cam kırıldı. İlk atışın çok sert olduğu düşünüldüğünden Holzhausen aynı topu bu sefer arka pencereye fırlattı. Bu darbe sonucunda yine kırılmaması gereken arka cam da kırıldı. Lansmanda sonuca oldukça şaşırdıklarını belirten Elon Musk, bunun neden olduğunu anlamadığını aktarmıştı. Söylendiği kadarıyla firma camı daha önce defalarca denemiş ve böyle bir sorunla karşılaşmamıştı. Hatta daha sonra cama 1 kg ağırlığındaki demir topun tam beş defa fırlatıldığı ve bir sorun olmadığı dahi aktarıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmanın buradaki hatası üstüne beş defa demir top atılan camı, altıncı deneme için değiştirmeden sahneye çıkan araçta kullanması olmuştu. İşte bu kötü görünen durumu bir kez daha değerlendiren ve ticari hale getiren Tesla, kısa süre önce Cybertruck‘ın kırılan camlarına gönderme yapan bir tasarıma sahip “Men’s Cybertruck Bulletproof Tee” isimli tişört modeli satışa sundu. Direkt olarak burada 45 dolara satılan tişört, güldürmeyi başarıyor. Tesla Cybertruck her şekilde gündemde tutulmaya devam ediliyor.

Tesla Cybertruck tişört
Tesla Cybertruck tişört

Tesla Cybertruck hakkında bilinmesi gerekenler şöyle

Araç tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Elektrikli pickup modelinin en güçlü versiyonu 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabilirken, araçta pil konusunda da üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Aracın açıklanan 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatı bulunuyor. Daha üstteki diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip.


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!