Technologie

Tesla Model 3 için ortaya çıkan büyük teknik detaylarTesla Model 3

Elektrikli otomobil pazarının en popüler modellerinden Tesla Model 3, yakın gelecekte çok daha güçlü ve performanslı hale gelecek gibi görünüyor.

Tesla’nın en uygun fiyatlı elektrikli otomobil modeli olan Tesla Model 3, şu an en fazla 75 kWh pil paketiyle alınabiliyor. Firmanın yazılım kodlarından elde edilenlere göreyse üzere araç için tam 100 kWh pil paketi de yolda bulunuyor. Bu da gerçekten oldukça iyi görünüyor. 100 kWh ile menzil konusunda sınıfı içinde (Tahminler tam 640 km civarında) sınırları zorlayacak modelin, bu kadar yüksek pil kapasitesiyle “Ludicrous Mode” seçeneği kazanacağı da yine kodlar içerisinde kendisini gösteriyor. Model 3 Performance için daha önce söylenmesine rağmen getirilmeyen Ludicrous Mode, çok yakında gerçek olacak gibi duruyor. Biliyorsunuz bu mod sayesinde Tesla araçlar tüm gücünü kullanarak inanılmaz kısa sürede 0’dan 100 km/s hıza çıkabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model 3 herkese hitap eden bir otomobil modeli

Ancak Tesla bu aralar biliyorsunuz sürekli olarak Cybertruck ile gündeme geliyor. Kısaca hatırlamak adına Cybertruck’ın tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Elektrikli pickup modelinin en güçlü versiyonu 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor. Araçta pil konusunda da ise motor tarafı gibi üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Tesla Cybertruck’ın 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatı bulunuyor. Diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolar fiyat etiketlerine sahip. Araç 2021 sonu, 2022 başında yollarda olacak.

İlgili Video

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!