Technologie

Twitter için tweet cevaplarını engelleyecek değişimTwitter CES 2020

CES 2020 kapsamında yeni özelliklerini duyuran Twitter, kullanıcıların çok hoşuna gidecek bir özelliği bünyesine ekliyor.

Birbirinden etkileyici duyurularla geçen CES 2020, Twitter cephesinden de yeni duyurulara ev sahipliği yaptı. Twitter’ın ürün yönetiminden sorumlu ismi Suzanne Xie’nin katıldığı panelde, sosyal ağa eklenecek en yeni özelliğin de ön gösterimi yapıldı. Bu özellik ise kullanıcıların hayli hoşuna gidecektir diye düşünüyoruz. Çünkü yeni özellikle beraber tweet’lerinize kimin cevap atıp atamayacağını (mention) belirleyebiliyorsunuz. Böylelikle örneğin arkadaşlarınız arasında tartıştığınız bir konuya üçüncü kişiler dahil olamıyor. Üstelik bu yeni özellik hayli detaylandırılabiliyor da.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter cevaplama sistemini değiştiriyor

Yeni sistemde tweet atarken sohbete dahil olacak kişileri seçebilmeniz için 4 farklı seçenek sunuluyor: Global, Group, Panel ve Statement. Global, herkesin yanıt yazabileceği tweet’ler anlamına geliyor. Group’ta sizin takip ettiğiniz veya mention attığınız kişiler yanıt yazabiliyor. Panel’de söz konusu tweet’te etiketlediğiniz kişiler dışında kimse size yanıt yazamazken; Statement’ı seçerseniz o tweet tamamen yorumlara kapatılıyor. Tabii bu yoruma kapalılık cevap atma için geçerli. Her ne özelliği seçerseniz seçin Twitter kullanıcıları hala tweet’lerinizi retweetleyip yorum yazabiliyor. Xie yaptığı açıklamada özelliğin şimdilik hala geliştirildiğini kaydederken tüm kullanıcılar için yılın ilerleyen zamanlarında açılacağını kaydediyor. Yeni özellikle beraber siber zorbalığın da azaltılması hedeflenirken, kullanıcıların daha güvenli bir sosyal ağ deneyimi yaşaması amaçlanıyor.

İlginizi çekebilir

AirPods’a benzer deneyim sunan kablosuz kulaklık arayanlara güçlü alternatif


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!