Sozialen Medien

#Kore Filmleri – IMDB Puanı Yüksek En İyi Kore Filmleri

En İyi Kore Filmleri – IMDB Puanı Yüksek Kore FilmleriSon yıllarda popülaritesini artırmış Kore Filmleri listesinde sizler için en iyi yapımları bir araya getiriyoruz. Kore Filmleri listesinde IMDB puanı yüksek en çok izlenen Kore filmlerini bulabilirsiniz. İşte, Kore sinemasını seven okurlarımı için aşk, romantik, aksiyon ve komedi türünde yer alan en yeni Kore filmleri listesi…

Kore Filmleri;

30. Parasite (2019) IMDb: 8.6

en iyi kore filmleri

2020 Oscar Ödülünün sahibi ve şimdiden efsaneler arasına girecek enfes bir yapım Parasite… Film, Fakir ve yoksulluk içerisinde yaşayan KİM ailesi ve oldukça zengin olan PARK ailesi arasında yaşanan ilginç, komik ve dram dolu hikayeyi anlatmaktadır. KİM Ailesi üyeleri gerçek kimliklerini saklayarak oldukça zengin olan Park ailesinin içerisin birer birer girmektedir. Bir anda bütün aile üyeleri zenginlik ile karşılaşınca ortaya oldukça komik olayların yanı sıra aynı zamanda dramın sınırlarını zorlayan efsanevi bir film ortaya çıkıyor. Kore filmleri listesinde en yeni filmlerden olan Parasite filmini  mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

Tür: Dram, Gerilim, Komedi

Fragman


29. The Thirst (2009) IMDb: 7,2

en iyi kore filmleri

Kore sinemasının en iyi korku filmleri listesinde her daim kendisine tepede yer bulan Kan Arzusu filmi, dünya genelinde birçok ödülünde sahibi durumundadır. Kore sinemasının en çok bilinen oyuncularından Sang Kang-Ho ve Ha-kyun Shin’e ek olarak Kim Ok-bin’de rol almaktadır. Film, aslında Emile Zola’nın bir eserinden uyarlanmıştır ve konu olarak Emmanuel Virüsü (EV) adı verilen ölümcül bir virüsün yok edilebilmesi için gönüllü bir rahibe olan Sang-hyun’un hikayesini anlatır. Oldukça etkileyici olayların yaşandığı filmde soluksuz kalmayacaksınız.

Tür: Romantik, Dram, Korku

Fragman


28. A Tale of Two Sisters (2003) IMDb: 7.2

en iyi kore filmleri

En güzel Güney Kore filmleri listesine her daim giren ve izleyenleri kendisine hayran bırakan „Karanlık Sırlar filmi“, anneleri öldükten sonra hastalığa yakalanan iki kız kardeşin hikayesini anlatmaktadır. Yaşanan kötü durumun ardından hastalığa yakalanan kızların tedavileri tamamladıktan sonra eve dönerler. Evde artık üvey anneleri vardır ve kızlar bu üvey anne ile anlaşamaz. Bu durumun ardında da büyük olaylar gelişmeye başlar…

Tür: Dram, Korku, Gizem

Fragman


27. Papatya (2006) IMDb: 7.2

en iyi kore filmleri

Kore filmleri aşk türünü en çok işleyen sinemaların başında gelmektedir. Listemiz de aşk ve romantik türde birçok Kore filmi yer almaktadır.  Türkçe karşılığı Papatya olan ve dram türünün örnek yapımları arasında gösterilen bu harika eser, mafya için çalışan bir kiralık katil ile genç ve güzel bir ressamın aşkını konu alıyor. Filmde Kore sinemasının önemli oyuncuları un Ji-hyun, Jung Woo-sung ve Lee Sung-jae gibi önemli isimler de yer alıyor. Eğer Kore sinemasına ufaktan da olsa bir ilginiz varsa, kesinlikle başlangıç için güzel bir tercih.

Tür: Dram, Romantizm

Fragman


26. Train to Busan (2016) IMDb: 7,5

en iyi kore filmleri

Sinemada birçok ödülün sahibi olan ve zombi film türünde oldukça başarılı bir yapım olan Zombi Ekspresi, konu olarak; zombi istilası sırasında tren içerisinde mahsur kalan insanların hayatta kalma çabalarını oldukça güzel bir şekilde beyaz perdeye aktarmaktadır. En İyi Güney Kore filmleri arasında gösterilen Zombi Ekspresi filmi, ön yargılarınızı kırıp izlemeniz gereken bir film.

Tür: Aksiyon, Korku, Gerilim

Fragman


25. Sympathy for Lady Vengeance (2005) IMDb: 7,6

en iyi kore filmleri

2005 yılında vizyona giren İntikam Meleği filmi, Güney Kore sinemasının en güzel suç ve dram film türlerinden bir tanesidir. Her anı heyecan dolu bu filmde, tam 13,5 yıl boyunca işlemediği bir suçtan dolayı hapis yatan Lee Geum-ja’nın dizginleyemediği intikam arzusunu oldukça başarılı bir şekilde bizlerin önüne sermektedir.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


24. A Bittersweet Life (2005) IMDb: 7.6

en iyi kore filmleri

Dram ve aksiyon filmlerinin en güzel örnekleri arasında gösterilen Acı Tatlı Hayat filmi, mafya liderinin sağ kolu olan Sunwoo’nun sevdiği kadın tarafından ihanete ve sonrasında da yaşananlar konu alıyor.

Tür: Aksiyon, Dram

Fragman


23. Sympathy for Mr. Vengeance (2002) IMDb: 7.7

en iyi kore filmleri

2002 yılında vizyona giren ve Kore sinemasının en başarılı işlerinden bir tanesi olan Haklı İntikam, aksiyon ve drama türünde gerçekten oldukça etkileyici bir yapım. Song Kang-Ho, Bae Doona ve Ha-kyun Shin gibi Kore sinemasının önemli oyuncuların yer aldığı filmde, hasta kız kardeşine böbrek nakli yapılması için çocuk kaçıran Ryu’nun hayatını anlatmaktadır. Organ mafyası ile başı belaya giren, kendisinin işkencenin ortasında bulur.

Tür: Aksiyon, Drama

Fragman


22. My Way (2011) IMDb: 7,8

en iyi kore filmleri

Güney Kore sinemasının en etkili filmlerinden bir tanesi olan Benim Yolum, genel olarak savaş ve dram üzerinde ilerleyen bir yapım. İkinci Dünya Savaşı’na gittiğimiz bu filmde, Kore’de yaşayan iki atletin, cephede savaşan askerler haline gelmesini anlatıyor. Tabi, bu iki atletin hangi sebepten dolayı cephede yer aldıkları da ayrı bir konu. Gelmiş geçmiş en güzel Kore filmleri arasında bulunan Benim Yolum’u henüz izlemediyseniz, hiç vakit kaybetmeyin.

Tür: Savaş, Aksiyon, Dram

Fragman


21. Madeo (2009) IMDb: 7.8

en iyi kore filmleri

Kore’nin güneyinde küçük bir kasabada, zihinsel engelli çocuğuyla yaşamaya çalışan fedakar bir annenin hikayesini anlatan filmde, mütevazi bir yaşam süren bir annenin bu huzurlu hayatı, genç bir kızın öldürülmesinin ve oğlunun şüpheli olarak tutuklanmasından sonra alt üst olur. Zihinsel engelli oğlunu hayatta tutmak için mücadele verecektir.

Tür: Suç, Dram, Gerilim

Fragman


20. I Saw The Devil (2010) IMDb: 7.8

en iyi kore filmleri

Kore sinemasının aksiyon ve suç türünde son yılların en iyi filmleri arasında gösterilen Şeytanı Gördüm, müthiş zekasıyla dehşet ve esrarengiz cinayetler işleyen ve bu cinayetleri işlerken yetişkin çocuk ayrımı yapmayan Kyung-chul ve intikam peşinde koşan gizli ajan Dae-hoon arasındaki çekişmeyi anlatmaktadır.

Tür: Aksiyon, Gerilim, Suç

Fragman


19. The Man From Nowhere (2010) IMDb: 7.8

en iyi kore filmleri

Annesi uyuşturucu batağında olan So Mi, eskiden hapis yatan şimdilerde ise bir rehinci dükkanında yalnız yaşayan TEe-Sik’in etrafında dolaşıp onun ilgisi çekmek istemektedir. Bir gün annesini uyuşturucu çaldığı için mafya tarafından öldürülür. Kendisi ise organ kaçakçıları tarafından ele geçirilir. Kahramanımız Tae Sik kızı kurtarmak için mafya ile çatışmaya başlar. Bol aksiyonlu harika bir Kore filmi için Mazi Olmayan Adam’ı mutlaka izlemenizi öneririz.

Tür: Aksiyon, Dram, Gerilim

Fragman


18. Only You (2011) IMDb: 7.8

en iyi kore filmleri

Eski bir boksör Cheol Min, aldığı bir yara sonrasında boks hayatına veda eder. Jung-Hwa gözlerini kaybeder ancak o başarılı bir kadındır. O tele pazarlamacı olarak çalışır. Cheol Min bir otoparkta dar bir bilet gişesinde çalışarak zaman geçirir. Günün birinde bu ikili bir araya gelir. Dram ve Romantik türde son yılların en başarılı Kore filmi Sadece Sen’i kesinlikle izlemelisiniz.

Tür: Aksiyon, Dram, Romantik

Fragman


17. Ode to My Father (2014) IMDb: 7.8

en iyi kore filmleri

Gelmiş geçmiş en iyi Kore filmleri arasında her daim kendisine yer alan ve Dram türünün en başarılı örneklerinden bir tanesi olan Ode to My Father, 1950 yılındaki yaşanan Kore Savaşına odaklanmaktadır. Büyük savaştan kaçmayı başaran çocuk yaştaki Duk-soo (Hwang Jeong-min), ablasını kaybedince, onu arayan babasını da arkada bırakarak hayatta kalmaya devam eder. Yolculuğunun sonunda artık bir şehre yerleşir. Küçük yaşlarda babasının görevini almak için çabalayan Duk Soo, büyüdüğünde Almanya’da bulunan ve ciddi ölüm riski taşıyan kömür madenlerinde çalışmaya karar verir. Hayat artık daha da zor olmaya başlayacaktır.

Tür: Dram, Savaş

Fragman


16. Masquerade (2012) IMDb: 7.8

en iyi kore filmleri

Chang-min Choo’nun yönetmen koltuğunda oturduğu, oyuncu kadrosunda ise Byung-Hun Lee, Seung-ryong Ryu ve Hyo-Joo Han’ın yer aldığı Masquerade filmi 2012 yılında vizyona gire tarihi bir Kore filmi… Hikayemizde, Kore Joseon Hanedanlığı’nın 15. Hükümdarı Kral Gwang-hee danışmanı Heo Gyun Ha’Sun’a yapılacak suikastı önlemek için kendisine benzer birisini bulmak ister. Araştırmalar sonrasında bir acrobat olan Ha-sun bulunur. Korkulan olur ve hükümdar zehirlenir. Artık yönetimde akrobat Heo Gyun Ha-sun’dur. 

Tür: Dram, Tarih

Fragman


15. The Chaser (2008) IMDb: 7.9

en iyi kore filmleri

Aksiyon, Suç ve Gerilim türlerini içerisinde barındıran Ölümcül Takip filmi, eski bir polis memuru Joong ho, eski hayatından farklı olarak kadın satıcısı olmuştur ve paradan başka bir şey düşünmemeye başlamıştır. Ofise telefon gelir, kızlar işe gider ve Joong Ho parasını kazanır. Bir gün telekızlar ortadan kaybolmaya başlamıştır. Kadınların başkası tarafından satıldığını öğrenince sinirlenir. Artık ölümcül bir takip başlamıştır.

Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim

Fragman


14. Oasiseu (2002) IMDb: 7.9

en iyi kore filmleri

Senaryo ve yönetmen koltuğunda Chang-dong Lee’nin oturduğu Oasiseu filmi, davranış bozuklukları sebebiyle ailesi tarafından dışlanan genç Jong-du’nun hikayesini beyazperdeye aktarmaktadır. Yıllar önce bilinçsizce kaza yapmış ve hapis cezası yatmıştır. Hapisten çıkınca vicdan rahatlatmak için ölümüne sebep olduğu kişinin evine gider ve burada beklenmedik bir görüntüyle karşılaşır.

Tür: Dram, Romantik

Fragman


13. Memories of Matsuko (2006) IMDb: 7.9

en iyi kore filmleri

Komedi ve Dram türünde Kore sinemasının başarılı bir eseri olan Memories of Matsuko, Shou isimli genç kızın hayatına odaklanır. Shou, daha önce hiç görmediği halasının ölümünden sonra, ona ait olan eşyaları bir araya getirirken bir nevi geçmişe yolculuk yapar. Halasının gençliğinde yaptığı hatalarını, son halini, ailesi ile olan durumunu anlamaya çalışır.

Tür: Komedi, Dram

Fragman


12. The Way Home (2002) IMDb: 7.9

en iyi kore filmleri

İçeriğimizden de anlayacağınız üzere Kore sinemasının genel bir çoğunluğu dram filmlerinden oluşmaktadır. Dram türünde Kore sinemasının en güzel filmleri arasında yer alan yapımlardan bir tanesi de The Way Home (Ev Yolu)’dur. Filmin konusu, yazın köyde anneannesinin yanında durması gereken şımarık bir çocuğu anlatır. Bu yaramaz çocuğun yaşlı kadına yapmadığı kalmaz. Anneanne ise torununu mutlu olması için her şeyi yapan birisidir. İşte, burada yaşanan dram dolu anları bu filmde iliklerinize kadar hissedebileceksiniz.

Tür: Dram

Fragman


11. The Brotherhood Of War (2004) IMDb: 8,1

en iyi kore filmleri

2004 yılında vizyona giren en iyi savaş filmleri arasında da kendisine yer bulan Kan Kardeşleri filminde, 1950 yılında yaşanan Kore Savaşı konu edinilmektedir. İki düşman toplum olan Kuzey Kore ve Güney Kore’nin savaşını anlatan film, kaybolan ağabeyini arayan bir askerin hikayesini bizlere sunmaktadır. Sinema severlerin oldukça beğendiği bu yapım aynı zamanda IMDb’de oldukça yüksek bir puana sahiptir.

Tür: Aksiyon, Savaş, Dram

Fragman


10. Silenced (2011) IMDb: 8.1

en iyi kore filmleri

Güney Kore sinemasının en başarılı ve en etkileyici filmlerinden bir tanesi olan Silenced (Do-Ga-Ni) filminde, Kang İn Ho, Moojin şehrinde işitme engelliler için görevlendirilmiş ve henüz yeni atanmış bir öğretmendir. Yoo Jin ise Moojin İnsan Haklarını Koruma Merkezi’nde çalışmaktadır. Okulda gizlice uygulanan şiddeti ve başka korkunç şeyleri günışığına çıkarmak için birlikte çalışırlar.

Tür: Dram

Fragman


9. 3-Iron – Bin Jip (2004) IMDb: 8,1

en iyi kore filmleri

Kore sinemasının dram ve romantizm dalında oldukça başarılı yapım olarak gösterilen Boş Ev, eşinden şiddet gören bir kadını ve bu kadının kurtuluşu, boş evlere gizlice giren Tae Suk’ta bulmasını anlatıyor. 2004 yılında vizyona giren yapımda, aşkın sessizce ve derinden nasıl yaşandığını görebilirsiniz.

Tür: Suç, Romantik, Dram

Fragman


8. Memories of Murder (2003) IMDb: 8,1

en iyi kore filmleri

Kore sinemasının iki önemli ismi olan Song Kang-Ho ve Kim Sang-kyung’un başrollerini paylaştığı Cinayet Günlüğü filmi, dönemin en çok izlenen Kore filmleri arasında yer almaktadır. Filmin dikkat çekici yanı, gerçek bir hikayeden esinlenmesidir. Filmin konusu ise; 1986 ve 1991 yılları arasında Güney Kore’de gerçekleşen seri cinayetleri işlemektedir. Kore sinemanın en iyi filmlerinde bir tanesi olan Cinayet Günlüğü’nü mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür: Suç, Aksiyon, Dram

Fragman


7. The Handmaiden (2016) IMDb: 8,1

en iyi kore filmleri

2016 yılında vizyona giren ve ortalığı kasıp kavuran Hizmetçi yani The Handmaiden filmi, içerdiği derin erotik sahnelerle oldukça fazla dikkat çeken bir yapım. Gerilim ve psikolojik türünde beyaz perdeye aktarılan film, izleyiciyi 1930’lu yıllara götürmektedir. Filmde, kendisini Leydi Hideko’ya kont olarak tanıtan aslında dolandırıcı olan birisinin hikayesi anlatılmaktadır. Oldukça etkileyici ve başarılı bir yapım olan Hizmetçi, bu karşılığı aynı zamanda IMDb puanı olarak da almaktadır.

Tür: Gerilim, Gizem, Romantizm

Fragman


6. Castaway (2016) IMDb: 8,1

en iyi kore filmleri

Kore sinemanın en güzel ve en etkileyici filmlerinden bir tanesi olan ve 2009 yılında beyaz perdeyi kasıp kavuran bir yapım olan Kim’in Adası, Jung Ryeo-won ve Jung Jae-young ikilisinin etkileyici oyunculuğuyla adeta şaha kalkmaktadır. Filmde, intihara kalkışan Kim’in nehre atladıktan sonra gözlerini bilinmeyen bir adada açmasını ve odasından hiç çıkmayan bir kızın dürbünle bakarken, Kim’in ve adasını görmesiyle gelişen olayları anlatır.

Tür: Romantizm, Dram

Fragman


5. My Sassy Girl (2001) IMDb: 8,1

en iyi kore filmleri

Kore filmleri arasında romantik komedi filmleri oldukça önemli bir yer tutmaktadır. En güzel Kore filmleri listesinde de genel olarak romantik komedi ve aşk filmleri liste başlarında yer almaktadır. Güney Kore sinemasının baş yapıtlarından bir tanesi olan „Hırçın Sevgilim“ adlı filmde bu yukarıda belirttiğimiz türdedir. Bu güzel Kore filmimizde Kyun-woo bir akşam evine dönerken metroda güzel bir kıza rastlar. Gördüğü kız kör ve sarhoştur. Trenden inerken düşme tehlikesi yaşayan kızı kurtaran kahramanımız kıza film boyu destek olmaya çalışmaktadır. Bu durumda güzel bir romantik komedi filmi ortaya çıkarmaktadır.

Tür: Komedi, Dram, Romantizm

Fragman


4. A Moment to Remember (2004) IMDb: 8,2

en iyi kore filmleri

Dram ve romantik sinema türleri arasında bulunan ve Güney Kore sinemasının en iyi ve en başarılı filmleri arasında gösterilen A Moment Remember’in konusunda Film Su-Jin’in sevdiği tarafından istasyonda ekilmektedir. Patronuyla uzaklara kaçma planları suya düşen Su-Jin’in bu davranışı kendisine ve ailesine çok fazla zarar vermektedir. Sonrasında gelişen olaylar ise yanınızda mendil gerektirecek durumlara kadar gidiyor.

Tür: Romantizm, Dram

Fragman


3. Hücre 7 Mucizesi (2013) IMDb: 8.2

en iyi kore filmleri

Kızını çok seven özürlü bir yanlışlıkla işlediği bir suç yüzünden hapishaneye düşer. Aradan geçen zamanın ardından küçük kız büyük ve hukuk fakültesi öğrencisi olarak babasını kurtarmaya çalışır. 

Tür: Komedi, Dram

Fragman


2. Hope (2013) IMDb: 8.3

en iyi kore filmleri

Küçük bir kız olan So Won, şiddet kurbanı bir kızdır. Film şiddet kurbanı bu kızın ayatlarında yeni bir kapıyı açmaya çalışan ailesinin umutsuzluk ve acı içinde olmasını anlatan dram yüklü hikayesini anlatır.

Tür: Dram

Fragman


1. Old Boy (2001) IMDb: 8,4

en iyi kore filmleri

Güney Kore filmleri arasında belki de en çok beğenilen ve izlenen filmlerin başında „Oldboy (İhtiyar Delikanlı)“ gelmektedir. Bir intikam hikayesinin anlatıldığı filmde başrol Oh Dae-su, kendisini bir odanın içerisinde uyanmış halde bulur ve bunun kimler tarafından yapıldığını bilemez. Bulunduğu odanın içerisinde yer alan televizyondan dünya ile bağlantı kuran karakterimiz, eşinin öldürüldüğünü görünce, bulundu odada yer almasının sebebinin bu olduğunu anlar. 15 yıl kadar bir süre hapis kalan baş rolümüz hapisten çıktığında eşinin katillerini bulmak ve onlardan intikam almak için yola koyulur.

Tür: Suç, Aksiyon, Dram, Gizem

Fragman


Önerilen İçerik: Kore Dizileri – Tüm Dünyada Popüler Olmuş En İyi Kore Dizileri (Güncel)

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!