Allgemeines

#Selülit İçin Uygulanan Tuhaf Yöntemler Aslında İşe Yarıyor Mu?

Selülit İçin Uygulanan Tuhaf Yöntemler Aslında İşe Yarıyor Mu?

Selülit İçin Uygulanan Tuhaf Yöntemler Aslında İşe Yarıyor Mu?

03.10.201811:56

Kadınların korkulu rüyası selülitten kurtulmak mümkün mü? Kullandığınız selülit kremleri veya evde uyguladığınız selülit egzersizleri gerçekten selülitlerinizi yok edebilir mi? Bu içeriğimizde selülitle başa çıkılıp çıkılmayacağından bahsedeceğiz.

Haber güncelleme tarihi 30.06.2020 09:44

Selülit Tedavileri İşe Yarıyor Mu?

Selülit utanılacak bir şey değildir. Birincisi vücut gelişiminin doğal bir parçasıdır, ikincisi ise neredeyse herkeste vardır. Ergenlik sonrası kadınların yaklaşık yüzde 90’ında selülitin meydana geldiğine inanılıyor. Deride meydana gelen çukurlaşmayı etkileyen çeşitli değişkenler vardır. Ve bu başlık altında toplanan tüm kadınların da bildiği gibi markalar selülitlerin giderilmesi konusunda sıklıkla başarılı olduklarını iddia ediyorlar. Selülit hakkında bilinen en büyük yanlış, bir ilaç sayesinde veya bir doktor sayesinde selülitlerden tamamen kurtulabileceğinizdir. Yani eğer istediğiniz buysa sizce mümkün mü?

selulit-hakkinda.jpg


Selülit Nedir?

Tedavi yollarına başvurmadan önce, selülitin ne olduğuna dair net bir anlayışa sahip olduğumuzdan emin olalım. Clarisonic’in kurucularından olan Dr. Robb Akridge’e göre selülit; altta yatan yağ birikintilerinin cilt dokusunda kollajen lifleri veya bağ dokusu katmanları içinden geçmeye başladığında vücutta oluşmaktadır. Bağ dokusu ile yağın bu kombinasyonu, kalça ve uyluk bölgelerinde sıkça görülen incelmiş görünüme sebep olan şeydir. Ayrıca selülit, kollar ve mide gibi başka alanlarda da oluşabilmektedir. Selülitlerinizi gizleme yollarını da sizlerle paylaşmıştık, bu içeriğimize de göz atabilirsiniz. 

selulit-nedir.jpg


Yanlış Bilgi

En büyük yanlış analamalardan biri, selülitlerin bu gibi selülit kremleri veya DIY karışımları ile tedavi edilebilmesidir. 

diy-karisimlari.jpg


Salatalıklar

Sulu ve nemlendirici, vitamin bakımından zengin kompozisyonları göz önüne alındığında, salatalıktaki fitokimyasalların, bileşenleri cildin dış tabakasını sıkılaştırdığına inanılmaktadır. 

salataliklar.jpg


Kahve Peelingi

Kafein, uzun zamandır antioksidanlar (cilt hücrelerine hastayı geciktiren bileşikler) sağlama ve cilde enerji verme yeteneği ile ünlenmiştir. Bu yüzden birçok kişi doğal olarak uyguladığında, cildin dış dokularını sıkılaştırabilir ve metabolizmayı hızlandırabilir. 

kahve-peelingi.jpg


Deniz Yosunu Banyosu

Talasoterapi, sıcak su ve deniz yosununun cilde banyo veya sargı şeklinde uygulanmasını içeren bir Fransız cilt bakım tedavisidir. Ve uzmanlara göre yüksek iyot içermesi sebebiyle bir anti-selülit tedavisi olarak da kullanılmaktadır. Ayrıca sürekli ve düzenli kullanıldığında yaşlanma belirtilerini yavaşlatan bir maddedir. 

deniz-yosunu-banyosu.jpg


Jelatin

Jelatin tüketiminin sağlığa ve vücuda çok sayıda yararı vardır. Ancak hepsi kollajen üretiminin artmasında etkili olduğu düşünülen olası katkı maddelerine dönüşmektedir. Genellikle insanlar kollajen eksikliğine karşı koymak için içeceklerine jelatin tozu karıştırarak tüketirler. Bütün bunlar hızlı bir selülit tedavisi gibi görünüyor, değil mi? Ne yazık ki tüm bu yapılanlar sadece cildinizi daha sıkı hissettiriyor. Uzman doktor aslında Akridge şöyle diyor; Kremler, bir bölgeyi geçici olarak sıkı hale getirmeyi başarabilse de çukurları azaltmak için yağı çekmeyi başaramıyorlar. Bazı insanlar selülit için evde kullanabilecekleri cihazlar satın alırlar fakat bu da geçici bir çözüm olabilir. 

jelatin.jpg


Selülitler Hakkında Gerçekler

Bu konuda gerçekten başınız beladaysa, neler yapabilirsiniz? Uzman doktor Akridge’e göre selülitlerden kurtulmanın en iyi yolu eski moda olan egzersizlerdir. Lazer terapileri veya bağ dokusunun fiziksel olarak ciltten uzaklaştırılması gibi tedaviler dışında ev ortamında da uygulanabilecek tedaviler mevcuttur. Yine de bu yöntemler selülit tedavisinde kişinin yol katetmesine yardımcı olabilir fakat tamamen çözemezler. Çünkü vücudun o bölgesindeki yağların kolay eritilebilmesi mümkün değildir. Ne yazık ki, bazı organlar selülitlere daha meyilli bir şekilde tasarlanmıştır.

selulitler-hakkinda-gercekler.jpg


Önerilen İçerik; Ebru Şallı’nın Selülit Çayı

NeOldu.com / Sosyal Fayda

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"