Technologie

Xiaomi tarafında pop-up kameralar için şaşırtan gelişme – BBXiaomi, gelecekte pop-up sistemlerin kamera sayısını hatırı sayılır oranda artıracak gibi görünüyor. Firmanın ilginç patentleri ortaya çıkmış durumda.

Xiaomi, 2019’da pop-up kameralı telefon satışa sunan devler arasında yer almıştı. Bu sayede çerçeveleri inceleten ve kişilere eksiksiz bir tam ekran deneyimi getiren firma, bu sistemi gelecekte de kullanmak istiyor gibi görünüyor. Bu bağlamda ortaya çıkan patentler, firmanın yeni dönemde pop-up yapıdaki kamera sayısını artacağını gözler önüne seriyor. Xiaomi’nin patentlerinde bünyesinde iki, üç ve hatta tam beş tane kamera yer alan açılabilir kamera sistemleri karşımıza çıkıyor. Burada özellikle beşli pop-up kamera dikkatleri üzerine çekerken, firmanın elbette bu tasarımları kesin olarak gerçeğe dönüştüreceğinin garantisi bulunmuyor. Ancak motorlu pop-up kameralar üstündeki çalışmalar sürüyor gibi duruyor. Kameraların 2020’de ekran altına alınması bekleniyor. Ancak o taraftaki “mozaik” sorunu, bu yıl da motorlu sistemlerin popüler olacağını gösteriyor.

Xiaomi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi imzalı dikkat çeken bir model daha geliyor

O model de oyun telefonu Black Shark 3. Bu telefon tam 16 GB RAM ile yolda bulunuyor. Buna ek olarak 2K çözünürlükte 120 Hz bir ekrana ve 5G desteğine de sahip olacağı aktarılan model,  gücünü çok yüksek ihtimalle Snapdragon 865 işlemciden alıyor. Daha önce de dediğimiz gibi Snapdragon 865 + 16 GB RAM birleştiği zaman ortaya çıkan performans çok merak edilirken, bu modelin sıvı ya da aktif hava soğutma ile serin tutulacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Teknik detaylarıyla gerçekten nefes kesen elektrikli motosiklet


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!