Technologie

Elektrikli otomobil ile elektrikli motosiklet drag yarışında karşı karşıya [Video]Elektrikli otomobil ile elektrikli motosiklet drag yarışında karşı karşıya [Video]

Tesla Model 3 Performance elektrikli otomobil ile Zero SR/F elektrikli motosiklet modeli drag yarışında karşı karşıya geldi. İşte sonuç;

Tesla Model 3 ile Zero SR/F, geleceğin elektrikli araçları arasında yer alıyor. Elektriğin gücünü kendi sınıflarında sonuna kadar kullanan bu araçlar, InsideEVs tarafından “temiz” bir drag yani kalkış yarışına sokuldu. Yaklaşık olarak 510 beygirlik Model 3 Performance elektrikli otomobil ile yaklaşık 110 beygirlik Zero SR/F elektrikli motosiklet arasındaki yarışı tahmin edebileceğiniz üzere çok büyük bir ağırlık avantajı bulunan Zero SR/F kazandı. Ancak bu durum Tesla Model 3‘ün ezildiği anlamına gelmesin. Çünkü hemen aşağıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz üzere iki araç arasında bitiş çizgisini geçerken çok ama çok az bir mesafe farkı bulunuyordu. Gerçekten çok güçlü olan ve bunu Track Mode + dört tekerden çekiş sistemiyle yola inanılmaz iyi şekilde aktaran Model 3, bir kez daha dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

  #LiteSpeed Web Sunucusu ve LiteSpeed Cache cPanel’e Nasıl Yüklenir?

Elektrikli otomobil ile elektrikli motosiklet drag yarışında karşı karşıya [Video]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli otomobil pazarının en çok beklenen modeli ise Tesla Roadster neler sunacak?

Tesla Model 3 bile hali hazırda çok güçlüyken, firmadan bir de yeni Roadster geliyor. Araç 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, maksimum 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor. 200 kWh bataryaya sahip olduğu belirtilen elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle nefesleri kesiyor. 2020 yılından sonra 250 bin dolara satılacak araç, şimdiden birçok kişi tarafından satın alınmış durumda.

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"